Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego -jaki kupić


Zusi

Recommended Posts

Witajcie,

chciałabym kupić mojemu męzowi na 40 -tkę zestaw kina domowego. Niestety nie mam pojecia jak zabrać się do tematu :( na co powinnam zwracać uwagę, czym się kierować, co jest ważne, jakie elementy powinien zawierać. Pomożecie proszę? Budżet jaki chciałabym na to przeznaczyć to 2-3 tys. zł.

 

dziękuję z góry za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zaprosić go do kina? 9_9

 

Kino domowe to coś, co często jest kupowane, gdyż wydaje się, że go potrzebujemy, że jest fajne, a po krótkim czasie okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Dobre kino to też spory budżet, a gdy jest tanio, to jak ze wszystkim, jest słabo.

Jesteś pewna, że on marzy o kinie domowym, że kino go uszczęśliwi?

Jeśli jednak wiesz, że jest wielkim fanem filmów, to może z kolei marzy mu się naprawdę porządny sprzęt i okaże się, że zestaw za 2-3 tysiące nie będzie trafionym pomysłem?

Może lepszym prezentem byłyby, nie wiem, porządne słuchawki, skoro jesteśmy już przy tematyce audio / video?

Przeczytaj poniższy wątek, przemyśl, podziel się refleksją i potem doradzimy jak najlepiej wydać założoną kwotę czy to na kino, czy inny sprzęt powiązany z tematyką forum.

https://forum.audio.com.pl/topic/44480-upragnione-marzenie-kino-domowe/

 

Ps. poza telewizorem jaki sprzęt audio / video już posiadacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Skąd pomysł na kino? Wspominał coś, że chce? Może mówił o odsłuchu muzyki?

Skąd jesteście? Możesz podjechać na rekonesans do nas wytłumaczymy na miejscu różnice pokażemy funkcje i przede wszystkim odsłuchamy.

Kolejna sprawa to czy prezent będzie trafiony. Dlatego finalnie dałbym Ci możliwość zakupu z możliwością zwrotu/ wymiany. W takim przypadku ryzyko nie trafionego prezentu czy też nie trafienie w konkretne gusta maleje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż jest kinomanem. Sprzęt jest potrzebny do oglądania filmów. Mówi o kinie domowym od dłuższego czasu, ale cały czas są inne wydatki.

Kwotę ewentualnie mogłabym zwiekszyć do 4 tys. zł. 

Jestem z Warszawy. 

dziękuję za link, oczywiście go przejrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie polecam onkyo 656 z quadral quintas 6500 i sub magnat sub 302a.

Ewentualnie alternatywne kolumny taga 606 se.

Idąc w nieco niższy model amplitunera. Czyli onkyo 555 lub Yamaha 481 możesz polować na indiana line tesi 560 set. 

 

Napisz do nas to któryś set wypożyczymy wam do domu. Maz obejzy film i zobaczycie czy to jest to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zusi napisał:

Mój mąż jest kinomanem. Sprzęt jest potrzebny do oglądania filmów. Mówi o kinie domowym od dłuższego czasu, ale cały czas są inne wydatki.

Kwotę ewentualnie mogłabym zwiekszyć do 4 tys. zł. 

W takiej sytuacji to już brzmi rozsądniej, choć nie wiemy czy źródłem będą filmy na płytach bluray, komputer z filmami w plikach, serwisy typu Netflix czy może klasyczna telewizja.

Na pewno nie pakuj się w plastikowe kina z marketów, ani w ogóle tanie zestawy. Tu najczęściej nawet niewielkie oszczędności odbijają się mocno na jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc :)

zdecydowanie w większości płyty, ale z pewnością będziemy także ogladąć filmy z komputera czy tv.

indiana line tesi 560 set czy to kolumna podłogowa?

Czy lepsze są kolumny TAGA HARMONY TAV-606 V.3 SE 5.0 czy quadral quintas 6500?

KD ma być prezentem niespodzianką więc te odsłuchy średnio wchodzą w grę :( Chciałabym kupić mu w miarę najlepszy sprzęt w tej cenie, opierając się na opiniach ekspertów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zusi napisał:

Chciałabym kupić mu w miarę najlepszy sprzęt w tej cenie

To nie oszczędzaj na audio. Amplituner i kolumny kup jak najlepsze za te pieniądze. Cały czas nie wiemy czy posiadacie odtwarzacz bluray, czy trzeba uwzględnić go w budżecie. Telewizor przyjmuję, że w miarę nowy.

W jakim pomieszczeniu to będzie grać? Metraż? Jest w nim miejsce dla kilku kolumn, subwoofera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy odtwarzacza blueray, ale zasugeruje jubilatowi żeby dokupił ;) zrezygnowaliśmy z dvd i teraz głownie odtwarzamy płyty na ps4. 

Odtwarzacza nie będę włączała go w ten budżet, bo pewnie wtedy nie za dużo zostanie na KD.

Będzie w salonie, metraż ok 35 m2. zdecydowanie jest dużo miejsca na kolumny i subwoofer.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam od Was kilka propozycji amplitunera, który wybrać? Chodzi mi o najwyższą jakość, czasem cena nie koniecznie o tym przesadza.

AMPLITUNER YAMAHA RX-V381, AMPLITUNER ONKYO TX-NR555, AMPLITUNER YAMAHA MUSICCAST RX-V481, ONKYO TX-NR656 CZARNY czy AMPLITUNER DENON AVR-X520BT. I które kolumny 

kolumny Quadral QUINTAS 6500 czy kolumny taga 606 se.

rozumiem, że do zestawu jest też konieczny Magnat Monitor Supreme Sub 302A.

 

raz jeszcze dziękuję za pomoc i poświecony czas :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z ps4 może odtwarzać nadal filmy nie widzę sensu inwestować w cos innego.

Najwyższa jakość ma 656. Bo to najwyższy model że wspomnianych później podał bym yamahe 481 na równi z onkyo 555. 

Reszty nie bierz pod uwagę. 

Quadrale są mniejsze. Bardziej agresywne w graniu. Mocna góra sporo dołu. Tagi są bardziej równe grzeczniejsze. 

Tak sub to podstawa w kinie! 

Napisz do nas o cene na cały zestaw. Przygotuje ci kalkulacje z rabatami dla forumowicza. Aby prezent był także optymalny cenowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, mam na imię Robert. Jestem nowicjuszem w dziedzinie dobrego kina domowego. Liczę na waszą pomoc. Przeczytałem kilka wątków na forum i zdecydowałem (po kilku miesiącach przemyśleń), że chcę kupić KD Yamaha Aventage rx-A1060. Sprzęt ten wykorzystywał będę do słuchania muzyki mp3, z płyt, oglądania filmów z blue ray, dvd oraz dekoder satelitarny. Pomieszczenie, w którym będzie używane KD ma 15m.2. Pomóżcie proszę dobrać głośniki odpowiednie do tego KD w cenie do 5,500 zł. Mile widziane sugestie co do innego zestawu KD lub stereo. Z góry dziękuję za pomoc. Robert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert.

Mam jedno pytanie, czy słuchałeś tego zestawu? Bo jeżeli nie to proponuję udać się do sklepu na odsłuch. Weź dwie trzy płyty CD z różnymi gatunkami muzyki. Po odsłuchu wybranego Kina Domowego, poproś pana ze sklepu, aby podłączył Ci klasyczny wzmacniacz stereo, w tej samej klasie cenowej (obojętnie jakiej marki). Jeżeli nie zauważysz różnicy w jakości odtwarzanej muzyki i dalej będziesz chciał kupić Kino Domowe do słuchania muzyki. Kup.

Zakładam, że chcesz kino domowe, bo priorytetem są dla Ciebie filmy, czyli np. 80% film, 20% muzyka. Jeżeli stosunek słuchanej muzyki do filmu jest odwrotna - zrób powyższy test z podmianą wzmacniacza na kino domowe lub odwrotnie.

Odsłuchaj koniecznie przed zakupem.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Robercie nie tędy droga.

Amplituner za 5500 zł i kolumny za tyle samo? I to pewnie jeszcze bez suba?

Prawdę mówiac to lepiej zrobisz wybierając model niższy Yamahe 781 lub Onkyo RZ810 a po prostu lepsze kolumny.

Mam kilka typów w głowie co może Ci się spodobać. Prześlij proszę schemat pomieszczenia i coś doradzimy.

 

Pozdrawiam i w przypadku wycen zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 11.05.2017 o 12:49, S4Home napisał:

W tej kwocie polecam onkyo 656 z quadral quintas 6500 i sub magnat sub 302a.

Ewentualnie alternatywne kolumny taga 606 se.

Idąc w nieco niższy model amplitunera. Czyli onkyo 555 lub Yamaha 481 możesz polować na indiana line tesi 560 set. 

 

Napisz do nas to któryś set wypożyczymy wam do domu. Maz obejzy film i zobaczycie czy to jest to. 

Mam ten sam zestaw co w pierwszym wersie również polecony od s4home u nich przesłuchany i zakupiony  i bardzo sobie chwalę. Filmy to po prostu bajka, całkowicie inne doznania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...