Skocz do zawartości

Propozycje kina domowego do małego pomieszczenia


Teq

Recommended Posts

Witajcie, pomóżcie proszę w wyborze głośników do kina domowego. Pomieszczenie ma prawie 30m2, 6m x 4,8m. Głośniki muszą być małe ("plastiki") i nie czarne, raczej jasne: białe lub srebrne. Nie mogę pozwolić sobie na typowe kolumny drewniane ze względu na brak miejsca. Amplituner również biały lub srebrny i raczej z tych mniejszych, dyskretnych. Budżet około 5k zł. Ale to raczej płynna granica. KEF KHT3005SE, Tannoy Arena, Harman Kardon HKTS 16, Bose Acoustimass 6, Cabasse Alcyone 2 System 5.1, Canton Movie 1005.2. W każdym bądź razie coś w tym stylu. Pomóżcie wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz wielkość salonu, zwróciłbym uwagę na zestaw kolumn Focal Pack Sib 5.1 Cub3 lub Kef E305. Obydwa zestawy prawidłowo nagłośnią Twój salon, oczywiście musimy się liczyć z pewnymi kompromisami w kwesti jakości dźwięku szczególnie w stereo, jednak ostateczny efekt będzie naprawdę dobry.

Jeśli zależy Ci na niedużym i dobrym amplitunerze slim, spójrz na Onkyo TX-L50 lub bliźniaczy Pioneer VSX-S520D.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. A co powiesz na Harman Kardon HKTS 30WQ. Firma, która sprzedała mi poprzednie kino domowe zaproponowała mi ten właśnie zestaw. Wcześniej miałem Boston Acoustics CS260 II i ponoć ten Harman Kardon ma grać lepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro białe i małe i dużo metrów to najlepszym wyborem będą Definitive Technology. Duża skuteczność, membrany pasywne, głośniki średniotonowe na podwójnym zawieszeniu, ciężkie obudowy głośników, mocno wygłuszone. Najlepiej sprzedający się system 5.1 klasy premium w USA.

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-procinema-600-pro-cinema-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1

 

93207052736_hero.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, oferty na pewno ciekawe (może trochę mniej ciekawe cenowo ;)), jednak trudno coś wybrać bez odsłuchu. Poza tym chciałbym się zmieścić w 5K z amplitunerem. Focal i Kef najbardziej podobają mi się wizualnie.

Edytowano przez Teq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...