Skocz do zawartości

ZESTAW DO POKOJU 20m2


Endriu01

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w doborze zestawu głośników do amplitunera Pioneer VSX 921

- pokój/salon 20m2

- przeznaczenie: odsłuch muzyki, kino domowe

- muzyka: szeroki zakres głównie rock, pop, muzyka poważna, jazz

Amplituner Pioneer? bo mam z dawna kupiony okazyjnie prawie nieużywany, sprawny.

Problem w tym, że frontowe głośniki muszę postawić na szafce na wysokości 55cm (meble na całej szerokości ściany :( ).

Budżet hmm... ok 2 tyś zł. Zaczął bym od stereo a docelowo ilość kanałów 5.0 (mogę budować po kawałku więc cena może pójść w górę).

Posiadam stare głośniki Technics sb eh 600, które kiedyś miałem podpięte pod ten amplituner.

Z góry dziękuje za pomoc bo trochę jestem zielony w tym temacie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Endriu01 napisał:

Amplituner Pioneer? bo mam z dawna kupiony okazyjnie prawie nieużywany, sprawny.

[...]

Budżet hmm... ok 2 tyś zł. Zaczął bym od stereo a docelowo ilość kanałów 5.0

Przeczytaj to zanim zaczniesz inwestować w kino 5.0. Po sprzedaży okazyjnego Pioneera, dołożeniu planowanych 2 tys. zł i tego co nie pójdzie na dodatkowe głośniki możesz mieć przyzwoite stereo.

https://forum.audio.com.pl/topic/44480-upragnione-marzenie-kino-domowe/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kino ? No to idź w kino. Na szafce w takim razie postawić kolumny podstawkowe. Starsze używane rx2 monitor audio albo nowe quantum 753 lub zensor 3. 

Z czasem dokupisz resztę. 

Chcesz stereo to musisz sprzedać ten amplituner i kupić wzmacniacz, może być z daciem bo pewnie tv będzie źródłem. I wtedy pewnie te same lub podobne monitory.

Odpowiedz szczerze.

Ile procent oglądasz filmy?

Ile słuchasz muzyki?

Jak słuchasz muzyki skąd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak - mam możliwość podobnego ustawienia głośników i mebli z wyłączeniem głośników przednich (prawy,lewy) muszą stać na szafce (pod telewizora mam ciągnąca się prawie na całej długości ściany szafkę z szufladami wysokości 55cm).

jasny - przeczytałem wątek, daje do myślenia, podobnych przypadków z życia można by przytaczać w nieskończoność.

S4Home - dziękuje za propozycję

Najwięcej muzyki słucham w samochodzie :) bo w Alfie Romeo Giulietta mam dobry fabryczny zestaw, słucham muzyki z CD i radio (zdarza się że przesiaduje w samochodzie żeby dosłuchać kawałka do końca).

W nagłośnieniu cenie sobie możliwość odsłuchu szczegółów zarówno wysokich jak i niskich tonów.

Chce wreszcie móc posłuchać więcej muzyki w domu, zasiadam tez z żoną przed TV ale po prześledzeniu wątku, morze rzeczywiste więcej mi da dobre stereo do muzyki jak i TV.

S4Home - rozumiem, że mój amplituner nie nadaje się na dobre stereo :(. Może zrobię tak, zakupie (po odsłuchu, jeśli mi przypadną do gustu) proponowane głośniki podepnę do amplitunera jeśli po jakimś czasie okaże się, że chce dalej inwestować w KD to dokupię pozostałe głośniki tylko jakie? a jeśli postawie na stereo to po znalezieniu kupca na Amplituner kupie sam wzmacniacz tylko jaki? (w rozsądnej cenie). Nie wiem czy dobrze myślę?

Dostałem dzisiaj kubeł zimnej wody, momentami czułem się jak intruz ;), ale jak to mówią kto pyta nie błądzi.

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o to że prawie każdy przechodził podobne fascynacje ale najczęściej warunki lokalowe rozbijają całe plany. Wiem bo tak miałem.... Jak masz warunki do adaptacji pomieszczenia na kino, to bardzo fajnie. Musisz teraz sobie sam odpowiedzieć co wolisz.

Jezeli jednak zdecydujesz sie na kino to polecam kupować kolumny tej samej firmy i serii. I tu powstaje problem, bo zakup frontów to pierwszy etap i należałoby je wybrać z takiej serii którą potem można rozbudować do kina. A to z kolei (przy założeniu że fronty kupujemy jak najlepsze) zaczyna windować cenę.

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodzi jeszcze kwestia tej "nieszczęsnej" szafki o wysokości 55 cm, bo o ile do usytuowania kolumny na prawidłowej wysokości posłużą odpowiednio dobrane podstawki tak problem może być w głębokości owej szafki, gdyż zakładam że przy podanej wysokości nie jest ona zbyt głęboka... :| niby są kolumny, które mogą stać blisko tylnej ściany ale ja z takowymi nie miałem do czynienia więc ciężko mi coś dalej pisać... Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Barry napisał:

dochodzi jeszcze kwestia tej "nieszczęsnej" szafki o wysokości 55 cm, bo o ile do usytuowania kolumny na prawidłowej wysokości posłużą odpowiednio dobrane podstawki tak problem może być w głębokości owej szafki, gdyż zakładam że przy podanej wysokości nie jest ona zbyt głęboka

Właśnie, jak głęboka jest ta szafka? Małe monitory z bass reflexem z przodu może udało by się jakoś na niej ustawić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na przykład takie kolumny jak Dali Ikon 1 się zmieszczą. Mają głębokość 26cm, więc jak wysuniesz na maksa do przodu (tak żeby nawet lekko wystawały z szafki), to będziesz miał z tyłu trochę powietrza. Do tego mają bass reflex z przodu, więc nie podbije Ci to tak mocno dołu pasma. Małe kolumny, ale na 20m2 myślę, że wystarczą do spokojnego słuchania. Te kolumny widziałem na allegro za mniej niż 2 tysiące, więc zostanie Ci też kasa na kable i wymianę amplitunera na wzmacniacz stereo, dopasowany do Twoich kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro amplituner już masz no to oczywiście w pierwszej kolejności wepnij do niego kolumny.

Jeśli okażesz się być wtej grupie szcześciaży którym ten dźwięk odpowiada no to rewelacja.

Wtedy dokupienie reszty do kompletu i masz i stereo i kino.

Jeśli jednak po kilku dniach stwierdzisz że to nie twoje granie, jakość jest nie akceptowalna no to czeka Cie wymiana.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...