Skocz do zawartości

AUDIO CD - Odtwarzacz CD vs BluRay


cdictory

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie. Posiadam zestaw kina domowego - amplituner Yamaha rx-679, kolumny Magnat Quantum 673, Magnat Quantum C67, subwoofer Magnat Quantum 6725a i odtwarzacz BluRay Pioneer BDP-170-k.

Czy jeżeli podłączę do tego analogowo chinchem odtwarzacz CD, dajmy na to sędziwy Technics SL-PS 770D, czy w płynie to w jakikolwiek sposób na brzmienie dźwięku z płyt Audio-CD w porównaniu do CD odtwarzanego z BluRaya przez HDMI, czy takie połączenie może okazać się zbędne i różnicy w odsłuchu nie będzie? Nie mam niestety możliwości przetestowania takiego połączenia, ale może ktoś może się w tym temacie wypowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brzmienie w aktualnej sytuacji odpowiada głownie DAC zaszyty w twoim amplitunerze.

analogowe podłączenie 770D technicsa może być fajnym doświadczeniem o ile nie musisz kupować nic więcej oprócz kabelkow.

akurat ten model technicsa grał przyzwoicie ale czy będzie zmiana to cieżko wyrokować. Ja z ciekawości bym podłączył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne usłyszysz wiele różnic. Jeśli przepuścisz przez procesor amplitunera sygnał w obu przypadkach, to najprawdopodobniej uzyskasz gorszy dźwięk z podłączonego CD na drodze analogowej. Dźwięk z CD zostanie w amplitunerze przetworzony do postaci cyfrowej i po obróbce znowu do analogowej na wyjścia głośników. W przypadku włączenia funkcji omijającej przetwarzanie sygnału może być lepiej,lub najprawdopodobniej inaczej. To może być kwestią upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...