Skocz do zawartości

Zestaw stereo


Raven76

Recommended Posts

Witam serdecznie , zamierzam kupić zestaw głośników tannoy revolution xt8 a do tego amplituner , myślałem o yamaha r-n602 lub , Pioneer 30 dab , Onkyo 8150 lub ten nowy , zależy mi na mocnym basie ale takim miękkim , moze jednak wybrać wzmacniacz a do tego z czasem odtwarzacz sieciowy , żona dużo słucha radia ....proszę o pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, to zdecydowanie wybierz klasyczny wzmacniacz stereo a do tego odtwarzacz sieciowy. Bo takimi kombajnami jak ww. amplitunery zrobisz kolumnom a w sumie sobie krzywdę. To przecież prawdziwy mezalians podłaczać takie kolumny do marnej elektroniki. Gdybyś miał na myśli kolumny w cenie 2 - 3 kzł za parę, to jeszcze ujdzie. Ale nie takie.

Pewnie Cię nie namówię, ale jeszcze lepszą jakość dźwięku miałbyś kupując kolumny i wzmacniacz używane. Choć oczywiście kolumny tannoy XT8 są naprawdę dobre. Ale potrzebują równie dobrego napędu, by pokazać w pełni swoje możliwości. Warto się nad tym zastanowić. wzmacniacz do nich, to moim zdaniem nowy za minimum 4 - 6 kzł. A jeśli taniej, to tylko używany. Ja bym mając nawet więcej pieniędzy kupił używany. 

By Ci sensownie pomóc trzeba by wiedzieć znacznie więcej o twoim pokoju, możliwości ustawienia w nim kolumn, odległościach od ścian i miejsca odsłuchowego, tego miejsca od tylnej ściany. Rysunek byłby bardzo pomocny. Ponadto jakiej muzyki słuchasz, jaki dźwięk preferujesz, jego rodzaj. Chodzi o jasny, ostry, chłodny, twardy, suchy, konturowy, czy ciemny, łagodny, ciepły, miękki, soczysty, dobrze wypełniony w średnicy itp. Że niskie tony mają być miękkie, to trochę za mało. Opisz własnymi określeniami. No i w ogóle kłania się temat "Pierwsze posty..." ze strony tytułowej forum. Znajdziesz, jak się dobrze przyjrzysz. Napisz co i jak. Jak to widzisz. Postaramy się pomóc Ci jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Angel napisał:

Choć oczywiście kolumny tannoy XT8 są naprawdę dobre. Ale potrzebują równie dobrego napędu, by pokazać w pełni swoje możliwości. Warto się nad tym zastanowić. wzmacniacz do nich, to moim zdaniem nowy za minimum 4 - 6 kzł.

Słuchałem ich w takim właśnie połączeniu i amplitunery tu wymienione to niestety nie ta liga. Wszystko zależy od twojego budżetu, ale powinieneś dobrać do tych dobrych bądź co bądź w swojej klasie ampliltunerów tańsze kolumny, albo w przypadku kompletowaniu sprzętu nowego przekroczyć kwotę 10 tys. zł.

Jeśli oczekujesz porady łatwiej będzie, gdy wyedytujesz swój post aby zawierał potrzebne informacje:

https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/

 

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , bardzo dziękuje za pierwsze nauki . Moje pomieszczenie to poddasze użytkowe , z dachem kopertowym wiec dosyć stromo schodzący , powierzchnia ok 70 m kwadratowych , rodzaj muzyki jakiej najcześciej słucham to rock symfoniczny ( Nightwish , Xandria , Epica ) plus oczywiście klasyka czyli Depeche Mode ....Kable Oehlbach , Inakustik Premium , widziałem tez Qed ale bardzo sztywne i nie wiem jak by je rozłożyć na tak sporej odległości , tych kabli słuchałem na innych zestawach . W takim razie jaki wzmacniacz do 3000 zł , urządzenie sieciowe oglądałem Denona 730...w takim razie muszę kupić oddzielnie tuner Onkyo bo radio FM musi być na 100 procent . 

Aaaa żona pyta czy w takim razie jak byśmy jednak skupili sie na prostym w założeniu dźwiękowo ale dobrze wyposażonym amplitunerze typu Onkyo 8150 to jakie głośniki wybrać ? Klipsch r28 ? . Prosił bym o poradę w tych dwóch wariantach ( dobry dźwięk na Tannoyach do rozbudowy bo kasa nie taka od ręki , czy bardzo bogato wyposażony amplituner powiedzmy R-n602, 8150 czy Pioneer 30 dab plus jakieś głośniki ) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zdecydowanie polecam klasyczny wzmacniacz z odtwarzaczem strumieniowym i odpowiedni zestaw kolumn.

Zacznę od kolumn, Tannoy Revolution XT 8F to na pewno dobry wybór, brzmienie lekko ocieplone, gęste, plastyczne z dobrą dynamiką. Warto jeszcze spojrzeć na polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV. Do tych kolumn zdecydowanie sugeruję klasyczny wzmacniacz. Moim zdaniem rozsądną propozycją będzie Onkyo A-9050 z odtwarzaczem Onkyo NS-6130. Lepszym i droższym rozwiązaniem będzie Cambridge Audio CXA60 / CXN

Natomiast jeśli decyzja zapadnie na rozwiązanie prostsze, pomyśl o flagowym amplitunerze sieciowym Onkyo TX-8270, który w stosunku do niższych modeli ma dodatkowo wyposażenie w złącza HDMI oraz wyższą moc i lepsze brzmienie. W takiej konfiguracji warto pomysleć o bardzo skutecznych kolumnach Klipsch RP-260F lub polskich konstrukcjach Pylon Audio Sapphire 31 lub wyższym i lepszym modelu Pylon Audio Diamond 28.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W naszym salonie masz ogromny asortyment urządzeń i kolumn oraz mozliwosci komfortowych odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

70m? Toż to hangar.

Jeszcze skosy? Akustycznie może być słabo. NA pewno nie z  amplitunerem stereo bo będzie to grać słabo. To wymagające kolumny.

Audiolab 8300A, Cambridge CXA80 czy NAD 356BEE to przykłady wzmacniaczy które dobrze podejdą.

Mam dla Ciebie jednak inną propozycję.

Biorąc pod uwagę że system może nie zagrać totalnie. Może być na prawdę źlę i nie warto się w to bawić. To proponuję Ci wypożyczenie od nas sprzetu i sprawdzenie go przed zakupem w docelowym pomieszczeniu. Inaczej na prawdę bał bym się kupować bo możesz wtopić. I nie chodzi tu o ten konkretnie sprzęt ale z każdym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prosił kolega pisze jeszcze raz

Wzmacniacz do 3000 zł 

nie mam doświadczenia z używanymi ....słuchałem tylko Denona pm720 i amplitunery sieciowe Yamaha 602 , Onkyo 8150 , Pioneer n30dab

zona mowi ze wyodrębniły scenę do słuchania do 25 metrów kwadratowych 

sprzet musi mieć ( z czasem radio FM i DAB plus i odtwarzacz sieciowy ale to pózniej ) 

jestem z Łodzi . 

Kolumny mam juz ugrane , to tannoy 8 lub tańsze Klipsch r28 

bardzo proszę o poradę jeśli chodzi wzmacniacz / amplituner 

zona mowi ze cieszyła by sie jak by Państwo doradzili by kolumny do amplitunera Onkyo Chyba 8270 , bardzo jej sie podobał . Ale ja jestem otwarty .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Najgorsze w tym ze jestem kompletnie zielony , znam tylko popularne marki ...dla mnie 8150 plus Klipsch r28 plus sub Magnat 302 a to był juz efekt wow . Ale ktoś mi doradził ze można lepiej ...

a czy Cambridge c

10 godzin temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zdecydowanie polecam klasyczny wzmacniacz z odtwarzaczem strumieniowym i odpowiedni zestaw kolumn.

Zacznę od kolumn, Tannoy Revolution XT 8F to na pewno dobry wybór, brzmienie lekko ocieplone, gęste, plastyczne z dobrą dynamiką. Warto jeszcze spojrzeć na polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV. Do tych kolumn zdecydowanie sugeruję klasyczny wzmacniacz. Moim zdaniem rozsądną propozycją będzie Onkyo A-9050 z odtwarzaczem Onkyo NS-6130. Lepszym i droższym rozwiązaniem będzie Cambridge Audio CXA60 / CXN

Natomiast jeśli decyzja zapadnie na rozwiązanie prostsze, pomyśl o flagowym amplitunerze sieciowym Onkyo TX-8270, który w stosunku do niższych modeli ma dodatkowo wyposażenie w złącza HDMI oraz wyższą moc i lepsze brzmienie. W takiej konfiguracji warto pomysleć o bardzo skutecznych kolumnach Klipsch RP-260F lub polskich konstrukcjach Pylon Audio Sapphire 31 lub wyższym i lepszym modelu Pylon Audio Diamond 28.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W naszym salonie masz ogromny asortyment urządzeń i kolumn oraz mozliwosci komfortowych odsłuchów.

Cambridge 

Cambrigde bedzie pasować i do Tannoy i do tańszych Klipschow ? , polskich nie chce , kiedyś przejechałem sie na drogich Tonsilach , zepsuły mi sie i nikt nie chciał ich naprawić twierdząc ze oni to ńie tamten Tonsil choć miałem jeszcze ponad rok gwarancji 

Edytowano przez Raven76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy to inna klasa grania niż Klipsch i inna jego specyfika. Jak można porównywać tak różne kolumny. Jak samochód osobowy do ciągnika. Baltlab Epoca rzeczywiście dałby radę dobrze napędzić Tannoy'e.

Polskie kolumny z małych manufaktur są w tej chwili tak dobrymi konstrukcjami, że często w podobnej cenie to lepszy wybór niż zachodnie wielkoseryjne produkty. To już inna jakość podzespołów i wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci dab?

Google Chrome castaudio i masz w domu po sieci wszystkie radia.

Kupowanie radia z dabem do cena 2k. Musiał by to być amplituner albo odtwarzacz sieciowy. Moim zdaniem szkoda kasy jak to samo jest w sieci.

I nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi systemami teraz.

Tannoy xt8f z cxa80 to jeden system?

A drugi dla żony to onkyo 8270 + jakieś kolumny? 

Jak wygraniczykiscie z 70m te 25? Ściana?

Wkrada się tu chaos. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Ale po co ci dab?

Google Chrome castaudio i masz w domu po sieci wszystkie radia.

Kupowanie radia z dabem do cena 2k. Musiał by to być amplituner albo odtwarzacz sieciowy. Moim zdaniem szkoda kasy jak to samo jest w sieci.

I nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi systemami teraz.

Tannoy xt8f z cxa80 to jeden system?

A drugi dla żony to onkyo 8270 + jakieś kolumny? 

Jak wygraniczykiscie z 70m te 25? Ściana?

Wkrada się tu chaos. 

Przepraszam za haos .

tak , biorę pod uwagę dwie wersje , jedna to fajny wzmacniacz do 3000 zł plus głośniki tannoy tx8 a druga opcja to amplituner Onkyo 8270 lub Yamaha R-n602 plus kolumny podłogowe które mi Państwo polecicie ( zonie bliżej do zestawu nr dwa ) .

co do powierzchni , tak cała góra ma ok 70 metrów ale bedą tam wyodrębnione pomieszczenia wiec do słuchania wyjdzie salonik ok 25 metrów ... . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Raven76 napisał:

Przepraszam za haos .

tak , biorę pod uwagę dwie wersje , jedna to fajny wzmacniacz do 3000 zł plus głośniki tannoy tx8 a druga opcja to amplituner Onkyo 8270 lub Yamaha R-n602 plus kolumny podłogowe które mi Państwo polecicie ( zonie bliżej do zestawu nr dwa ) .

co do powierzchni , tak cała góra ma ok 70 metrów ale bedą tam wyodrębnione pomieszczenia wiec do słuchania wyjdzie salonik ok 25 metrów ... . 

Obecnie posiadam amplituner Marantz 2215b z gownianymi głośnikami 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pod kątem powierzchni zaczyna to wyglądać normalnie.

Pod kątem doboru sprzetu obracamy się w miodzie i dziegciu :)

Wzmacniacz w sumie jakikolwiek do 3000 zł + Tannoy XT8F to granie już nie podstawowe. Mozna oczekiwać pełnego dynamicznego kulturalnego grania i bardzo dobrej stereofonii.

Onkyo 8270 to maszynka bardzo uniwersalna grająca dobrze, ale uwaga nie porównywalnie do wzmacniaczy z takiego samego budżetu.

Zyskujesz świetną funkcjonalność kosztem gorszego dźwięku, nie jest to tajemnicą. I tu na przykład podpinanie XT8F nie ma większego sensu. Kolumny zagrają na 50 procent swoich możliwości.

Prędzej RP280 od Klipscha który wyciągnie z niego cały potencjał czy Heco MS 900 ktore dość dobrze zgrywają się z tym amplitunerem.

Podjedz do nas na odsłuch. NA tych samych kolumnach podłącze Ci amplituner i wzmak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zastanowić czego tak naprawdę chcesz. Czy pełnej "funkcjonalności", wszystkich wejść, dekoderów, "gadżetów" i... dość średniego dźwięku, choć pewnie da się słuchać, jeśli jesteś mało osłuchany, niedoświadczony. Czy pewnej ascezy w funkcjach ale za to świetnego, dobrej klasy dźwięku stereo. albo rybki albo akwarium, jak to mówią. W tym budżecie oczywiście.

Ja zrobiłbym tak, że kupiłbym lepsze kolumny, dobry, klasyczny, używany wzmacniacz stereo i na razie słuchał radia i plików z komputera. Ewentualnie dokupiłbym niedrogi DAC. A składałbym na nowy (bo używanego raczej nie kupisz) odtwarzacz sieciowy z różnymi funkcjami, wejściami, DACem na pokładzie. I to byłaby według mnie opcja rozwojowa.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 8 maja 2017 o 14:43, S4Home napisał:

Ale po co ci dab?

Google Chrome castaudio i masz w domu po sieci wszystkie radia.

Kupowanie radia z dabem do cena 2k. Musiał by to być amplituner albo odtwarzacz sieciowy. Moim zdaniem szkoda kasy jak to samo jest w sieci.

I nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi systemami teraz.

Tannoy xt8f z cxa80 to jeden system?

A drugi dla żony to onkyo 8270 + jakieś kolumny? 

Jak wygraniczykiscie z 70m te 25? Ściana?

Wkrada się tu chaos. 

Przepraszam za haos .

tak , biorę pod uwagę dwie wersje , jedna to fajny wzmacniacz do 3000 zł plus głośniki tannoy tx8 a druga opcja to amplituner Onkyo 8270 lub Yamaha R-n602 plus kolumny podłogowe które mi Państwo polecicie ( zonie bliżej do zestawu nr dwa ) .

co do powierzchni , tak cała góra ma ok 70 metrów ale bedą tam wyodrębnione pomieszczenia wiec do słuchania wyjdzie salonik ok 25 metrów ... . 

Dzis byłem posłuchać troszkę wzmacniaczy , były to 3 modele , Onkyo 9050 , Denon 720 i Yamaha 501 , każdy grał inaczej , mocy najwiecej dawał Onkyo i Yamaha , denon słabszy ale za to grał ciepło , yamaha ostro , metalicznie a Onkyo sporo detali grało , słuchałem na Dali 7 i Paradigmy . Ale zona ..... Onkyo wykonane tragicznie , ta plastikowa gałka to dramat jak można produkować takiego maszkarona  , Yamaha fajna taka ....w starym dobrym stylu , Denon klasa ...piękny . Chyba postawie na Denona . Czytałem inne tematy co do głośników , bardzo chwalone sa heco 900 , dali sensor 7 , Klipsch RP , ja choruje na te Tannoye XT 8 ale czy przy takich wzmakach jak 720 , 9050 ma to sens ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy tych wzmacniaczach XT8F nie ma sensu. To kolumny które wymagają znacznie lepszego wzmacniacza.

Prawdę mówiąc to widzę że nie wiecie czego szukacie.

Skoro Denon spodobał się wam wyglądowo to z Zensor 7 gra on słabo. Na prawdę i takiego połączenia nie polecam tu lepiej zastosować kolumny Klipsch RP które zniwelują defekty tego Denona.

Z kolei do Zensor 7 dobrze zabrzmi Yamaha ale model AS 701 który jest zdecydowanie lepszy.

Do tej samej Yamahy kolumny Heco 900, które pewnie będą najtańsze a jednak zaoferują bardzo dobrą jakość dźwięku.

Tu wymiennie można by zastosować  RN602 jeśli kosztem super funkcjonalności akceptujecie nieco gorsze granie.

Tannoy XT8F zagra wśród tych kolumn zdecydowanie najlepiej. Ale tu wzmacniacz AS 701 to absolutne minimum. Lepszy byłby Marantz PM8005 czy Roksan. Żaden amplituner sieciowy nie wchodzi w gre.

Pozostaje do dyspozycji.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎06‎/‎05‎/‎2017 o 21:53, Raven76 napisał:

zależy mi na mocnym basie ale takim miękkim

KEF Q900. Tak sie sklada, ze KEF wlasnie zaktualizowal Q900 do Q950. Mozna wiec sporo wynegocjowac z ceny odchodzacych, a wciaz fabrycznie nowych Q900. Swietne do symfonicznego rock'a. "Misplaced Childhood" przewaznie wszedzie brzmi znakomicie, ale to wlasnie na tych glosnikach zabrzmialo, jak dla mnie, najlepiej. Poniewaz Q900 charakteryzuje "mocny, acz miekki bas" unikalbym wzmacniacza z dodatkowa regulacja tonów, a postawil na transparentne, precyzyjne urzadzenie. Cyrus przychodzi mi tutaj natychmiast na mysl, ale znakomity Creek ma w swojej ofercie fantastyczny model Evolution, do którego mozna "doczepic" karte FM tuner czy gramofonowa, jesli istnieje taka potrzeba, i razem gra to wpaniale. Taki zestaw bylby w stanie przynosic radosc ze sluchania muzyki przez wiele, wiele lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mój wpis nic nowego tu nie wniesie, ale chciałbym nim potwierdzić to co napisali dwaj moi "przedpiszcy". 

@S4Home, popieram Twoją opinię w całości. I proponuję by autor wątku wziął ją poważnie pod uwagę. Poza tym dobrze się to czyta. Chyba pisane nie z telefonu? ?

@Kind of Daz, ciekawa propozycja. Warta rozważenia. I bardzo fajny styl w jakim piszesz. Mam nadzieję, że będziesz się częściej udzielał na forum.

@Raven76, radzę Ci idź w jak najlepszą jakość dźwięku. Czyli jak najlepsze kolumny, odpowiednio dobrany do nich wzmacniacz. A odtwarzacz z funkcjami sieciowymi dokupisz później. Tymczasem możesz używać komputera i niedrogiego DACa. Czy też do słuchania audycji radiowych kupić tuner. Są na Allegro za grosze. Jeśli kupisz zestaw do wszystkiego, to szybko okaże się, że jest do niczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2017 o 11:35, Angel napisał:

Pewnie mój wpis nic nowego tu nie wniesie, ale chciałbym nim potwierdzić to co napisali dwaj moi "przedpiszcy". 

@S4Home, popieram Twoją opinię w całości. I proponuję by autor wątku wziął ją poważnie pod uwagę. Poza tym dobrze się to czyta. Chyba pisane nie z telefonu? ?

@Kind of Daz, ciekawa propozycja. Warta rozważenia. I bardzo fajny styl w jakim piszesz. Mam nadzieję, że będziesz się częściej udzielał na forum.

@Raven76, radzę Ci idź w jak najlepszą jakość dźwięku. Czyli jak najlepsze kolumny, odpowiednio dobrany do nich wzmacniacz. A odtwarzacz z funkcjami sieciowymi dokupisz później. Tymczasem możesz używać komputera i niedrogiego DACa. Czy też do słuchania audycji radiowych kupić tuner. Są na Allegro za grosze. Jeśli kupisz zestaw do wszystkiego, to szybko okaże się, że jest do niczego.

Bardzo dziękuję za pomoc . Jedno jest pewne , stawiam na wzmacniacz - amplituner odpada , macie Panowie rację że sieciowy zawsze można sobie dokupić . A co myślicie o wzmacniaczach NAD 326 i Teac a-r650 ( znakomita cena tego r650 ) .Niestety nic nie znalazłem o r650 .....Pozdrawiam .

 

Edytowano przez Raven76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...