Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W CM5


SkoFi

Recommended Posts

Witam,

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupienia wzmacniacza do kolumn B&W CM5. Nie chce zrobić krzywdy zestawowi, więc postanowiłem napisać.

Poprzednio w moim zestawie grały kolumny B&W 602 i Luxman 410, brzmienie zestawu jak najbardziej mi odpowiadało.

Wzmacniacz na który się prawie zdecydowałem to NAD c356bee, zastawiałem się również czy nie dopłacić i od razu nie kupić  NAD c375bee. Czy to jest dobry wybór? A może pójść w zupełnie inna stronę?

Zależy im trochę na ociepleniu dźwięku bo właśnie taki mi odpowiada najbardziej, najmniej mnie męczy przy słuchaniu. Ważna jest również dla mnie dobra separacja dzięków i stereofonia.

Zestaw miałby grać w pokoju 20m2

Budżet to okolice 2 tysięcy.

Słucham muzyki kilka godzin dziennie, od klasyki po rock.

Celowałbym w nowszą elektronikę, po przygodach ze starszym sprzętem chcę zobaczyć czy nowy jest może bardziej "mniej zawodny".

Źródłem dźwięku byłby laptop.

Mam nadzieję że udzieliłem wystarczająco informacji, pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę współpracę z kolumnami B&W, szukałbym wzmacniacza o dosyć wysokiej wydajności z dobrze trzymanym basem i raczej plastycznym brzmieniu z dobrym, gęstym środkiem pasma. Idealnym rozwiazaniem byłaby hybryda lampowa Vincent SV-500 jako połączenie dynamiki, mocy, szybkości tranzystora z plastycznością lampy. Namawiałbym także na posłuchanie francuskiej integry Advance Acoustic X-i75

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. W takim razie prawdopodobnie dozbieram i skuszę się na NAD c375bee, niektóre egzemplarze mają wybudowanego DACa więc problem by się sam rozwiązał.

Przyznaję że  Vincent jest również ciekawą propozycją, zrobię dalszy research na jego temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cały czas poszukuję wzmacniacza.

Teraz mam więcej czasu przez najbliższe 3 miesiące nie zobaczę Polskiej ziemi.

Ostatnio zauważyłem wzmacniacz VINCENT SV 236 starszą wersję, co o nim sądzicie?

Wpadłem też na pomysł jak rozwiązać problem DACa, chciałbym po prostu dobrać do tego wzmacniacz strumieniowy.

Rozglądałem się i znalazłem Argon Audio Stream M2, czy uważacie że można z czegoś takiego otrzymać dobrą jakość dźwięku?

Odtwarzacz strumieniowy jest moim zdaniem najwygodniejszą opcją.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie dopowiem ze swojej strony, że przed skompletowaniem systemu słyszałem te kolumienki w Poznaniu, gdzie grały w systemie opartym na wzmacniaczu Atoll in100SE. Z tego co pamiętam taki układ bardzo przypadł mi osobiście do gustu. Mało brakowało, żeby ten system oparty na tych kolumnach wylądował u mnie. Myślę, że jeśli jest możliwość warto odsłuchać tych kolumn z Atoll'em. Używany Atoll w niewiele większych pieniądzach się pojawia. Kolumny pamiętam, że mile mnie zaskoczyły podczas odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odświeżam temat. Omal nie kupiłem Atolla in80SE, jednak ostatecznie sprzedający sprzedał komuś innemu.

Aktualnie mam okazję kupić Marantza PM 8005 w okazjonalnej cenie. Jedyne o co się boję to to że góra może być zbyt ostra i nieprzyjemna.

Czy warto zaryzykować i brać ten sprzęt? Ewentualnie będzie można dźwięk trochę złagodzić kablami prawda?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Marantz PM 8005 jest naprawdę dobry w swojej cenie. Ale Atol IN 100 SE jeszcze lepszy.
Poza tym rzeczywiście może połączenie z kolumnami CM 5 okazać się zbyt mocne na górze. I nie wiem, czy kabelki to zniwelują?
Moim zdaniem szarpnij się na Atolla IN 100 SE. Jeśli możesz oczywiście. Na pewno nie pożałujesz.
Dobrze, że nie kupiłeś IN 80. To sporo słabszy wzmacniacz. Choć oczywiście brzmieniowo byłby moim zdaniem bardziej odpowiedni niż PM 8005. Gdybyś miał inne, bardziej miękkie, łagodne w górnych rejestrach kolumny, na pewno można by Ci ten wzmacniacz polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Marantza PM8005. Słuchałem go w sklepach i w domu w wieloma kolumnami (MA BX6, MA Silver 8, Dali Optikon 6. SF Toy Tower, Tannoy Revolution XT6F i XT8F, Mission m34i, KEF R500, PA Diamond 25 i 28 plus jeszcze z jakimiś Focalami i Cantonami) i właściwie nigdy nie zabrzmiał bardzo ostro na górze (najostrzej było chyba z Cantonami). Bywało jasno i szczegółowo, ale zawsze w granicach przyzwoitości. Inna sprawa, że odsłuchy odbywały się głównie z odtwarzaczem Marantz NA6005, który ponoć gra raczej ciepło, więc może on trochę łagodził brzmienie wzmacniacza. Nie wiem, jak gra Twoje źródło, ale jeśli cena na Marantza jest rzeczywiście atrakcyjna, to bym zaryzykował i go kupił. Najwyżej go odsprzedasz bez większej straty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel ocenia Atolla IN 100 SE wyżej niż PM8005. Może ma rację, ale znam też głosy przeciwne. Być może zależy to od indywidualnych upodobań i gatunku słuchanej muzyki. Po PM8005 możesz oczekiwać: zrównoważenia, klarowności, braku zniekształceń, ładnego basu i świetnej stereofonii. Jeśli cenisz te właściwości, to spróbuj. W połączeniu z B&W CM5 szczególnie stereofonia powinna być bardzo dobra. Jednak CM5 mają naprawdę wykonturowany dźwięk, więc ryzyko przedobrzenia z wysokimi tonami jest. 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będę oryginalny w wypowiedzi, ale w budżecie Atoll'a 100 SE słuchałem kilku zbliżonych cenowo wzmacniaczy. Subiektywnie on mi przypadł brzmieniowo najbardziej. Na zasadzie całokształtu brzmienia, to był jedyny wzmacniacz, gdzie przestałem analizować poszczególne wybrzmienia w utworach. Całość brzmiała bardzo dobrze i bardzo spójnie. Mimo podłączania różnych kolumn on brzmiał najrówniej, zaś inne wzmacniacze przy różnych kolumnach brzmiały lepiej lub gorzej. Miałem wrażenie, że on trochę odstaje od konkurencji w danym budżecie. Akurat tego Marantza nie słyszałem, ale po usłyszeniu Atoll'a innych konstrukcji już nie szukałem.

Tu na forum dowiedziałem się, że "80'" sporo odstaje od "100" i nie słuchając "IN80" pozostałem przy IN100. Tym bardziej, że IN100 to konstrukcja dual-mono, dwa transformatory toroidalne, a to "robotę musi robić". Zdecydowanie polecam przynajmniej odsłuch, żeby później nie pluć sobie w brodę. Kwota nie mała, więc warto się upewnić co do brzmienia i nie brać "w ciemno"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za liczne odpowiedzi.

Myślę, że zaryzykuje i kupię Marantza , w takiej cenie raczej nie będę stratny przy ewentualnej jego odsprzedaży. Po powrocie do Polski na miejscu porównam go z Antollem i się przekonam które brzmienie mi bardziej odpowiada. Zawsze można wymienić. Później zacznę szukać kabli do tego zestawu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej recenzji Marantza PM8005 pan Pacuła polecał do niego kable Supra. Ponoć łagodzą górę.

Na marginesie dodam, że szukając nowego sprzętu też brałem pod uwagę konstrukcje Atolla. Niestety o ile wzmacniacze tej firmy są dobrze wycenione, to za odtwarzacze sieciowe trzeba już zapłacić krocie (8000 zł za odtwarzacz który ma partnerować wzmacniaczowi za 4000 zł - szaleństwo!). Ponieważ potrzebowałem zestawu wzmacniacz+odtwarzacz, to Atoll niestety odpadł.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry wzmak i nie będziesz z niego rozczarowany. 

Teoretycznie wszyscy piszą o jego jasnej Górze. Jednak ja także w różnych konfiguracjach tego nie odczułem. A zbudowany jest całkiem dobrze.

In100 jest znacznie lepszy od 80tki :)

Więc ci się upiekło. Czy przed lampką na el34 się wzbraniasz?

 

To dobry wzmak i nie będziesz z niego rozczarowany. 

Teoretycznie wszyscy piszą o jego jasnej Górze. Jednak ja także w różnych konfiguracjach tego nie odczułem. A zbudowany jest całkiem dobrze.

In100 jest znacznie lepszy od 80tki :)

Więc ci się upiekło. Czy przed lampką na el34 się wzbraniasz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co kto lubi, więc końcowy odsłuch Marantz’a PM8005 i Atoll’a IN100 będzie najlepszym podejściem do sprawy.

Osobiście słuchałem ww. wzmacniaczy w różnych konfiguracjach i sam wybrał bym Atoll’a IN100. Marantz PM8005 pewnie się sprawdzi z kolumnami B&W CM5, ale końcowy efekt zależy od pozostałych elementów systemu (źródło, okablowanie). W mojej ocenie Marantz jest dość „przezroczysty” i bardzo podatny na pozostałe elementy systemu, co może być dla niektórych wadą, a dla innych zaletą. Odsłuchiwałem go w różnej konfiguracji i czasami zagrał poprawnie, czasami bardzo dobrze, a czasami wybitnie, dlatego kupując ten wzmacniacz proponuję koniecznie odsłuch.

Z Atoll’em jest trochę inaczej, ale też proponuję samemu sprawdzić.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem które ma być w moim zestawie jest odtwarzacz strumieniowy. I tu jeszcze sie waham. Przy atollu wybrałbym Advance Acoustic WTX-MicroStreamer , nawet z czystej ciekawości. Jednak skoro mam Marantza kusi mnie aby dopłacić i kupić Marantza NA8005. Różnica w cenie spora ale domyślam się iż w jakości dzwieku również. I to są właściwie 2 typy które biorę pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec roku Marantz ma wypuścić uniwersalny odtwarzacz ND8006. Będzie to połączenie zalet odtwarzaczy strumieniowych NA6005 i NA8005 z odtwarzaczem CD. Może warto poczekać. bo obecnie dostępne rozwiązania trochę kuleją funkcjonalnie. Albo mają Wi-Fi i BT, albo USB-B i CD. Nowy model będzie miał jeszcze dodatkowo funkcjonalność systemu Heos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy takie all in one będzie prezentowało dobry poziom. Historia niestety uczy, że urządzenia do wszystkiego są często do niczego;), w tym przypadku może nie, aż tak drastycznie, ale jednak obawy są. W sumie co do marantza osobiście nie mam przekonania po mojej krótkiej przygodzie z tą firmą. Oczywiście nie ma co generalizować i najlepiej posłuchać samemu. Jak wiemy wiele od konfiguracji sprzętu i gustu słuchającego zależy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak, jakby to było połączenie kosiarki z odrzutowcem. W odtwarzaczu sieciowym, DAC-u i CD większość elektroniki i tak jest taka sama. Dodanie jakiejś funkcji nie robi większej różnicy. To raczej kwestia marketingowo/cenowa niż techniczna. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie to dobre urządzenie dla kogoś, kto szuka streamera i odtwarzacza CD w niższych cenach i suma za dwa urządzenia przekroczyłaby budżet ND 8006.

Jednak kto szuka dobrego odtwarzacza w podobnej cenie, nie powinien mieć złudzeń, że dostanie dwa świetnie grające urządzenia w jednej obudowie. W dodatku konkurujące jakością dźwięku z konstrukcjami o purystycznym charakterze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...