Skocz do zawartości

zestaw wzmacniacz + glosniki stereo pod laptopa i tv


tefi

Recommended Posts

Witam. Chcialbym nabyc odpowiedni wzmacniacz stereo wraz z kolumnami. Proszę Was o pomoc, bo juz troche namieszało mi sie w głowie od wszystkich dostepnych solucji i pomyslow na zgranie zespolu             laptop + tv + wzmacniacz + glosniki
1. wzmacniacz musi współgrac z laptopem i tv. Główny system wykorzystywania urządzeń jest następujący : gry, filmy i muzyka leci z laptopa, którego zewnętrznym ekranem jest TV 55". 
2. Salon ok 20 m2 w bloku. TV w centralnej czesci pokoju.
2. Mam możliwość wykorzystania zewnętrznej karty dzwiekowej Creative Sound Blaster, dokladnie ten model http://www.euro.com.pl/karty-dzwiekowe/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro.bhtml?gclid=CLO5lZT549MCFdiCsgodqGcPTg&gclsrc=aw.ds&dclid=CKv-t5T549MCFZXAsgodFj8GqA

Wymyśliłem na tą chwilę następujące połączenie :
*Laptop z kartą Creative - przez usb

*karta Creative ze wzmacniaczem przez kabel optyczny lub mini jack

*Laptop z TV przez HDMI

Czy takie rozwiązanie ma racje bytu? 
Jesli tak to prosiłbym o polecenie wlasciwego wzmacniacza stereo, moze byc uzywany, tak do kwoty ok 500-600 zl. Za obie kolumny jestem w stanie zaplacic ok 1000 zl, ale to juz mniej istotny temat. Priorytetem jest w tej sprawie wzmacniacz, który zagra odpowiednio z karta dzwiekowa i laptopem.

Jesli sa inne sensowne rozwiazania, będe wdzieczny za ich przedstawienie

Dodam, że dzisiaj stosuje adekwatny system do połączenia laptopa, TV i starej wieży JVC. Karta dzwiekowa połączona jest mini jackiem z wieżą - za pomocą 2 chinchy. Efekt jest calkiem zadowalajacy ale myślę ze na sensownym wzmacniaczu i kolumnach uzyskam ciekawszy rezultat.

Pozdrawiam i dziekuje z gory ! 

 

Edytowano przez tefi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do podłączenia użyj DACa,

Nowy Cambridge Audio DAC 100, używane Musical Fidelity Vdac

Z kompem przez USB z telewizorem przez optyk.

Wzmacniacz Denon PMA 860, Yamah AX 700, ......... ,......... można wymieniać

Kolumny: Tannoy F4, Dali 450, Mission M34i lub seria M7

Nie napisałeś nic o dźwięku więc to jedynie luźne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;)
nie mam sprecyzowanych gustow muzycznych. chcialbym uzyskac przyzwoita jakosc dzwieku w filmach i grach. od czasu do czasu slucham popu, hip hopu i klubowej muzyki. 

Sporo. DAC drozszy od wzmacniacza. Czy nie znajde w przyzwoitej cenie (<1000) wzmacniacza z juz wbudowanym DACiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz karte dzwiekowa. Uzywam jej dzisiaj do polaczenia laptopa z wieża stereo. 

czy zamiast oddzielnie kupowac DAC i stary wzmacniacz i bawic sie w plątanine kabli i malo efektywne sterowanie - moglbym kupic relatywnie tani sprzet ktory posiada 2 w 1 ? 

np http://allegro.pl/yamaha-r-n301-amplituner-sieciowy-dac-lodz-gratis-i6677979266.html

napisane jest ze posiada DAC i jest tez wejscie na usb wiec zakladam ze istnieje mozliwosc podpiecia tego pod laptopa?

 

 

lub jeszcze inna opcja
http://allegro.pl/wzmacniacz-amplituner-onkyo-tx-sr333-usb-hdmi-i6767487426.html
polaczenie ampli do laptopa przez hdmi

Edytowano przez tefi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że lepszy dźwięk uzyskasz podłączając swojego laptopa (nawet z tej karty, którą masz) do dobrego wzmacniacza stereo zamiast amplitunera z milionem opcji, gniazd, itd. Słyszałeś pewnie nieraz powiedzenie, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do... :)

Z drugiej strony jeżeli nie zależy Ci na jakości dźwięku, tylko chcesz to podłączyć tak żeby po prostu grało, to możesz oczywiście wykorzystać proponowaną przez Ciebie Yamahę (Onkyo bym odpuścił).

Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cierpliwe wylozone informacje. ;)

Jako uzytkownik od lat plastikowego kina domowego, ktore btw na przestrzeni lat bylo dla mnie wystarczające wzgledem oczekiwan - glownie filmy i gry - tak naprawde nie poruszalem aspektow jakosci dzwieku. 

Rozumiem juz ze na zlozonym zestawie pod stereo za 1500-2000 zl uzyskam o wiele lepsza jakosc audio, anizeli na zestawie w tej samej cenie pod 5.1. 

Dylemat mam jedynie w kwestiach
1) czy adekwatnie do mojego przeznaczenia - filmy i gry - rzeczywiscie odczuje te zalety przewagi stereo nad KD w podanych widelkach cenowych. Tzn wiem ze odczuje na jakosci dzwieku, ale efekt surround jednak kusi, zwlaszcza ze kabelki wisza sobie na ta chwile puste w scianach ;)

2) czy ewentualny zestaw pod KD, z amplitunerem np Yamahy za ok 1200 zl da mi wymierny i korzystny przyrost jakosci, wzgledem plastikowego zestawu KD od LG za 1300 zl.

Wszystkie Wasze informacje i odpowiedzi są dla mnie bardzo cenne. I naprawde rozumiem Wasz stosunek do jakosci i udzielanych przez jej pryzmat - rad na forum. Sam udzielam się aktywnie na forum zwiazanym z inna zajawka - i wiem jak "forumowe swierzaki" nieraz ignoruja aspekty jakosci i ceny, wykladane przez ludzi siedzących w temacie.

Z uwagi na Wasze doswiadczenie i znajomosc tematu, moja ostateczna decyzja bedzie zapewne zależna w wiekszosci od tego co tutaj przeczytam.

Wiec ponawiam glowne pytanie. 
Czy do filmow i gier w tej cenie nie lepiej zainwestowac w bylejaka wersje ampli KD od przyzwoitej firmy (yamaha, denon), czy jednak leciec w stereo.

oraz

Czy w przypadku wariantu z KD, oplaca sie wykladac te 2 tysiace wzgledem plastikowego KD - przez pryzmat jakosci.

Pozdrawiam !

Edytowano przez tefi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem co szczerze jak jest. W kwocie 2000 nie złożysz kina. Nawet grającego przeciętnie. Chyba że to system typowo kinowy na tych maluch głośnikach z subem

Ale w "drewnie" nie ma nic w tej cenie. I problem nawet z używanym sensownym.

Dlatego opcja stereo jest w zasadzie jedna sensowną. 

Za kino to od 3000 zł. I to takie które owszem w kinie gra dobrze, ale stereofoniczne będzie kulec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 13.09.2017 o 18:51, Don55 napisał:

Z tego co mi wydaje, to ta Yamaha rn301 ma USB tylko do zasilania dodatkowych urządzeń, nie do podłączenia laptopa.

Zgadza się: R-N301 ma port USB przeznaczony jedynie do zasilania zewnętrznych urządzeń (np. do łączności bezprzewodowej WiFi albo Bluetooth) i tak jest w opisie produktu.
https://www.audiopolis.pl/uploads/images/pdf/R-N301_PL.pdf

Poza tym ten model był m.in. testowany w AUDIO - styczeń 2015r
http://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/993-yamaha-r-n301

Natomiast pełnoprawny port USB (z możliwością odtwarzania plików np. z pamięci przenośnych) ma np. Yamaha R-N602.
 

14 godzin temu, S4Home napisał:

W woli ścisłości żaden amplituner nie ma wejścia usb pod laptop.

Jaki jest sens stosowania takiego gniazda w amplitunerach sieciowych. 

Ale były np. wzmacniacze z takim wejściem (USB typu B) i możliwością podłączenia komputera/laptopa

A sens jest taki, że możesz podpiąć komputer/laptop który nie jest w sieci (np. ktoś przynosi swój laptop i nie trzeba go dołączać do domowej sieci)...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to wiem. Mamy takowe.

Ale co do twojego pomysłu USB w amplitunerze w sensie dac to wcale mnie nie przekonuje.

Targanie laptopa kiedy na małym penie można mieć cała dyskografię. 

 

Edytuje natomiast swój wpis. 

:)

Jest pierwszy amplituner z wejściem dac USB. 

Magnat 780. Wkrótce będziemy go mieli. Nie ma on jednak sieci. Jedno wyklucza drugie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...