Skocz do zawartości

Yamaha N602 + KEF Q300


12xx89

Recommended Posts

Dzień dobry. 

Takie połączenie można zastosować, zapewni ono dźwięk stosunkowo dynamiczny z dobrą sceną, przestrzenią i lekko wyeksponowaną górą pasma. Na pewno wolałbym podpiąć serię R np. model Kef R300, co zapewniłoby przede wszystkim lepsze wypełnienie, dociążenie dźwięku, jednak jest to wyraźnie wyzszy budżet.

Natomiast zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi jest słowami określić jakiego dźwięku szukam bo jestem za malo "obsłuchany". Ale lubię przyjemny ciepły bas i słyszeć wyraźnie wszystkie szczegóły, i drażnia mnie cykajace wysokie tony.

Słuchalem już głośników MA Bronze 2 z Onkyo 8150 i dźwięk mi się nie podobał, był jakby to powiedzieć brzeczacy i nieciekawy. Lepszych wrażeń doznałem przy odsłuchu Dali Zensor 3, był przyjemny bas ale miałem wrażenie ze środek nie jest najlepszy.

Czy w tej półce cenowej można oczekiwać czegoś więcej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 12xx89 napisał:

Słuchalem już głośników MA Bronze 2 z Onkyo 8150 i dźwięk mi się nie podobał, był jakby to powiedzieć brzeczacy i nieciekawy. Lepszych wrażeń doznałem przy odsłuchu Dali Zensor 3, był przyjemny bas ale miałem wrażenie ze środek nie jest najlepszy.

Tzn. byłeś w jakimś salonie i słuchałeś tylko tych dwóch zestawów? Zarówno Zensor 3 jak i nawet 7, jak też nowe Bronze z tym Onkyo nie zrobią chyba na nikim wrażenia.

8 godzin temu, 12xx89 napisał:

Czy w tej półce cenowej można oczekiwać czegoś więcej?

Może i tak, ale czy muszą być podstawkowe i nowe? Nie określiłeś też w sumie budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Oczywiście w tym budżecie możesz liczyć na dobre brzmienie, na pewno w takim razie namawiałbym na posłuchanie Indiana Line Tesi 260 lub serii flagowe Indiana Line Diva 262. To świetna dynamika, bardzo dobre wypełnienie, gęsty i przestrzenny dźwięk. Ciekawą i niedrogą opcją może okazać się także Cambridge Audio Aero 2. Przy trochę wyższym budżecie natomiast posłuchaj brytyjskiej konstrukcji Tannoy Revolution XT 6 oraz flagowego monitora polskiej manufaktury Pylon Audio Diamond Monitor.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, to tylko kilka moich propozycji, które warto posłuchać i porównać w komfortowych warunkach. Na miejscu znajdziemy zapewne jeszcze kilka innych kolumn. Oczywiście w przypadku pytań służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 12xx89 napisał:

 

Słuchalem już głośników MA Bronze 2 z Onkyo 8150 i dźwięk mi się nie podobał, był jakby to powiedzieć brzeczacy i nieciekawy. Lepszych wrażeń doznałem przy odsłuchu Dali Zensor 3

 

 

Też słuchałem kilku zestawień tychże amplitunerów z np. MA bronze 2 Kef q , Dali zensor 3 itd. Mnie również Onkyo 8150  z MA  bronze 2, Kef q nie przypadło do gustu,  za sprawą nieco technicznego sznytu, braku przyjemnego wypełnienia np. wyższego basu i średnicy. Te cechy dotyczą tak tego amplitunera i tych kolumn, a wiec średnio się razem zgrywają. Niektóre gitary i wokale grały jakby brakowało im życia.  Zdecydowanie lepiej, rzekłbym że zaskakująco dobrze z Onkyo 8150 grało Dali zensor 3, ma cieplejszą średnicę, lepsze niskie tony, a góra jest wystarczająco dokładna. 3 to dojrzałe brzmienie w tej cenie. Propozycja kolumn Indiana line , Nota, Tesi wydaje się bardziej trafiona do Onkyo niż np. bronze 2 . Z nowych w tym budżecie może jeszcze Taga platinum B40, nieco droższy Paradigm V7, tańsze pasujące tu konstrukcje z drugiej ręki np. Mission m32i, m31i.

Yamaha RN602 względem Onkyo 8150 gra nieco lepszym wypełnieniem dolnego pasma i średnicy. Myślę że ten fakt pozwoli nieco łatwiej dopasować brzmienie do twych oczekiwań, mam na myśli znaleźć bardziej odpowiednie kolumny. 

Jako że Onkyo 8150 jest braciszkiem Pioneera sx30, a  na AV.Test masz ciekawy test porównawczy ( link http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/507-yamaha-r-n602?showall=1 ) może on coś rozjaśni względem różnic budowy i brzmieniowych tych amplitunerów stereo.

Tak więc, czy można lepiej, odpowiedź brzmi, zdecydowanie tak. Kwestia dobrania "mądrych, pasujących " kolumn do piecyka,  ( niekoniecznie słuchanie tych co są aktualnie modne, nowe i polecane jako "te jedyne" do wszystkiego ) to czasem wymaga nieco czasu, ale finalnie masz brzmienie jakie chciałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jasny napisał:

Tzn. byłeś w jakimś salonie i słuchałeś tylko tych dwóch zestawów? Zarówno Zensor 3 jak i nawet 7, jak też nowe Bronze z tym Onkyo nie zrobią chyba na nikim wrażenia.

Może i tak, ale czy muszą być podstawkowe i nowe? Nie określiłeś też w sumie budżetu.

Tak, odsłuch miałem w salonie i póki co słyszałem tylko tych dwóch, a przed kolejnymi odsłuchami chcę zawęzić sobie wybór by nie tracić cennego czasu swojego jak i salonu.

Ze względu na miejsce i pomieszczenie o powierzchni 15m2 biorę pod uwagę tylko podstawkowe, używane też biore pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zawężasz sobie wybór. Sam niedwno chciałem zmienić na podstawki i zostałem przy podłogowych.

Poza Quantum 675 lub podobnych posłuchaj jak będzie możliwość nowych Spectorów od Dali, w tym podłogowe 6.

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Jeśli taki zestawik ci się podobał to z podstawowych to elac debut b6 może spełnić twoje oczekiwania.

Maja mocniejsze basy od zensor góra jest podobna. Nie drazniaca. 

Jako alternatywę podał bym tesi 260 od indiana lub nawet serię diva. 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Koledzy,

Który z proponowanych przez Was monitorów sprawdzi się lepiej przy cichym graniu? Przypomnę że piecyk to będzie Yamaha R-N602

Wasze propozycje znacząco różnią się wielkością obudowy no i membrany ( w przypadku Taga platinum B40 membrana ma średnicę 18cm!)

Nie pisałem wcześniej - lubię alternatywny pop i rokowe kawałki w których wokal ,gitary i perkusja wiodą prym.

Edytowano przez 12xx89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczeniem przy chichym graniu będzie amplituner nie kolumny.

Moim zdaniem B6 zagrają najlepiej basem przy cichym graniu. Ale braknie im góry nieco.

Czystość wokalu i detale zachowają bronze 2, ale dół będzie bardzo krótko punktowy.

Trzeba by pewnie dołożyć do starszych RX2 na 20 cm basowcu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cichego słuchania wskazanej muzyki na R-N602 zdecydowanie popieram opcję Indiana Line Diva 252, lub większe 262, jeżeli masz na nie miejsce. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-diva-252.html

Wspomniane przez S4 Elaci Debut B6 też zagrają w tej sytuacji bardzo dobrze, ale nie zgrają się z R-N602 tak dobrze, jak Indiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...