Skocz do zawartości

Blaupunkt PP5BR - Problem z programowaniem stacji FM


Audien

Recommended Posts

Posiadam małe radio Blaupunkt o symbolu PP5BR.

 

Od początku jego użytkowania mam problem z ręcznym programowaniem stacji FM. W instrukcji brak informacji na ten temat. Być może wiedzą Państwo coś czego w instrukcji nie ma lub doradzą mi Państwo w jaki sposób ustawić w swoim porządku stacje FM np: pod nr 1 stację 105 MHz a pod 2 87,5 MHz. Urządzenie bowiem ustawia stacje kolejno zapamiętując każdą po drodze napotkaną od najniższej podziałki po jej szczyt.

 

Co gorsza radio ustawia również każdy w miarę czysty sygnał czyli pochodne stacji znajdujących się obok na skali. W stacjonarnym urządzeniu mam 21 stacji (Bo tyle jest nadawanych w moim regionie) a radio potrafi znaleźć ich 30. (9 stacji oczywiście stacjami nie są ale urządzenie traktuje je jak wart zapamiętania sygnał) Znów nie było by z tym problemem gdyby wszystkie “obce” były znalezione na końcu. Tak nie jest i każda stacja jakiej chciałbym posłuchać jest przesunięta liczbowo względem tego co po kolei zaprogramowane mogę mieć na innych urządzeniach z radiem FM. Co gorsza każde automatyczne zapamiętywanie odbywa się inaczej i radio znajduje za każdym razem co chce – raz więcej, raz mniej stacji. Jak temu wszystkiemu zaradzić?

 

Dziękuję, Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Nalezy wybrac stacje recznie na pilocie. Np. 1001 daje 100,1FM itd nastepnie wprowadzic wolny numer 1-50 na zapisanie stacji np. 20 na pilocie, po czym kliknac na pilocie SAVE. Stacja zostanie zapisana pod warunkiem, ze nie ma jej pod innym kanalem (zostanie wtedy wyswietlone info na ktorym kanale ta stacja jest juz zapisana).

Edytowano przez Szybkie Naprawy
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...