Skocz do zawartości

Zestaw do pokoju (około 1500 zł)


olek388

Recommended Posts

Właśnie preferowalbym coś bardziej stonowanego, żeby przy dużej głośności głowa nie rozbolała czasem. Więc pewnie wezmę tego TEAC A-X800, tylko mam jeszcze pytanie, jako że nie potrafię dobierać wzmacniaczy pod kolumny biorąc pod uwagę parametry. Czy ten TEAC ma wystarczającą moc itd. żeby zagrać głośno, dobrze i nisko z tymi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Yamahy (kilka różnych miałem/słuchałem) wg mnie grają może po jaśniejszej stronie ale nie ostro. Dźwięk nieco się różni w zależności od serii ale generalnie to jednak dźwięk z szeroką sceną, bardzo basowy i dynamiczny, jest przy tym zaokrąglony (lekko również na wysokich tonach) i przez to mniej precyzyjny, tak odbieram Yamahę. Ten Teac wygląda ciekawie, mniej popularna marka u nas ale ceniona na świecie. Pobór mocy max 390W z tego co widzę na zdjęciu, więc mocy nie powinno mu zabraknąć. Choć licz się z tym, że jak będziesz odkręcał na max. lub blisko max. potencjometru, to duże prawdopodobieństwo że prędzej czy później uszkodzisz wzmacniacz i/lub kolumny, niezależnie od tego jakie to będą modele i o jakiej mocy/parametrach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dźwięki uznaje się za jasne oraz za zaokrąglone?

Jestem świadom tego, że nie można podkręcać na maxa i w jego granicach i tego będę się wystrzegał. A ma ktoś może wiedzę na temat tego jak prezentuje się owy TEAC? Gra ostro, miękko, ciepło, z dużym basem czy też nie? Bo zastanawiam się czy brać sprawdzona Yamahę, czy też tego TEAC-a tak trochę w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny czyli z balansem przesuniętym w kierunku wyższej średnicy i góry, grający tam bardzo wyraźnie, coś w tym stylu. Zaokrąglenia nie umiem do końca wytłumaczyć słowami ale to taki efekt, że dźwięk wydaje się bardziej "masywny", kreślony grubszą kreską, jest jednak mniej przejrzysty, mniej dokładny w samym wykończeniu wybrzmień, czyli gra tak jakby bardziej miękko, lekkimi "plamami" dźwięku.

Wzmacniacz generalnie nie wnosi aż tyle do dźwięku co kolumny, z ostrych kolumn nie zrobisz nagle łagodnych i na odwrót.
Wszystkie wzmacniacze z wyłączoną korekcją będą miały za mało basu dla Ciebie. Być może TEAC jest lepszą propozycją od Yamahy i warto zaryzykować, ja nie znam tej marki. Yamaha myślę że to też byłby bezpieczny wybór i w dobrej cenie (patrząc na inne marki to trudno o coś sensownego za rozsądne pieniądze).

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, olek388 napisał:

Jakie dźwięki uznaje się za jasne oraz za zaokrąglone?

 

To nie chodzi o to  jakie dźwięki się uznaje za jasne,  tylko jak dane dźwięki są właśnie przedstawiane, czy też w jaki właśnie sposób. Don całkiem fajnie opisał brzmienie Yamahy, oczywiście zawsze można coś dopisać, czy coś zanegować, marka ta ma różne wyroby i  grają one na różnych kolumnach, no i każdy ma inny gust. Nie mniej coś w tym jest.  Wzmacniacz  innej marki "te same dźwięki " zagra np. bardziej gęsto, mrocznie z naciskiem na np. wyższy bas, i średnicę. Inny  znów "technicznie" i analitycznie , bardzo twardo i precyzyjnie. Oczywiście nie znaczy to że są tylko 3 rodzaje brzmienia... nie znaczy też że jakiś jest lepszy, a inny gorszy, bo to kwestia gustu i kolumn, które poniekąd grają pierwsze skrzypce w zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jak na razie poczekam z decyzją co do wzmacniacza, być może dowiem się czegoś więcej na temat TEAC-a. Tylko teraz problem jest taki, że infinity kappa 80 zniknęły z internetu i już nie mogę ich nigdzie dostać, a z tego co widzę, to pojawiają się one bardzo rzadko na rynku :/. A z kolei inne kolumny przez Was polecane są za drogie, np. Dali 850 czy Klipsch f3 (za nie + wzmacniacz musiałbym dać grubo ponad 2000zł, a gdzieś tu jeszcze musze tego DAC-a wcisnąć. A budżet początkowy to był 1500zł i tak już został zwiększony i bardziej już nie dam rady). 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co do tych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten, czy inny wzmacniacz albo kolumny i tak bierzesz "w ciemno", bo bez odsłuchu. My oczywiście możemy próbować zminimalizować nietrafność wyboru a bardziej doboru. Ale tu musielibyśmy znać dobrze Twój gust brzmieniowy. A tu się okazuje, ze Ty sam go dobrze nie znasz.

Sądzę, że jeśli kupujesz bez odsłuchu, trzeba wziąć coś używanego w dobrej cenie. Kolumny i wzmacniacz. A później po prostu posłuchać jakiś czas i zdecydować, czy ten dźwięk Ci się podoba, czy coś jest w nim nie bardzo, czy w ogóle Ci on nie leży. Wówczas będziesz już trochę wiedział o swoim guście. Bo opiszesz, że wysokie tony są za bardzo męczące, jest ich za dużo, albo za mało, są za bardzo schowane itp.

Rzadko się zdarza, by bez odsłuchu, a nawet długiego odsłuchu w swoim własnym pokoju, wybrać od razu coś, co Ci się będzie w 100 % podobało. Nawet ludzie o wiele bardziej osłuchani i zorientowani nie zawsze trafiają.

Owszem, często jeśli ktoś miał słaby jakościowo zestaw, przejście na lepszy powoduje okres zadowolenia a nawet zachwytu. Dopiero z czasem czegoś w dźwięku brakuje albo czegoś jest za dużo itp.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, biorę w ciemno, aczkolwiek no tak jak mówisz minimalizujecie nietrafność doboru. No dobrze gustu nie znam, gdyż tak na prawdę nie miałem okazji słuchać muzyki z rzeczywiście dobrego sprzętu, jak teraz poszukałem ten głośniki  + wieżę co posiadam, to okazało się że całość kosztuje 50zł, także no coż xD. Jak się przesiądę z tego na jakieś inne kolumny z wzmacniaczem w tym budżecie co podawałem, no to będzie niebo a ziemia. 

Czyli mówisz Angel, że powinienem szukać już jakiegoś zestawu (kolumny + wzmacniacz) na np. allegro czy olx-ie? Czy dalej poszukiwać jakichś kolumn i później dobrać do nich wzmacniacz czy też amplituner. W sumie zanim będę miał ogarnięte pomieszczenie, to będzie już lipiec, także może się wstrzymam z decyzją i będę wciąż poszukiwał tych infinity kappa 80, ponieważ jakoś tak do nich przekonany szczególnie jestem, bo z tego co mówili ludzie, to potrafią zagrać głośno, zejść nisko z basem, można przy nich odczuć takiego "kopa", mają dobrą głębie oraz niezłą dynamikę i nie górują w nich pasma średnie i wysokie (co nie oznacza, że są słabej jakości, bo też podobno grają je nieźle) tylko głównie niskie, co mi się podoba. 

Jestem bardzo zadowolony z Waszej aktywności i pomocy, ale na na razie poczekam i wstrzymam się z jakimkolwiek zakupem. Aczkolwiek byłbym jeszcze bardziej zadowolony, gdybyście jeszcze jakieś propozycje kolumn/kolumn ze wzmacniaczem podesłali, gdzie zmieściłbym się bez problemu do 2000zł. Czasu jest jeszcze stosunkowo dużo, także myślę, że coś razem wymyślimy. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/infinity-kappa-80-plus-gratisy-i6812545903.html  Aukcja zakończona bez ofert kupna. Pisałeś do niego czy dalej aktualne ?

Tutaj masz jeszcze wcześniej wspomniane Roth Oli 50 http://allegro.pl/uniwersalne-roth-oli-50-uk-nie-china-zobacz-i6818725947.html  To są w miarę nowe kolumny, mogą być podobnej klasy lub niewiele im ustępujące. Cena jest też dobrą okazją, nowe kosztowały ponad 4 tys. a mniejszy i niższy model Roth Oli 40 (z normalną kopułką zamiast wstęgi) jest nadal produkowany pod nazwą Melodika BL40 i kosztuje ok 2,5 tys, znam ten model dobrze i do takiej elektronicznej muzyki są świetne. Dynamika i bas to coś jak Klipsch, ale z taką przyjemniejszą, bardziej ciepłą średnicą-górą. 50-tki powinny grać jeszcze lepiej i potężniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don Napisałem do Pana, który wystawił te infinity kappa 80 i już próbowałem negocjować, miałem nadzieję, że jeszcze może trochę zejdzie z ceny, z uwagi na to, że jego aukcje z tymi kolumnami powtarzały się już przez kilka miesięcy i nie było chętnych. Niechętny był co do wysyłki kurierem, preferował dużo bardziej odbiór osobisty i jak na złość nagle znalazł się inny kupiec, który w sobotę przyjeżdża je już odebrać, także nic nie poradzę... no ale chyba lecą do mnie niedługo te Roth Oli 50 ;> 

O kurde... jak mówisz, że mniejszy i niższy model tyle kosztuje, a gra bardzo dobrze i wpasowuje się w moje upodobania to chyba wezmę udział w tej aukcji i je zakupie, bo naprawdę cena mi znakomicie odpowiada :D Tym bardziej, że mówisz, iż grają podobnie jak Klipsch pod względem dynamiki i basu + mają wyższe pasma cieplejsze, gdzie to Klipsche chodzą na olx-ie i allegro za jakies 1800-1900zł, a to jeszcze jest niższy model... No to nieźle się to prezentuje, dzięki wielkie za ten link ;) Płacąc 1000zł za te kolumny najprawdopodobniej będę mógł sobie pozwolić na jakiś lepszy wzmacniacz + DAC, jak ktoś miałby propozycje co do wzmacniacza na Roth Oli 50 to byłbym wdzięczny, pozdrawiam. ;) 

 

 [edit] tak teraz na jakiejś zagranicznej stronie, na której sprawdzane i recenzowane były te kolumny, wyczytałem że brakuje im trochę tego basu i bardziej nadają się do spokojniejszej muzyki... Także teraz to już nie wiem co o tym myśleć, bo w sumie mają one głośniki niskotonowe 2x16, a takie infinity kappa miały 2x20 czy tam 2x21 (nie jestem pewien, czy rozmiar ma duże znaczenie), tak więc może w tym być trochę prawdy, czego się obawiam.

Edytowano przez olek388
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z mniej znanymi markami, że czasem można je kupić bardzo tanio bo nikt się nimi nie interesuje. Przypuszczam że nie są to lepsze kolumny od Dali 850 czy tych Infinity (ale też nie powinny specjalnie odbiegać, być może w tej muzyce zagrają nawet nie gorzej), ale są to tylko kilkuletnie kolumny i cena wygląda śmiesznie. Gość krzyczy za przesyłkę 150zł ale spokojnie powinno się dać wysłać zwykłym kurierem za ok 20zł paczka (np DPD ma do 31,5kg), w razie gdybyś licytował je i był problem z wysyłką to daj znać, bo miałem gdzieś zapisaną stronkę z tanim kurierem, gdzie za paczkę prawie 40 kg płaciłem niecałe 30zł.
Co do wzmacniacza to ewidentnie tak duże kolumny 5-głośnikowe ze wstęgą, wymagają konkretnego pieca z zapasem prądu. Może nawet wartałoby poszukać jakiegoś zestawu preamp + końcówka mocy, choć w ramach preampu może działać też jakiś tani wzmacniacz z wyjściem pre out.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że lepiej właśnie będzie wziąć te Roth Oli 50, bo jak zapłacę za nie 1000 zł + wysyłka, to będę w stanie zakupić dobry piec oraz DAC i efekt będzie myślę niezły, a tak to kupiłbym te infinity kappa 80 za 1500zł czy dali 850 za prawie 2000zł i za śmieszne pieniądze musiałbym później szukać wzmacniacza, także wątpię, żeby wtedy to dobrze współgrało. A i tak myślę, że te Roth Oli 50 są na niezłym poziomie, więc jeśli wezmę je + jakiś niezły wzmacniacz, to będę zadowolony, a może i zachwycony, jako że jak na razie stoi u mnie w pokoju bardzo stary sprzęt grający warty kilkadziesiąt złotych xD. Co do kuriera, to jak byłyby problemy to się odezwę ;)

Wyczytałem przed chwilą na temat tych kolumn, że posiadają one bardzo głęboki bas, tylko niezdyscyplinowany. Wiesz może Don co to znaczy niezdyscyplinowany bas? Bo jakoś ciężko mi jest to sobie wyobrazić. 

Edytowano przez olek388
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już napisałem do gościa, który wystawił Roth Oli 50 i czekam na odpowiedź. Na 99% już je wezmę, ponieważ cena jest bardzo atrakcyjna. Jutro dam znać czy zostały zamówione i wtedy tak jak mówisz będzie można pomyśleć o wzmacniaczu. Tylko co z tym niezdyscyplinowanym basem, co to znaczy?

Edytowano przez olek388
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staniesz obok kolumny i w membranę basową będzie lekko coś od wnętrza pukało to wzmacniacz nie daje rady z basem. Extremalne przypadki nieumiejętnego dobrania prądowego wzmak-kolumny.

Bas wlekacy się, membrana wychyla się lecz jest miękka po dotknięciem lekko palcem nie odbija Ci go. Nadal za mało prądu. 

Jeśli leciutko dotkniesz palcem membranę i odbije Ci go, poczujesz twarde kopnięcie. Membrana będzie szybko wypychana ALE również szybko wycofywana znaczy, że wzmacniacz panuje nad sytuacją i tak powinno być :).

W dużych składach rockowych lub orkiestrowych slyszysz pożądek i instrumenty nie zlewają Ci się to znaczy, że jest ok. Sluchanie utworow na jeden czy 2 instrumenty nie ma sensu w trakcie testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko nadal nie mamy źródła? 

Czy coś ominąłem?

Całkiem dobry sprzęt polecacie, który i tak nie zagra.

Za 200 zł może być bardzo bardzo słabo. Jak ktoś za tyle wystawia vdac od musical albo hrt music streamer to od razu znika. A źródło mieć musisz!!

Jak z kompa to dac być musi to to i tak ci nie zagra. Ni chyba że płyty to może jakiś przyzwoity cd za 300 zł?

Tu koledzy mieli by większe pole do popisu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, olek388 napisał:

Okey, biorę te Roth Oli 50. Jaki wzmacniacz do nich byłby dobry? Tak do 800 zł, bo jeszcze będę chciał DAC-a kupić i się w tych 2000 mniej więcej zmieścić.

@don Byłbyś skłonny podesłać mi namiary na tego kuriera?

Znalazłem stronkę - Furgonetka.pl, kurier Fedex do 40kg 28zł, do 31,5kg jest DPD za 19zł.

Tylko może być problem z wymiarem, mimo wagi do 40kg paczka może przekroczyć limit w Fedex. W DPD przechodzi większy wymiar, tylko żeby nie wyszło więcej niż 31,5kg (wg danych kolumny ważą 29kg, nie wiem czy to waga z pudłem czy bez, jeśli z pudłem to może być na styk).

 

Co do wielkości głośników to wielkość ma znaczenie, ale głośnik głośnikowi nie równy. Tu są bardzo mocne 16-stki, dodatkowo kubatura obudowy ma znaczenie (to dlatego podłogówki mimo czasem tych samych głośników grają potężniej od monitorów). W tym przypadku obudowa jest większa niż w Roth 40 (które mają świetny bas, choć na pewno Infinity czy Dali 850 byłyby mocniejsze), dodatkowo są 3-drożne, czyli na samym basie pracują oba głośniki (w 40-stkach jeden to nisko-średniotonowy). Także myślę że mocowo będą zdecydowanie bliżej takich kolumn na 20-stkach.

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja życzę Ci szczęścia z tymi Oli 50, bo może być trudna sprawa z wzmacniaczem do nich, już mówię dlaczego. Kolumny te są niby z wysoką efektywnością bo wynoszącą 92 dB,  ale... to konstrukcja dość nietypowa w tym przedziale cenowym i w ogóle jako taka, bo dwa głośniki nisko tonowe, dwa średnio i wysoko tonowy. Tak więc 4 spore głośniki ( wysoko tonowego już nie liczę),  w jednej kolumnie, 8 w dwu, to wymaga już sporo prądu (i to mimo sporej efektywności kolumny).

Wysoka efektywność idzie właśnie w parze często z niską impedancją kolumn, myślę że te kolumny są  4 ohmowe jak nic ( model 40 i 30 też takowe są), a może te są nawet poniżej 4 ohm. Niska impedancja kolumn, więc zapotrzebowanie na prąd ze wzmacniacza najczęściej występuje przy odtwarzaniu niskiego pasma. Może być więc tak, że będą głośno grać, ale wzmacniacz będzie miał problem by dostarczyć im prąd kiedy będą miały grać niskie tony-bas, i bas owszem będzie, ale z  jakimś "niewydajnym wzmacniaczem" dość cienki, albo przynajmniej nie tak głęboki jaki by był z czymś mocnym. Tak więc do tych 50 musi być raczej solidny piec, nie chodzi o same waty na kanał, ale silne, wydajne trafo.  Może inni koledzy wspomną jak cienko w niskich tonach ze słabą dynamiką zagrają kolumny z niezbyt wydajnym prądowo amplitunerem kinowym( a niby mającym sporo wat na kanał) , a wzmacniaczem stereo który ma niby parę wat mniej, ale większy zasilacz niż ten amp kinowy;). Chcesz to bierz je ( 50ki) , ale z wzmacniaczem ciężko będzie ci trafić tak za pierwszym razem, bo raz kwestia dopasowania brzmienia kolumn do wzmacniacza, a dwa wspomnianego zapotrzebowania ( zapewne sporego) na "prąd".

 

 

55 minut temu, don napisał:

Co do wielkości głośników to wielkość ma znaczenie, ale głośnik głośnikowi nie równy.

Dokładnie, nie sama wielkość membrany się liczy. Inna sprawa, że różni producenci różnie ją mierzą, jedni faktycznie membranę , ale inni razem z metalowym kołnierzem mocującym(średnica całości głośnika jako takiego). Duży głośnik np. 25cm z małym magnesem i w słabej skrzyni, zagra gorzej i zwyczajnie beznadziejnie, w odróżnieniu od dobrej klasy głośnika 6,5" w solidnej mądrze zaprojektowanej skrzynce.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek już potwierdzam;). Sam miałem identyczna sytuację jak piszesz. Do elac 137 podpięty w sumie niezły marantz pm 7001 powodował złe wysterowanie niskich tonów, bas był niski, ale rozlewał się i wydawał się dudniący, wysokie też były za ostre(może to charakterystyka wzmacniacza) dopiero Thule dał radę pięknie zaokrąglić bas i pięknie złagodzić górę chociaż zestaw mimo większej ilości WATow gra ciszej(choć max na 45 słuchałem a ma na skali 79, pewnie by się coś spaliło;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Ja życzę Ci szczęścia z tymi Oli 50, bo może być trudna sprawa z wzmacniaczem do nich, już mówię dlaczego. Kolumny te są niby z wysoką efektywnością bo wynoszącą 92 dB,  ale... to konstrukcja dość nietypowa w tym przedziale cenowym i w ogóle jako taka, bo dwa głośniki nisko tonowe, dwa średnio i wysoko tonowy. Tak więc 4 spore głośniki ( wysoko tonowego już nie liczę),  w jednej kolumnie, 8 w dwu, to wymaga już sporo prądu (i to mimo sporej efektywności kolumny).

Wysoka efektywność idzie właśnie w parze często z niską impedancją kolumn, myślę że te kolumny są  4 ohmowe jak nic ( model 40 i 30 też takowe są), a może te są nawet poniżej 4 ohm. Niska impedancja kolumn, więc zapotrzebowanie na prąd ze wzmacniacza najczęściej występuje przy odtwarzaniu niskiego pasma. Może być więc tak, że będą głośno grać, ale wzmacniacz będzie miał problem by dostarczyć im prąd kiedy będą miały grać niskie tony-bas, i bas owszem będzie, ale z  jakimś "niewydajnym wzmacniaczem" dość cienki, albo przynajmniej nie tak głęboki jaki by był z czymś mocnym. Tak więc do tych 50 musi być raczej solidny piec, nie chodzi o same waty na kanał, ale silne, wydajne trafo.  Może inni koledzy wspomną jak cienko w niskich tonach ze słabą dynamiką zagrają kolumny z niezbyt wydajnym prądowo amplitunerem kinowym( a niby mającym sporo wat na kanał) , a wzmacniaczem stereo który ma niby parę wat mniej, ale większy zasilacz niż ten amp kinowy;). Chcesz to bierz je ( 50ki) , ale z wzmacniaczem ciężko będzie ci trafić tak za pierwszym razem, bo raz kwestia dopasowania brzmienia kolumn do wzmacniacza, a dwa wspomnianego zapotrzebowania ( zapewne sporego) na "prąd".

Zgadza się z tym piecem, były przypadki o ile dobrze pamiętam na audiostereo, że ktoś spalił w nich wstęgę. Tylko kolumny grały chyba na jakimś niezbyt dobrej klasy amplitunerze do kina, więc to mnie jakoś szczególnie nie dziwi. Roth Oli 30 / 40 nie są 4-ohmowe, są łatwe do zasilenia, mają rzeczywiście dużą efektywność i łagodną impedancję (łączone nawet z lampowymi wzmacniaczami). Tutaj jest test z pomiarami - http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/394-roth-audio-oli-40

50-tki będą trudniejsze z pewnością, ale budżet też pozwala na coś mocniejszego. Inna sprawa, że za te pieniądze, w jakich stoją teraz te 50-tki, to nie wybrzydzałbym zbytnio, bo równie mocnych i z w miarę dobrze grających podłogówek nie da się chyba za tyle nic ciekawszego kupić, chyba że dobre ale podniszczone wiekiem/stanem kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że może być aż tak ciężko z tym wzmacniaczem do Roth Oli 50, tak to bym się może jeszcze wstrzymał. Aukcję już wygrałem, także teraz tylko ustalić te wysyłkę, znaleźć jakiś wzmacniacz i tego DAC-a. Ma ktoś jakikolwiek pomysł na wzmacniacz (do 800zl) i dać (do 200zl)? Mam jeszcze ponad miesiąc na ich zakup, także mam nadzieję że uda się coś znaleźć.

Co do tego tańszego kuriera to może być problem, bo 29kg to nie jest waga kolumn tylko jednej. Całość wyjdzie z opakowaniem ponad 60kg, także będę się musiał zdecydować najprawdopodobniej na ten transport proponowany przez sprzedawcę.

@jacek75 Tyle tylko, że te Roth Oli 30/40 nie są 4-ohmowe, tak jak to napisał don, i podobnie jest też z Roth Oli 50. Według danych technicznych znalezionych na stronie producenta prezentują się tak:

-3-drożna  kolumna podłogowa 

-Oporność: 8 Ohms 

-Czułość: 92dB 

-Pasmo przenoszenia: 32Hz - 20KHz 

-Maksymalna moc: 250 Watt 

-Głośnik średniotonowy (x2): podwójny 6.5" (16cm)  włókno szklane z hybrydowym stożkiem

-Głośnik niskotonowy (x2): podwójny 6,5" (16 cm) włókno szklane 

-Głośnik wysokotonowy: 50mm wstęgowy

-Wymiary: 128 (wys.) x 21 (szer.) x 42 (gł.) cm

Możliwe, że oporność została zawyżona, aczkolwiek wątpię w to, że o jakąś dużą wartość. Maksymalnie ich oporność może wynosić pewnie z 6 ohmów. Według Pana, który sprzedaje mi te kolumny, najlepszy byłby wzmacniacz, który nada trochę cieplejszej barwy tym głośnikom. Co do wydajności wzmacniacza, na jakim poziomie powinna ona być do tych głośników?

 

Co do wzmacniacza, co myślicie o:

-marantz pm 7000

-onkyo a8870? I czy 800-900zł to rozsądne ceny jak na takie sprzęty?

Edytowano przez olek388
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 20.05.2017 o 00:05, olek388 napisał:

 

Co do tego tańszego kuriera to może być problem, bo 29kg to nie jest waga kolumn tylko jednej. Całość wyjdzie z opakowaniem ponad 60kg, także będę się musiał zdecydować najprawdopodobniej na ten transport proponowany przez sprzedawcę.@jacek75

Na Furgonetka.pl jak coś to kurier 2x 50zł był, choć najpierw zważyłby same te pudła bo w DPD jest do 31,5kg dużo taniej. Może pudła ważą mniej niż 2,5kg.

Co do wzmacniacza to nie kupowałbym ani Marantza (słabsza wydajność prądowa i się grzeje) ani raczej tego Onkyo (a przynajmniej nie za 800zł+), raczej popatrzyłbym w kierunku wzmacniaczy Nad (mniejsza moc na papierze ale są wydajne i lekko ocieplone). Ewentualnie jakaś mocna Yamaha. Może coś ciekawego z końcówek mocy będzie, wtedy można dobrać jakiś tani preamp lub tani wzmacniacz jako preamp. Wieczorem może rzucę okiem na ogłoszenia jak znajdę czas.

 

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...