Skocz do zawartości

Atmos - czy spełni swoją rolę w pomieszczeniu?


wasket

Recommended Posts

Dzień dobry!
Stoję przed dylematem - czy warto montować głośniki sufitowe w sytuacji jak na rysunku? Mój obecny zestaw to 7.1 Canton GLE 496 + 416 + 456 + sub AQ WEGA 54. 
Chciałbym go rozbudować do systemu ATMOS (poprzez wymianę amplitunera - prawdopodobnie na DENON X6300 oraz dołożenie głośników sufitowych (jakich?))
Pomieszczenie jest malutkie - pokój 16m2. Kanapy nie da rady już przesunąć bliżej w stronę TV (optymalne 2m przed ekranem 65cali).
Czy w ogóle zabierać się za Atmosa w takiej konfiguracji pokoju??
Dziękuje z góry za wszelkie sugestie.

Untitled-2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Te jajka to niby głośniki sufitowe, :) które chciałbym dołożyć. Obecnie oprócz oczywistych frontów bo obu stronach szafki rtv i centralnego pod TV wiszą jeszcze na przeciwległych ścianach pokoju dwa boczne (odległość do "słuchającego ok. 1.6m) oraz dwa tylne na ściance kolankowe (jest wysoka; odległość każdego od pkt. centralnego kanapy ok.1.4m) - tak, że surroundy są troszkę powyżej linii głowy widza. Wiem, że nie jest to oszałamiające pomieszczenie ale po ustawieniu wszystkiego gra to naprawdę bardzo fajnie. I dlatego myślałem nad dołożeniem góry. Czyli wg. sugestii przy obecnym zestawie iść w 7.1.2.

Edytowano przez wasket
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

No ale to nie jest ustawienie atmosa. 

Co te kolumny z boku miały by wnosić?

Zobacz dts atmos. One mają być w suficie nad tobą lub prawie nad ekranem. Moim zdaniem takie ustawienie nie tyle co jest nie poprawne a spowoduje więcej szkody. 

Obecnie jest 7.1 czyli to co poniżej. 
I zgodnie z sugestią  PromatAudio dołożę jeszcze dwa na sufit (czyli będzie 7.1.2)
A zapytam jeszcze, jeśli mogę - czy warto w takiej konfiguracji i metrażu dokładać jeszcze jednego suba?

16018-speakerplacement_7_1.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na sufit oczywiście! Przepraszam jeśli się źle zrozumieliśmy (te jajka na obrazku to miały być właśnie głośniki sufitowe:)).
Dziękuje za pomoc. Sprawa atmosa rozwiązana - mam nadzieję, że przy tych tylko dwóch sufitowych choć troszkę będzie się dało o odczuć...
Co do suba - sprawa do przemyślenia dla mnie.
Teraz tylko wymienić ampli - zastanawiam się nad Denonem X4300 lub Marantzem 7011.

Edytowano przez wasket
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmos to delikatny temat, szczególnie oparty o sufitowe głośniki, które charakteryzują sie wybitnie słabym rozpraszaniem. Najlepszy Atmos jaki słyszałem był na kolumnach podstawkowych umieszczonych z boków pod sufitem. Takie kolumny byłby idealne do tego celu:

https://sklep.rms.pl/melodika-bls20-kolumny-bipolarne-surround-2szt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2017 o 09:19, rms.pl napisał:

Atmos to delikatny temat, szczególnie oparty o sufitowe głośniki, które charakteryzują sie wybitnie słabym rozpraszaniem. Najlepszy Atmos jaki słyszałem był na kolumnach podstawkowych umieszczonych z boków pod sufitem. Takie kolumny byłby idealne do tego celu:

https://sklep.rms.pl/melodika-bls20-kolumny-bipolarne-surround-2szt 

Ciekawe rozwiązanie. Do przemyślenia. A gdzie by je w takim razie zamontować? zaraz przy skosie?? montować na ścianach bocznych czy na suficie ale przy ścianach bocznych?
 

10 godzin temu, S4Home napisał:

Marantz to ciekawsza opcja. Denon gra nie zwykle grzecznie w kinie. Sprawdź jeszcze konkurentów z Yamahy i Onkyo. 

Właśnie w lokalnym salonie już wcześniej radzono mi, żeby wymienić na Marantza (odsłuch moich Cantonów był właśnie na Marantzie i potem porównanie z moim Denonem i faktycznie Marantz grał szybciej, bardziej dynamicznie).
W takim razie będzie trzeba sprawdzić Marantza 7011 vs. Onkyo tz1100>
Bardzo dziękuje za wszelkie sugestie!

Edytowano przez wasket
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLS20 to kolumny bi polarne boczne. Głośnik średnio tonowy skierowany na Ciebie. Wysokotonówki słyszalne po odbiciach, delikatnie rozproszone. Na pewno nie do Atmosa.

Tak 7011 vs. RZ1100 to dobra opcja. Ale tak z czystej ciekawości sprawdź jeszcze RZ810 gdyż to inna klasa zasilania no i Anthema 520 chodź tu nie ma Atmosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...