Skocz do zawartości

Pearl 20 + Yamaha RX 397 czy RX-V361


Boom

Recommended Posts

Witam,

Proszę o opinie.

Aktualnie posiadam głośniki PYLON Pearl 20 i amplituner KD Yamaha RX-V361 moc podobno 100w na kanał.

Mogę kupić w dobrej cenie i pewny amplituner stereo RX 397. moc podobno 50 W na kanał.

Pytanie do znawców czy ten amplituner stereo zagrał ładniej od tego KDeka??

Jak moc mniejsza o połowę wpłynie na głośniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Nie chce wzmacniacza. chce amplituner. Nie mam za bardzo miejsca na dwa klocki i też nie jestem jakimś zaawansowanym audiofilem no i nie chce wpaść w wir kupowania. Wiemy wszyscy ze z audio jest jak z narkotykami.
Chce tanio ale poprawnie zrobić zestaw stereo. Głośniki Pearl to dla mnie mega rewelacja. Grają naprawdę dobrze.

Tylko aktualnie mam amplituner KD a naczytałem się, że jak stereo to ma być amplituner stereo !

To, że ta RX 397 ma tylko 2x50 a aktulnie moj KD ma 5x100 nie odbije sie na głosności? Nie bedzie grał poprostu ciszej niz ten KD.

Budżet trudno określić. chciałem to po taniości zrobić chyba ze mnie przekonacie to i moge mupić nowy amp za 3 klocki. Tylko czy jest sens ?!!

Tak to u mnie wygląda

20170426_184550.jpg

Edytowano przez Boom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak z narkotykami powiadasz:)...masz trochę w tym racji. Ale wiesz...czymże byłoby życie bez wyskoków...;). Chyba byłoby nudne. Można jeździć całe życie nad Bałtyk ale po co się męczyć...

Moglbyś swoje pylony postawić na kolcach i choć 30 cm wysunąc do przodu. Masz miejsce, a lepiej zagrają.

To chyba panele? Jeśli tak to jeszcze granity by się przydały. Nie kosztują majątku.

Nie liczy się moc tylko wydajność prądowa. Spójż na tabliczkę znamionowa z tyłu swojego ampli i porownaj z ampli, ktore zmierzasz kupić.Jak masz podłączony tv do Kd? Jeśli optykiem to może się okazać, że w ampli, ktory zamierzasz kupić może nie być takiego wejścia. A nawet napewno nie ma.

Też zdecydowanie polecam wzmacniacz.

I rzuć jakiś dywan na podłogę.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja polecam wzmacniacz i dokupienie niedrogiego DAC. Wyjdzie w podobnych pieniądzach, a jakościowo lepiej. DAC jest niewielki możesz nawet za wzmacniaczem go trzymać albo lekko z boku będzie mało widoczny. Akustykę oczywiście poprawić trzeba ale to audiowit już Ci opisał( szczególnie ważne wysunięcie kolumn).

Tak poza tym ładna komoda:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce i maskownice zamówione.
Yamaha rx-v361 dane z tabliczki:

120VOLTS  240 WATTS
320VA   60Hz

Yamaha RX 397 dane z tabliczki
220/230-240 VOLTS
120WATTS   50/60 Hz

No i co to oznacza ??

TV narazie nie podłączony do amp ale zamierzam to zrobić. Zaden z nich nie ma złącza optycznego wiec zostaje dokupić adapter DAC FIIO D3.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home dobrze Ci radzi. Wzmacniacz stereo i ww. moduł. Jeśli jakość dźwięku jest najważniejsza.

A jaki wzmacniacz nie wygląda dla Ciebie w ten sposób ? Wiele osób szuka takiego wyglądu a np. nowe, wysokie modele Yamahy wręcz stylizowane są na vintage.

Czy dobrze zrozumiałem? Kupiłeś maskownice do kolumn? A dlaczego?

Dobrze by było abyś napisał coś o dźwięku jaki lubisz, jaki chcesz osiągnąć. Chodzi o jego barwę, stopień jasności, twardośći, ostrości, ocieplenia, nasycenia średnicy itp. A jakiej muzyki słuchasz?

To wszystko potrzebne by było, aby móc Ci doradzić jak najlepszy wzmacniacz do Twojego gustu i kolumn.

Będą Ci potrzebne kable, które nie zdegradują dźwięku, uzyskanego efektu.

Oczywiście poczytaj o akustyce i ustawianiu kolumn. Tak jak teraz jest dużo tracisz na jakości dźwięku. A akustyka, to niemal połowa sukcesu jeśli idzie o dobrej jakości, prawidłową prezentację.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Boom napisał:

Yamaha rx-v361 dane z tabliczki:

120VOLTS  240 WATTS
320VA   60Hz

Yamaha RX 397 dane z tabliczki
220/230-240 VOLTS
120WATTS   50/60 Hz

No i co to oznacza ??

 

Prawie nic, poza preferowanym przez urządzenie napięciem z gniazdka i jego częstotliwością. Nawet jakby było podane pasmo przenoszenia i inne marketingowe atrakcje, to nie sposób wywróżyć jak zagra, czy jakie brzmienie będzie miał wzmacniacz, kolumny, czy tuner. Niby obecne KD ciągnie więcej z gniazdka(240W), no ale musi wykarmić 5 kanałów. Tak swoją drogą sam widzisz skoro urządzenie ciągnie max 240W jak może mieć 100W na kanał ma ich 5...pytanie też przy jakiej impedancji te magiczne moce;)

Zwykle "moc" amplitunerów kinowych jest nieco naciągana, zresztą moc to nie wszystko, bo mając nawet 2x 50 W zazwyczaj nie trzeba odkręcać mocno wzmacniacza, zwłaszcza przy efektywnych kolumnach( fakt te są przeciętne) . Ważna jest wydajność zasilania takiego piecyka, a tu tez kinówki są zwykle na straconej pozycji ( zasilacz "niby i prawie " jak w wzmacniaczu stereo, ale kinówka ma 5, a nawet 7 kanałów do wykarmienia) tak więc na dzień dobry w sprzęcie stereo masz lepszą dynamikę w muzyce, kontrolę basu itd.

PS. Fatalne ustawienie kolumn: blisko tylnej ściany, dość mały rozstaw(150cm?) i co gorsza oddzielone komodą (kolumny winny się widzieć, bo tak mizerny efekt sceny i stereo). Audiowit już pisał o dywanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Angel napisał:

S4Home dobrze Ci radzi. Wzmacniacz stereo i ww. moduł. Jeśli jakość dźwięku jest najważniejsza.

A jaki wzmacniacz nie wygląda dla Ciebie w ten sposób ? Wiele osób szuka takiego wyglądu a np. nowe, wysokie modele Yamahy wręcz stylizowane są na vintage.

Czy dobrze zrozumiałem? Kupiłeś maskownice do kolumn? A dlaczego?

Dobrze by było abyś napisał coś o dźwięku jaki lubisz, jaki chcesz osiągnąć. Chodzi o jego barwę, stopień jasności, twardośći, ostrości, ocieplenia, nasycenia średnicy itp. A jakiej muzyki słuchasz?

To wszystko potrzebne by było, aby móc Ci doradzić jak najlepszy wzmacniacz do Twojego gustu i kolumn.

Będą Ci potrzebne kable, które nie zdegradują dźwięku, uzyskanego efektu.

Oczywiście poczytaj o akustyce i ustawianiu kolumn. Tak jak teraz jest dużo tracisz na jakości dźwięku. A akustyka, to niemal połowa sukcesu jeśli idzie o dobrej jakości, prawidłową prezentację.

Maskownice kupiłem bo gówniak mały 2 leteni chodzi i paluszkiem dotyka głośników.
Zależy mi na amplitunerze bo dużo słycham radia, TRÓJKA, RADIO KRAKÓW ale też pod wpływem alko RMF MAXX ESKA. Wykupiłem też konto na Spotyfi i gram z Iphona po RCA.

Pink Floyd, Dire Straits, Genesis, nie są mi obce, ale też lubię coś takiego

Ustawienie kolumn poprawie, ale komody nie wyrzucę bo musiała by wylecieć razem z żoną :). a tego nie chce !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

To ax500 wygląda retro a te twoje już nie? Może nad 320, reloop ha 210, onkyo a5vl to już nowsze, 

Podpisuje się pod S4Home. Z naciskiem na NAD 320.

14 godzin temu, Boom napisał:

Ustawienie kolumn poprawie, ale komody nie wyrzucę bo musiała by wylecieć razem z żoną :). a tego nie chce !

Pod tym również się podpisuję. Sprzęt sprzętem, ale o swoją drugą połówkę najbardziej trzeba dbać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...