Skocz do zawartości

Zestaw stereo do +/- 1200zł


Kami2271

Recommended Posts

To fantastycznie:D jeśli jeszcze uda wam się utrzymywać z pasji to już nic więcej do szczęścia potrzebne nie będzie;). Trzymam wszystkie cztery kciuki i czekamy z niecierpliwością na obszerne opisy i masę zdjęć:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to bardzo ciekawe. Skoro masz taką wiedzę, to faktycznie mógłbyś rzucić okiem na tą Yamaszkę, tylko wydaje mi się że sprzedający będzie w tym węszył podstęp.

Póki co poczekajmy na decyzję autora tematu, bo nie wiadomo czy będzie tą propozycją zainteresowany.

No i czekam oczywiście na prezentację projektu, możesz przedstawić go w dziale DIY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sanwing napisał:

Trzymam wszystkie cztery kciuki i czekamy z niecierpliwością na obszerne opisy i masę zdjęć:)

Ogromne dzięki za komplet kciuków i doping :) Zbliżamy się powoli do wersji ostatecznej wzmacniacza a w trakcie gromadzimy też zdjęcia. Jak tylko będzie czym, to będziemy się chwalić na forum.

4 minuty temu, zieluwid napisał:

Póki co poczekajmy na decyzję autora tematu, bo nie wiadomo czy będzie tą propozycją zainteresowany.

Nic na siłę oczywiście. Jednak jakby co to mogę pomóc.

5 minut temu, zieluwid napisał:

No i czekam oczywiście na prezentację projektu, możesz przedstawić go w dziale DIY.

Tak też zrobimy. Jestem niecierpliwym człowiekiem, więc może niedługo pojawi się jakiś wyciek informacji z naszej strony :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję własnej konstrukcji :) Wizualnie bardzo mi się podoba. Jako że nie jestem osłuchany w wzmacniaczach i kolumnach zdaje się na Wasze opinie. Mam laickie pytanie :) Jeśli kolumny mam 4-8 ohm to wzmacniacz ile powinien obsługiwać 4, 8 czy obydwa będą dobre ? Ta Yamaha da radę napędzić moje kolumny ( chodzi mi o głośniki niskotonowe) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo długo zastanawiałem się nad wyborem głośników, przeczytałem już chyba w tym temacie cały internet. Tu jest fajny artykuł http://mtechan.net/glosniki-do-telewizora/   Ogólnie polegam na opiniach zawartych tutaj na forum albo od znajomych audiofilii. Pozwoliło to uniknąć gafy przy wyborze amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, audiowit napisał:

Audio Anathomy. Zdradź czy to lampa czy tranzystor. Jak już będzie gotow to będziesz go udostępniał do odsłuchów?

Hmmm, narazie mogę zdradzić tylko, że to będzie konstrukcja hybrydowa, ale trochę nietypowa. Więcej szczegółów podam później. Temat udostępniania wzmacniacza do odsłuchów już się pojawiał, i taki jest właśnie plan, żeby puścić go w obieg do posłuchania przez zainteresowanych ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę później produkowany model, ale czy lepszy to nie wiadomo. Nie słyszałem go więc powstrzymam się od pochopnych ocen. Jak masz możliwość to podjedź do sprzedawcy i posłuchaj sam.

 

Sprzedawca tamtej Yamahy z Legnicy odpisał mi, że nie ma możliwości obejrzenia sprzętu przed zakupem. Nie wnikałem w to dlaczego tak jest, ale trochę to podejrzane moim zdaniem.

Edytowano przez Audio Autonomy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym CR800. No nie wiem, typ już trochę na allegro jest i ma jedną negatywną ocenę na 114 pozytywów.

Z resztą jak będzie coś nie tak, masz prawo zwrócić to co kupiłeś przez internet i masz na to 14 dni.

Oczywiście nie znaczy to że wzmacniacz jest uszkodzony, bo sprzedający nie zgadza się komuś zaglądać do środka. Z drugiej strony sam nie wiem czy chciałbym żeby ktoś mi grzebał w klockach zanim zalicytuje, tyle że ja wiem że mój sprzęt jest zadbany i wiem co mam. Ja bym nadal zaryzykował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zieluwid, jeśli masz na myśli 14-dniowy okres tyczący się zwrotu to on niestety tyczy się tylko produktów sprzedawanych przez przedsiębiorców w drodze wysyłkowej (Ustawa o prawach konsumenta, rozdział 4). Nawet kupując ze sklepu internetowego trzeba ostrożnie do tego podchodzić, gdyż nawet przy uszkodzeniu oryginalnego opakowania (wypakowanie, przetestowanie) sprzedawcy robią problemy przy zwrocie. Słusznie, niesłusznie, to często muszą określać instancje prawne jeśli ktoś jest uparty, a to trwa. Wynik zaś może być różny. Sklepy wysyłkowe mają tendencję do tego, żeby otwieranych produktów nie przyjmować, bo co oni z nim zrobią? Muszą ewentualnie sprzedać jako nieoryginalnie pakowany , a to problem. Oczywiście sklepy mają na to sposoby (jeśli ktoś będzie miał ze zwrotami problemy zapraszam na priv), ale to nie temat wątku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami2271,

Yamaha CR-840 jest dużo słabsza od CR800. Nie warto dawać za nią 600zł.

 

12 godzin temu, żyraf napisał:

Ja bardzo długo zastanawiałem się nad wyborem głośników, przeczytałem już chyba w tym temacie cały internet. Tu jest fajny artykuł http://mtechan.net/glosniki-do-telewizora/   Ogólnie polegam na opiniach zawartych tutaj na forum albo od znajomych audiofilii. Pozwoliło to uniknąć gafy przy wyborze amplitunera. 

Żyraf,

Ten artykuł jest kiepściutki, to raczej ogólny bełkot. Dziwny ten Twój wpis, bo skoro rzeczywiście byś tyle czytał to byś wiedział że szukałeś kolumn a nie głośników (a to jest akurat chyba jedyna prawidłowo napisana rzecz w tym artykuliku).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, żyraf napisał:

... przeczytałem już chyba w tym temacie cały internet ...

Maślana (Włatcy Móch) przeczytał internet dwa razy :D

Co do tych zwrotów, to przepraszam, nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd,  sądziłem ze to dotyczy także zakupów na allegro. Facet ma dwie strony przedmiotów do sprzedania, z pewnością to nie jest jego kolekcja :10_wink:.

Może wystarczy napisać i zapytać jak jest ze zwrotami w razie jakiegoś problemu ze sprzętem.

W zamian za Yamahę mogę zaproponować Pionnera SX 550 :

https://www.olx.pl/oferta/pioneer-sx-550-CID99-IDkIGjm.html#9acf8db2a7

   [ PIONEER SX 550 ]

Bardzo fajny amplituner, może nawet nieco cieplej grający w stosunku do CR 800.

Lub :

http://allegro.pl/amplituner-pioneer-sx-626-audiovintage-poznan-i6840770800.html

   [ PIONEER SX 626 ]

http://allegro.pl/pioneer-sx-525-piekny-amplituner-vintage-top-i6836782984.html

   [ PIONEER SX 525 ]

Świetny amplituner, jeden z najładniejszych jakie miałem, pięknie grający i prezentuje się wręcz zjawiskowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waty podane na tabliczkach kolumn, informują Cię tylko ile watów niezniekształconego sygnału możesz maksymalnie dostarczyć do kolumn, by nie uszkodzić głośników.

Czy te 20 W wystarczy też nie wiem. Dużo zależy od wydajności zasilacza. Może @zieluwid coś o tym powie? Bo Onkyo, to pokaźne kolumny z dużymi membranami głośników niskotonowych. A takie trzeba dobrze napędzić. Zbyt słaby wzmacniacz może zbyt szybko generować szkodliwe zniekształcenia, które mogą uszkodzić głośniki.

Ja wolałbym jednak mocniejszy, wydajniejszy wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskotek nie będę robił, ale poczekam jeszcze co powie na ten temat @zieluwid  

A co sądzicie jeszcze o tych amplitunerach ? 

http://allegro.pl/sony-str-6046-a-i6841946458.html

http://allegro.pl/toshiba-sa-400-kable-glosnikowe-i-kabel-din-rca-i6834273145.html

Edytowano przez Kami2271
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera SX 525 kupiłem dla mojego kolegi, stał u mnie dwa tygodnie i oczywiście podpinałem do niego wszystkie kolumny jakie mam. Było ok.

Mój kolega słucha na Altonach 110.

Nie namawiam Cię do kupna tego co proponuję. W tym konkretnym przypadku proponuję to co miałem i sprawdzałem, a co Ty kupisz to oczywiście Twoja decyzja.

Aha, co do Twoich propozycji to odradzam, ale tylko ze względu na fakt, kto je sprzedaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...