Skocz do zawartości

Pomoc w budowie systemu


Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów.

Słucham muzyki od baaardzo dawna. Zaczynałem od winyli były kasety póżniej CD (najdłużej) teraz od jakiegoś czasu znowu winyle. Zawsze pieniądze wydawałem raczej na muzykę sprzęt na średnim poziomie który pozwalał jej słuchać. Poz zakupie gramofonu ProJecra Debiut carbon Esprit zmieniłem wkładkę z Ortofon Red na Bronze. Obecnie mam jeszcze al- in one Blocka CVR 100+MkII oraz kolumny Usher 520.

Zamierzam zmienić kolumny i wzmacniacz.  Przyznaję że z Block jestem zadowolony jego funkcjonalności i dźwięku. Kolega miał na sprzedaż Linna Maik  i wpięliśmy go zamiast Blocka. Niestety szału nie było. Kolega bardziej doświadczony audiofilsko stwierdził że nie widzi specjalnej różnicy aczkolwiek wiadomo brzmienie było minimalne inne na pewno na Linnie było mniej wysokich takie jak za kotara. 

Sporo się naczytałem ale skutek jest marny. Jedynie to tylko zdecydowałem sie na kolumny. Prawdopodobnie będą Chario Delphinus. Największy kłopot mam ze wzmacniaczem. Pod uwagę brałem Rotela RA 1070 lub wersje dzielona złożone z RC plus RB, drugi kandydat to Roksan K3, rozważałem również Onkyo A-9070, i CA CX-60. Zależy mi aby był wbudowany preamp dla gramofonu MM i tutaj się pewnie narażę ale regulacji barwy mile widziana aczkolwiek nie jest to warunek konieczny. Koszt wzmacniacza do 6k PLN może być używany. Muzyka słuchana to stary rock głównie o zabarwieniu bluesowym i prog nowy trochę również. Zdarza się również elektronika.  Pokój około 16mm2 ale nie jest to tylko miejsce odsłuchowe. Mogę mieć pokój dla siebie ale będzie to niecałe 12mm2.  Bardzo proszę o wszelkie sugestie na temat kolumn również aczkolwiek tutaj tylko monitory i z basrefksem z przodu lub z dołu jak w Chario.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jesteś doświadczonym odbiorcą :)

Tylko słuchać ewentualnie wypożyczać sprzęt. Z mojej strony rzucam tylko luźne propozycje. 

Dynaudio linie Focus 160 chodź bas reflex z tyłu. Podobnie studio 16 hz canto grand.

Dalej chario delphinus, monitor audio gold 100, magnat 1003s, focal Aria 906, 

Co do wzmacniaczy roksan k3, roksan oxygene! Świetna opcja w tej cenie.

Cayin a55tp, musical fidelity m6, Yamaha as2100, Denon pma2020ae, naim xs2

Polecam ci najpierw udsc się na kilka odsluchow porównawczych a później wziąć dwa najlepsze systemy do domu. Dzięki temu będziesz bardziej zorientowany, a takie porównanie da ci realny obraz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem.

Jesteś wręcz w korzystniejszej sytuacji. 

Klienci którzy mają salony obok siebie często kupują cos za namową sprzedawców lub po odsłuchu w studio. W domu stykają się z realiami. 

Moim zdaniem nie masz 3000 żeby iść i kupić byle co. 

Wycieczka do innego miasta i wypożyczenie sprzętu bardzo wskazane. Nie chcę ci się? Nie masz czasu?

Piszesz do nas i sprzęt wysyłamy do Ciebie. Sprawdzisz sobie ze znajomymi w domu i wyrabiasz swoją bezcenna opinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej.szulczewski, posiadam ww. Chario Delphinus jak również ten sam model gramofonu co Ty, tylko wkładka oryginalna, tj. Ortofon 2M Red. U mnie podłączone są do Arcama A19 i gra to bardzo przyzwoicie. Nie ukrywam, że dużo czasu poświęciłem aby dobrać odpowiedni wzmacniacz do ww. kolumn. Ostatecznie zdecydowała i jakość dźwięku i cena (egzemplarz powystawowy). Poza tym ten Arcam posiada również dobry przedwzmacniacz gramofonowy. Osobiście testowałem sporo preampów i ten wbudowany naprawdę nie jest zły. Ale jeśli posiadasz wystarczające środki pieniężne, to można zainwestować w dedykowany zewnętrzny przedwzmacniacz, ale trzeba się liczyć z wydaniem dodatkowego 1 tyś. zł.

Uważam, że Chario Delphinus to bardzo uniwersalne kolumny, do każdego rodzaju muzyki (taki właśnie system preferuję, uniwersalny). Jeśli zdecydował byś się na te kolumny, to weź koniecznie pod uwagę poniższe modele wzmacniaczy (kolejność dowolna):

1. Atoll IN100SE lub Atoll IN200

2. Creek Evolution 50A

3. Simaudio Moon 220i

4. Musical Fidelity M3si

5. Music Hall A 70.2

6. Możesz też przetestować wyższe modele Arcama

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...