Skocz do zawartości

Kolumny podlogowe do 3000zl.


michu9191

Recommended Posts

Witam potrzebuje rady dotyczacej wyboru kolumn podlogowych do 3000 zl para. Pokoj 14m2 malo umeblowany, amplituner Onkyo tx 9031rds, muzyka house techno hip hop pop :) Czekam na wasze propozycje. Zaznaczam ze lubie by mialy wyrazisty dzwiek, czysty oraz konkretny fajny bass nie pudelkowaty.

Edytowano przez michu9191
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Do pokoju 14 m. Można kupić kolumny podłogowe ale lepiej mniejsze albo kolumny standowe. 

Kolumny, oczywiscie nie mogą grać zbyt jasno czy ostro. Bo amplituner na taki charakter dźwięku, że prezentacja muzyki może zrobić się niezbyt ciekawa, przyjemna.

Poczytaj o akustyce i ustawianiu kolumn. I napisz więcej o swoim pokoju. Rysunek z propozycją ustawienia kolumn i odległościami byłby bardzo pożądany. 

Budżet jest na kolumny nowe, czy używane? 

Bass, to co innego w języku polskim, niż myślisz. Prawidłowo ten zakres pasma nazywamy niskimi tonami albo ostatecznie bas, przez jedno "s".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Przepraszam literowka na smartfonie -bas. Pokoj ten ktory podalem aktualny moze byc do roku wiec mysle ze smialo moge podniesc parametry do 20m2 i nie zmieniac kolumn po tym czasie znowu na inne i dobrac tak jakby troszke uniwersalnie do tych dwoch pomieszczen. Chodzilo mi tylko o kolumny nowe. Aktualnie mam kolumny Magnat Art 145 100. Fajnie garaja czysty sopran lecz brakuje tego .basu. :/ I czy ten moj amplituner jest godny pozostawienia? Bo moje wrazenia na jego temat sa takie ze z lepszych kolumn moze wycisnac duzo ;) Kolumny w obu pomieszczeniach beda staly metr od sciany tylnej a rozstawione na calej szerokosci pokoju a odsluch bedzie naprzeciwko wysrodkownay.

Edytowano przez michu9191
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie znam tego onkyo. Spodziewam się jednak że gra podobnym dźwiękiem do modeli czytych wzmacniaczy.

Wśród kolumn nowych polecał bym elac debut f6 czy też heco music style 900.

Dobre niskie zejście pasma. Góra czysta delikatna. Jeśli szukał byś czegoś z większym pazurem na górze pasma to klipsch RP 260.

Wszystkie 3 konstrukcje raczej do tego 20 m pomieszczenia.

Co jest u ciebie źródłem? Oprócz radia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do laptopa potrzebujesz jeszcze dac.

Wiesz o tym? Przy tej kwocie za dużo stracisz podłączając zwykłym kablem jack.

No to zagladnij do nas na odsluch, albo jak chcesz to mogę ci wypożyczyć jakieś kolumny. Sprawdzisz je u siebie czy to jest dźwięk który powoduje że żyjesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetu 3tys na kolumny jest kwota poważną, na tyle że możesz kupić dobre kolumny, lub co może ważniejsze ( bo dobre to rzecz względna) odpowiednie dla swego gustu i brzmienia wzmacniacza. Za tę kwotę jak się postarasz kupisz tak kolumny nowe, lub exdemo, jak i teoretycznie lepsze używane ( acz świeże). Kwota sama w sobie , dwa, trzy, czy 5 tys nie jest gwarantem automatycznej satysfakcji, choć im drożej tym zazwyczaj lepsza ogólna bezwzględna jakość. Możesz kupić coś po odsłuchu z kręgu kolumn za 2-2,5 tys i być zadowolonym, a kupić w ciemno za 5 tys i nie być, więc...Cisną się  standardowe pytania, czy masz szczęście, a 3 tys to dla Ciebie niewiele- czyli chcesz kupić kolumny w ciemno, czy też racjonalnie wydać kasę i porównać parę modeli i wybrać optymalnie? Masz koło siebie jakiś salon audio, czy  lepiej wyposażony elektro-market, sprawdzałeś oferty prywatne z okolicy ?

 

10 godzin temu, michu9191 napisał:

Czy ten dac jest koniecznie potrzebny? Moj laptop ma wyjscie hdmi sluchawkowe i usb . A nie wystarczy porzadny jack ?

Co do laptoka jako źródło muzyki, to przy tym budżecie na kolumny zdecydowanie warto przesunąć nawet symboliczna kwotę 10-15%. Warto ominąć kartę integrę/wyjście słuchawkowe,( teraz to nawet słuchawkowo-mikrofonowe) na rzecz wyjścia sygnałem po usb do dac'a, nawet niedrogiego. Jak napisałeś nawet solidny przewód minijack nie da tu tyle co  DAC.

Co do tego czy kolumny 35, czy 80,5cm od ściany na razie nie ma co dyskutować bo to ustalisz mając konkretne kolumny już w domu. Niemniej akustyka, adaptacja pokoju jest bardzo istotna, tak jak miejsce odsłuchu, bo zła może pogrążyć nawet drogi system audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że masz USB:)

Właśnie i tego gniazda wepniesz dac. 

Czy jest konieczny? Fizycznie grać bez niego będzie. Ale weź wtedy kolumny za 1500 zł bo wystarcza. A turbo dobry, audiofislki jack i tak nic nie da. 

Za 3000 kolumny nowe i używane grają, szkoda żebyś je bardzo ograniczył przez źródło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a podajcie mi przyklad nie drogiego ale dobrego Dac-a bo sie w tym nie orientuje. Spodobaly mi sie ostatnio kolumny Tannoy mercury 7.2 i kwestia jest przewod glosnikowy bo sprzedawca mi zaoferowal do nich firmy melodika nie pamietam modelu ale cos kolo 300 zl za 2.5 m. I czy jest sens kupowac kable skoro znajac zycie w kolumnie sa na pewno gorszej jakosci :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostromo 4 - używany powinien być w tej kwocie a nawet taniej

ew. zobacz sobie tutaj :

http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/dac-unostromo-detail

http://wstereo.pl/test-unostromo-v6-polski-dac-i-sluchawkowiec/

Do recenzji trzeba podchodzic z dystansem ale myślę że można zaryzykować i wypożyczyć.

 

edytka.

Koledzy coś pisali o jakimś FIIO - zajrzyj do wątku DAC poniżej 1000zł ...

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerazaja mnie te dodatkowe koszty za Dac kable glosnikowe i kable do Daca wyjdzie kolo 700zl dodatkowo :/ . Chyba jednak zastanowie sie nad Pylon Pearl 25 lub Pylon Opal 23. Do nich nie bede musial zbytnio iwestowac bo duzo na dzwieku nie strace :/

Ja tez nie jestem jakis wrazliwy bardzo na dzwiek i chce po prostu by nowe kolumny lepiej zagraly niz moje magnaty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątek ale nie znalZlem odpowiedzi które magnaty posiadasz. 

Moim zdaniem wymiana na pylony to wymiana na dla czystego odświeżenia. Tyle.

Jeśli chcesz iść nawet w kolumny nowe to za daca dasz 500 zł. Za kable 60-70 zł.

Zostaje 2400 zł na kolumny.

Nowe. Melodika bl40 mkII, tesi 560 indiana line, magnat 677, heco music style 500, trochę dołożyć i zensor 7.

Wszystkie zagrają lepiej od pearl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problemem może być amplituner, dlatego nie kupuj w ciemno i zabierz go na odsłuch.

Nie pakowałbym się w drogie kolumny, bo mam wrażenie, że twoje Magnaty zagrają dobrze pod wydajniejszym wzmacniaczem, a na ten wydasz mniej niż 3000.

Nie masz na początek jakiegoś kolegi posiadającego stereo, żeby pozamieniać elektronikę i usłyszeć jak reagują kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Pod tymi magnatami miałem 3 amplitunery( Marantz SR-50L i Denon DRA-295) i ten onkyo gra najlepiej, nie był naprawiany i jest z pewnego zrodla :)

Powiem tak z tych magnatów jest czysty dzwiek przyjemny i bas tez lecz chciałbym kolumny z ktorych bas rozchodziłby się po pomieszczeniu i byl wyrazisty, odczuwalny krótko mówiąc to pierdo...ie  jesli to dobre okreslenie :)

Edytowano przez michu9191
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że amplitunery fajnie grają, szczególnie ten Onkyo. Ale może czas dać szanse jakiemuś wzmacniaczowi stereo z prawdziwego zdarzenia? I spróbować jak zagrają z nim te Magnaty? W razie czego wzmacniacz zostanie a będziesz składał na lepsze kolumny. Ja też mam wrażenie, że warto spróbować napędzić te kolumny, które masz, niezłej klasy wzmacniaczem.

Jak kupisz dobre (używane) kolumny za 3 kzł, to tym bardziej nie napędzisz ich takim ampli jak ten Onkyo. Jeśli nawet da radę mocowo, to jest zbyt słaby jakościowo.

Może przy okazji dasz rysunek lub zdjęcie jak stoją u Ciebie te kolumny? Mam nadzieję, że nie tak, jak na zdjęciu? Akustyka i prawidłowe ustawienie kolumn, to podstawa i nieraz niemal połowa dobrego dźwięku. Tu masz linki do miniporadników an ten temat. Warto się zastanowić, czy jakaś zmiana ustawienia nie da więcej niż myślisz. 

http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...