Skocz do zawartości

Co sądzicie o serwerach plików mulimedialnych


Recommended Posts

Słuchajcie tak mi sie ostatnio nasunoł pomysł dołożenia... jakiegoś serwera plików mulimedialnych
Jako, ze moje zaintersowanie oprocz audio to głównie informatyka...jestem zawsze za nowoczesnymi rozwiazaniami..

Wpadłem na pomysł podlaczenia do instalacji lub systemu AV w domach naszych serwera multimedialnego (spokojnie juz mozna kupic taki serwer o pojemności 2 x 1TB)

- wygoda
- przechowywania ogromych ilości danych..
- aby czytał plyty cd/dvd.. blue r. i inne
- beckupy.. (to mozna nawet bekapować w formie bezstratnych kompresji swoje krążki z domowej audio/video teki
- wiadomo filmy czy nagrywanie programów..itp itd.
- zdjecia


Są to dość dobre rozwiązania dla nas..
Wiadomo , ze brak beckupów niejednokrotnie może skończyć sie tragicznie.. sam raz przezyłem strate 1/2 pojemności dysku.. nie życzę tego nikomu..

wracając.. co myślicie i jakie sa Wasze przemyślenia w tym temacie..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Można spokojnie, za 2000 zł można kupić serwer, dorzucić do tego dwa dyski 2x1TB i jazda, serwer można w sieci udostępnić bezprzewodowo i podłączyć pod ampituner kablem sieciowym. Dać sie da, ale nie wiem czy nie lepiej kupić dedykowany serwer AV, czy może lepiej udostępnić w sieci serwer tradycyjny (taki mały, co to tylko dysk obsługuje).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem nieco zacofany, ale które modele amplitunerów można bezpośrednio podłączyć z serwerem kablem sieciowym, czy to już jest standard. Poza tym przypuszczam że taki serwer ma wentylatory i wytwarza chałas dyskwalifikujący go w zastosowaniach muzycznych. Bardziej nurtującym tematem dla audiofili jest znalezienie komputera bez wiatraków. Podobno są płyty główne przystosowane do współpracy z procesorami od laptopów bez chłodzenia, ewentualne ze zwolnieniem prędkości (downclocking), hyba są zewnętrzne zasilacze bez wiatraków. Jak na razie nie znalazłem konkretnego zestawu tego rodzaju. Niedawno pojawił się laptop Aple bez wentylatorów kosztującu ponad 6000 zł. Co robić! jaki PC bez wiatraków? Informatycy, pomóżcie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można spokojnie, za 2000 zł można kupić serwer, dorzucić do tego dwa dyski 2x1TB i jazda, serwer można w sieci udostępnić bezprzewodowo i podłączyć pod ampituner kablem sieciowym. Dać sie da, ale nie wiem czy nie lepiej kupić dedykowany serwer AV, czy może lepiej udostępnić w sieci serwer tradycyjny (taki mały, co to tylko dysk obsługuje).



tak tak to doskonale wiem, ciesze sie,ze masz takie samo zdanie jak ja icon_wink.gif
Cytat

Chyba jestem nieco zacofany, ale które modele amplitunerów można bezpośrednio podłączyć z serwerem kablem sieciowym, czy to już jest standard. Poza tym przypuszczam że taki serwer ma wentylatory i wytwarza chałas dyskwalifikujący go w zastosowaniach muzycznych. Bardziej nurtującym tematem dla audiofili jest znalezienie komputera bez wiatraków. Podobno są płyty główne przystosowane do współpracy z procesorami od laptopów bez chłodzenia, ewentualne ze zwolnieniem prędkości (downclocking), hyba są zewnętrzne zasilacze bez wiatraków. Jak na razie nie znalazłem konkretnego zestawu tego rodzaju. Niedawno pojawił się laptop Aple bez wentylatorów kosztującu ponad 6000 zł. Co robić! jaki PC bez wiatraków? Informatycy, pomóżcie!



No wiec jest kilka kwesti do przedyskutowania
Owszem sa takie ampli i zdarza sie ze coraz wiecej producentów pozwala na takie rozwiazanie.. czyste rozwiniecie mulimediów...
Hmm tak do końca nie uważam aby audiofil musiał mieć kompa bez wiatraków, na czas odsłuchów typowy audiofil znajduj sobie kilka cennych godzin spokoju..wiec komp i tak i tak idzie w odstawke.. przy odłuchach audiofilskich chyba z kompa sie nie korzysta icon_smile.gif
Sa juz obudowy i chlodzenia w duzej mierze b. ciche..sam osobiscie skałdałem komp pod cisze i wydajność - i udało sie icon_smile.gif
Co do komp. bez wiatraków..całe pasywne chlodzenie wszystkiego ??hmm... moze byc problem lub spora obudowa.. i inne pasywne lub wodne chlodzenie.

Myśle,ze spokojnie mozna stworzyć dobry komputer który jest bardzo cichy - i nie trzeba nakładu 6k.. wystrcza w zupełności 3k icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koputer w sąsiednim pokoju - to rozwiązuje problem hałasu.
Pozostaje jednak pytanie jak przesłać - bez strat jakości sygnał (analogowy czy cyfrowy) - kablem 10m?
Dobrze by było wyjściem video z kompa posłać obraz na TV, do tego mysz bezprzewodowa i w pokoju odsłuchowym zarządzam katalogami z utworami na monitorze TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP3 też, ale głównie planuję (na razie wszelkie rozważania są teoretyczne) odsłuch muzy najwyższej jakości dlatego pytam:
gdzie znajdę źródło wysokiej jakości muzyki do przetwornika D/A: 24bit/192/96kHz (karta Prodigy HD2 ) ? Jak przesłać sygnał na odl. ok. 10 m - bez strat jakości do wzmacniacza? - najdłuższe kable optyczne jakie znalazłem mają 5 m długości - czy mozna je łączyć za pomocą złączki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...