Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz cd?


Tomik76

Recommended Posts

Witam jakiś czas mnie nie było, mój ostatni post był, jaki wzmacniacz do Dynaudio DM 3/7. Po waszych sugestiach i kilku odsłuchach CA CXA60, Primare i22, Nad 356, wybór padł na Atoll in100se. Oczywiście używany. Piękny pełny nasycony barwami dżwięk, świetny nisko schodzący bas, suer dynamika. Teraz przyszedł czas na odtwarzacz cd. Milałem na weekend cd Atoll 50se. I jakoś nie rzucił mnie na kolana, a że był to sprzęt używany, nie radził sobie ze wszystkimi płytami. A byłbym zapomniał, słucham rocka, klasyki, ciężkic brzmień jak i bluesa. Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza. Fajnie jak nie będzie to sprzęt grający cyfrowym dźwiękiem, ale z fajną stereofonią, żeby grał w miarę selektywnie, ale również nie będzie pozbawiony emocji. Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi. Czekam na wasze propozycje. Może to być sprzęt nowy, jak i używany. Niestety mój budżet wynosi tylko ok 2tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Miłym dla Ciebie zaskoczeniem mogą być dwie japońskie konstrukcje - Pioneer PD-50 oraz Onkyo C-7070. Obydwa odtwarzacze to dobre klasowo konstrukcje, niezawodne i oferujące szybki, dynamiczny, otwarty, dosyć szczegółowy dźwięk. Myślę, że będą to dobre źródła w Twoim systemie. 

Warto także rozważyć brytyjski odtwarzacz Rega Apollo-R, ktory jest znacznie droższy, jednak mamy jeden egzemplarz poekspozycyjny.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Przychylam się do kolegi wyżej Pioneer PD50 to bardzo udane i niedrogie jak na możliwości urządzenie.

Całkiem przyjemnie jak na cenę gra także CD6006. Ostatnio jeden z użytkowników forum napisał mi że dźwiękowo 6006 to jest to samo co 5005. Nie miałem okazji sprawdzić. A nie mam w zwyczaju mówić że tak nie jest jak nie sprawdze. Jak dasz nieco czasu to możesz wtedy dobrze zaoszczędzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze propozycje, zastanawiałem się trochę nad tym Pioneerem. Opinie na jego temat sa różne. Tylko czy nie będzie on ograniczał trochę mojego Atola, tzn. czy nie lepiej dozbierać kase, albo przy obecnych funduszach szukać używanego odtwarzacza. Z drugiej strony trochę boję się używki, jeśli chodzi o cd. Mimo że i kolumny i wzmacniacz kupiłem właśnie używane. Fakt że trafiłem na sprzęt w stanie idealnym. Co do Onkyo to w ogólenie brałem pod uwagę, prędzej Nad. Napiszcie proszę w skrócie jak grają te odtwarzacze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do odsłuchu któryś z odtwarzaczy Onkyo kosztujący ok 2-2,5 tysiąca. Bardzo mnie drażniła taka "zapiaszczona" góra pasma. To było w salonie przy odsluchach kolumn. Zamieniłem go na Exposure....

Spójny i dość muzykalny jest taki wynalazek:

http://allegro.pl/original-cd-2008-special-version-i6700322205.html#thumb/3

ale cena jest absurdalna. Max 1500 zł.

Ja na twoim miejscu szukałbym jednak atolla

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik76, masz bardzo dobre kolumny i wzmacniacz, szkoda by było wstawić coś słabego do kompletu. Sam osobiście byłem już skłonny zakupić taki sam model wzmacniacza jaki posiadasz, jednak w moim przypadku zadecydowała cena. Osobiście odsłuchiwałem kilkakrotnie Atolla IN100 w różnych konfiguracjach i za każdym razem grał dobrze lub bardzo dobrze.

Ze swojej strony proponuję abyś rozważył przesłuchanie (najlepiej pożyczenie do siebie do domu) Atolla CD100, to już zupełnie inne granie i inna półka. Razem stworzą coś pięknego... To jest moja propozycja nr 1.

Jeżeli chciałbyś osiągnąć trochę jaśniejsze brzmienie, to polecam coś od Marantza, też się ładnie komponuje z Atollem. Szukaj jednak wyższych modeli tej marki, minimum to seria 6xxx.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home jak słusznie zauważyłe,ś wszystko ma dobre i złe opinie, dlatego staram się nie kupować sprzętu w ciemno. Co do propozycji Marcina, to szczerze mówiąc najbardziej widział bym atolla cd100. Tylko niestety na tą chwilę za wysoka cena jak dla mnie, a z używkami jMam jeszcze jak na razie słabo. Ale mam jezszce jedno pytanie, co sądzicie o Exposure 1010, Advance Acoustic x cd5? Powiem wam że słuchałem na moim sprzęcie Arcama cds27 i muszę przyznać że podobało mi się, dźwięk był otwarty, dosyć szczegółowy, ale równiez fajnie nasycony. Fajnie brzmiały płyty Pink Floyd, chciało się słuchać i słuchać, ale to jeszcze wciąż za wysoka cena jak dla mnie. No nic zostaje mi szukać i słuchać... i zbierać kase:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do IN100 zdecydowanie szukaj CD100, bo oba Atolle razem grają świetnie. Zresztą wystarczy poczytać o Atollu w "znanych markach"-po to powstał tamten wątek ?

Nie ma porównania z CD50, zresztą  CD80 też jest słabsze, a używane "setki" pojawiają się co jakiś czas, trzeba poczekać cierpliwie-bo nie ma co wyważać otwartych drzwi i szukać wynalazków, skoro jest to sprawdzone rozwiązanie.

Pozdrawiam

PS. Skąd jesteś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam, jestem z Piekar śląskich. Ciężko mi powiedzieć po ile chodzą używki cd 100, bo jak na razie trafiłem na jeden egzemplarz i niestety w opisie była informacja, ze był już laser wymieniany. Więc nie zagłębiałem się w temat i nie pamiętam za ile był wystawiony. Cd 50 był wystawiony za 1199zl. A jaki byłby ten upust S4home? ? Na olx jest jedna setka cd za 3200, ale on już dosyć długo jest wystawiony.

Edytowano przez Tomik76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...