Skocz do zawartości

Wybór słuchawek, laik w temacie


Recommended Posts

Cześć, potrzebuję pilnie kupić sobie porządne słuchawki.

Chciałem słuchawki do wypadów na miasto, mieszkam w dużej aglomeracji gdzie hałas jest naprawdę sporo, a to karetki/straż/policja a to torowisko tramwajowe co skrzyżowanie, duży ruch uliczny itd.

Potrzebuję zatem słuchawek które dobrze będą redukować szumy zewnętrzne

Moje poprzednie słuchawki to były senheisser HD 201 i czułem się w nich naprawdę bardzo dobrze, mogłyby być co prawda odrobinę głośniejsze bo jazda tramwajem zagłuszała czasami muzykę ale jeśli chodzi o komfort noszenia były idealne.

Także potrzebuję słuchawek w których małżowina całkowicie będzie zakryta przez muszle tak jak w przypadku HD 201, ucho będzie schowane. Nie interesują mnie modele w których muszle nakłada się bezpośrednio na ucho tak jak w przypadku tanich słuchawek komputerowych z mikrofonem.

z racji że będą one miały przeznaczenie tylko 'na miasto' to chciałbym żeby wyglądały równie dobrze. jedyną rzeczą która przeszkadza mi w wyglądzie wizualnym to to, że muszle są DUŻE i wyraźnie odstają od głowy. Senheisser miał muszle owalne, spłaszczone i nie odstające znacznie od głowy (i mieściły całe ucho!) więc myślę że będzie to mój wzór do poszukiwań.

Dobrze by było gdyby miały wbudowany mikrofon co znacznie ułatwiłoby mi korzystanie z nich.

Długość kabla bez znaczenia ale czym krótszy tym lepiej, po co mam tachać ze sobą na mieście 5m kabla na słuchawkach.... ?

 

Podsumowując, szukam słuchawek:

1. Z dużymi muszlami które obejmą całą małżowinę (czy taki model nazywa się zamknięty wokółuszny ? niby sugestia narzuca się sama ale co ja tam wiem :) )

2. dobrze wyizolują mnie od dźwięków z zewnątrz

3. koniecznie płaskie muszle, czym bardziej płaskie tym lepiej.

4. opcjonalnie: wbudowany mikrofon.

Budżet maksymalnie 400,-

 

Bardzo przepraszam jeśli temat jest w nieodpowiednim dziale i poprosiłbym o przeniesienie. Mam nadzieję że znajdzie się jakiś życzliwy fachowiec który podpowie mi co i jak a że wybrane słuchawki posłużą mi dobrze i będę z nich szczęśliwy :)

Pozdrawiam serdecznie w ten długi majowy weekend :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz iść na kompromisy kolego

Poczytaj o nieco większych ale dużo lepszych >

https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-sennheiser-hd-380-professional-CID99-IDl8Ok2.html#1fec366649

Lub sporo mniejsze Audio technica ATH M50x musiał byś też używanych szukać dobre jako portable

dobrym kompromisem mogły by okazać się AKG K545 gorzej że są za drogie

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo raczej zwróć uwagę na słuchawki właśnie przeznaczone do takich celów i bardzo udane Creative Aurvana Live 2 . Maja odpinany, krótki przewód z mikrofonem i regulacją głośności ( potencjometrem ). Ich pady mimo ze są okrągłe, to niezbyt duże jak na słuchawki wokółuszne. Oprócz uniwersalnego brzmienia z mocnym basem, bardzo łatwo jest je napędzić np. telefonem. Do tego naprawdę dobrze wyglądają ( lepiej niż na zdjęciach ). Ich starsza wersja miała owalne nauszniki. Jednak tamte nie miały mikrofonu do rozmów i pilota na kablu. Do tego nowsza wersja jest znacznie lepsza pod względem brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...