Skocz do zawartości

Harman Kardon PM655 - problem z prawym kanalem


eryk2kartman

Recommended Posts

Witam,

 

Kupilem HK PM655, no i mam maly problem, mam nadzieje ze ktos pomoze/doradzi.

Wizualnie jest w stanie prawie idealnym, moze jedna ryska gdzies, sprzedawca mowil ze wszysatko jest oryginalne(made in Japan) i nigdy nie bylo grzebane i ze wszystko dziala tak jak powinno.

Wzmacniacz przyszedl do mnie poczta,  to tak na boku:)

 

Wiec podlaczylem do produ i po wlaczeniu pierwsze co slysze to buczenie, nawe jezeli glosniki nie sa podlaczone mozna uslyszec buczenie - no ale nic ma juz swoje lata wiec takie buczenie moze byc mysle

- podpiolem kolumny no i buczy przez nie na maxa, zadne zrodlo nie jest podlaczone nic, nie ma CD ani adaptera a tu ciagle buczy

- podlaczylem cd - dziala i gra ale niestety prawy kanal gra zdecydowanie ciszej niz lewy - zmienilem kable ale to samo, myslalem ze moze gniazda padniete, przepiolem CD do innego wejscia ale nic to nie dalo

- przepiolem kolumny do wejsci Speaker 2 ale ciagle to same

- ruszajac pokretlem balansu mozna uslyszec trzeszczenia czasami caly kanal przestaje grac

- zauwazylem tez ze zaraz po wlaczeniu wzmacniacza nie ma buczenia ale wystarczy ze dotkne ktores z pokretel(niewazne jakie) i buczenie jest slyszalne

- buczenie nie ma nic wspolnego z glosnoscisa - dopiero przy wykreceniu na maxa(oczywiscie bez zadnego zrodla) daje sie uslyszec troche glosniejsze buczenie ale to wszystko

- w pewnym momencie to prawy kanal gral pelnym dziwekiem a lewy wogole nie gral - po wylaczeniu i wlaczeniu wzmacniacza dziwiek wrocil do normy - prawy kanal prawie nieslyszalny

 

Mam nadzieje ze to nic powaznego,

Prosilbym o porade.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie kupiles całkiem zepsuty wzmak.

Trzeszczenie da się naprawić to kwestia wyczyszczenia potencjometrów.

Co do buczenia przyczyn może być wiele, albo wyschnięte kondensatory, albo zły obieg masy. Buczenie z kolumn to też raczej to.

Nie równo grające kanały to prawdopodobnie także kwestia potencjometru. Moim zdaniem szkoda się w niego bawić.

Skoro sprzedawca pisał ci że sprawny to go reklamuj. Oddaj i już. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak myslisz?

W sumie podpiolem CD bezposrednio do Main In  wejscia i  z tego co wiem to gra ono z pominienciem wszystkich ustawien itp - wtedy gralo mi na 2 kolumny bez problemu.

To buczenie nie jest jakies straszne - chociaz jak cicho jest to slychac to.

Wyslalem wiadomosc do sprzedawcy zobaczymy co powie, wzmacniacz jest juz w Irlandi wiec nie wiem czy wogole oplaca sie odsylac.

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...