Skocz do zawartości

Głośniki do onkyo tx-nr656


BROwithBRO

Recommended Posts

Witam wszystkich

Jestem posiadaczem amplitunera onkyo tx-nr656 (dostałem w prezencie) i szukam do niego głośników. Nie jestem audiofilem. Zestaw będzie głównie wykorzystywany do  80% TV/Filmy i konsoli XboxOne muzyka (głównie hity radiowe, dubstep, house, kompozycje fortepian/pianino) 18% i czasem pewnie podepnę pianino Roland RP-401 2% (ale to w sytuacji, gdy mnie otoczenie zmusi nie z własnej woli). 

Im więcej czytam na forach tym mam większy mętlik, bo tematy są stare, albo podobne, ale nie do końca. Po wszystkim co przeczytałem nie mam pojęcia w co się kierować

Pokój do nagłośnienia w tej chwili jest niewielki 3,5 m na 4 m, na krótszych ścianach tv i kanapa z małym stolikiem, reszta pokoju pusta. Za jakieś 2-3 lata zestaw zostanie przeniesiony do domu, gdzie salon będzie miał około 26 m2. 

Dźwięk chciałbym żeby był taki po środku (że tak powiem) niczego za dużo niczego za mało (brak mi wiedzy na ten temat więc opisuje jak umiem, za co przepraszam). To mieszkanie w bloku więc z basem nie mogę przesadzić.

Myślę nad czymś w stylu 2 głośniki podłogowe/podstawkowe+ głośnik centralny. Chciałbym, żeby ten zestaw za te 2-3 lata był częścią czegoś większego. Oczywiście jestem w pełni otwarty na wszelkie inne sugestie co do konfiguracji.

I oczywiście kwestia finansów, bo tu jak zawsze krucho. Chciałbym zamknąć się w 3 tys a 4 tys to najprawdopodobniej max (żona na więcej nie pójdzie). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

W takim razie dopasowujemy zestaw docelowo do 26m2 w konfiguracji 5.0 (dwie kolumny podłogowe, dwie efektowe mniejsze i głośnik centralny). W aktualnym pomieszczeniu nie widzę potrzeby stosowania subwoofera, natomiast po przeprowadzce warto będzie pomyśleć o aktywnym głośniku basowym.

Wracając do konkretów na pewno bardzo dobrym, uniwersalnym rozwiązaniem byłby zestaw duńskich kolumn Dali Zensor 7 / 1 / Vokal. To mocne, dynamicznie grające kolumny, które bardzo dobrze współpracują z elektroniką Onkyo. Drugą opcją jest brytyjski zestaw kolumn Monitor Audio MR6 / MR1 / MR Center. To także uniwersalne granie z dobrą dynamiką. Jeśli bardziej lubisz dźwięk trochę spokojniejszy, cieplejszy, spójrz proszę na Tannoy Mercury 7.4 / 7.1 / 7.c oraz zestaw Indiana Line Tesi 560 / Tesi 240 / Tesi 740.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji w komfortowych warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że fajny:)

Niestety wszystko wskazuje, że do moich potrzeb, możliwości mieszkania powinienem (i w sumie bym chciał) wybrać stereo... I tu pytania czy:

a) lepiej sprzedać ten amplituner teraz póki gwarancja, nie używany i do reszty dołożyć i skompletować za jakieś 4-5 tys stereo? 

b) zostawić go te 2 do 3 lat i później zbudować na nim zestaw kina, gdy salon w domu na to pozwoli, a teraz wydać około 3-4 na stereo, które i tak później się przyda (nie wiem w jakim tempie rozwija się ta branża i jakie są tendencje rynkowe i plany na rynku audi-video).

c) Tymczasowo wyposażyć go tylko w 2 kolumny, później dokupić resztę

Pisząc niestety, mam na myśli, że to wbrew mojemu sumienia sprzedawać prezent, bo stereo myślę, że da mi w tej cenie bardziej satysfakcjonujący efekt:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety opcja numer jeden. Bo:

- teraz za niego weźmiesz nie dużo mniej. Jest na nie popyt. Ile A niego chcesz?

- za 3 lata jak skończy się gwarancja cena znacznie spadnie. Będą już 3 modele nowsze.

- podłączając teraz dwie kolumny to nadal amplituner kina.

 

Za 4-5 tysięcy zbudujesz znacznie lepsze stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka razy się z tym prześpie, zakup planuje na połowę czerwca. Kuzyn jest chętny go ode mnie wziąć bez większego targowania się i myślę, żeby mu zaproponować 1800 pln. W międzyczasie skocze sobie odsłuchać budżetowy zestaw Onkyo a-9050 z tonsilami maestro II i co tam mi jeszcze puszczą i zacznę sobie kreować potrzeby słuchowe. Dziękuje za propozycję i pewnie niedługo przenoszę się na dział stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...