Skocz do zawartości

słuchawki za 400 pln z "ambitnym vs młodzieżowym" brzmieniem


Recommended Posts

Witam serdecznie,  

Ostatnimi czasy mam przyjemność słuchać dźwięku na głośnikach B&W 686 s2 i przyznam się że jakość dzwęku szczególnie dla muzyki instrumentalnej granej głównie gitarami akustycznymi, fortepianem, kontrabasem typu jazz i łgodny rock oraz pop (np jest takie radio internetowe Cherie Zen) jest bardzo ładna detaliczna, basy brzmią prawie jak w realu, a minusem bywa mimo że bardzo lekka i czysta to czasami kłująca góra np wysokie długie damskie wokale.

Idąc tym tropem chciałem sobie zakupić słuchawki m.in. do komputera i telefonu, niezbyt duże o brzmieniu przynajmniej nieco podobnym do tychże głośników.

Niestety będąc w saturnie nie znalazłem takich które by mi się bardzo spodobały np akg y50 wyglądające bardzo solidnie ale tak jak większość pozostałych (np sony MDR-100AAP?) miały takie charakterystyczne "efektowe/popowe" bassy. Nie znalazłem słuchawek które by mi się spodobały (solidne, nie za duże) i miały jednocześnie takie bogate czyste i prawdziwe brzmienie w stylu b&W. Jeden Pan sprzedawca stwierdził że to dominuje obecnie moda na brzmienie młodzieżowe. I w ten sposób zacząłem się zastanawiać czy zamiast szukać takiego ambitnego brzmienia nie lepiej dla odmiany pobawić się na słuchawkach w muzykę troche bardziej dynamiczną niż dotychczas.

Co sądzicie? Jak wyglądają w porównaniach te aKG y50 albo te sony MDR-100AAP  (obecnie na wyprzedaży). Zdaje się że to do takiej rytmicznej muzyki są słuchawki?

Czy jest coś co polecilibyście wypróbować?

Pozrawiam, 
Sl.

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie napisał więc może zapytam krótko które z tych słuchawek będą lepsze do słuchania uniwersalnego, obecnie słucham jazzu i muzyki instrumentalnej ale nie pogardzę słuchawkami które ładnie zagrają bardziej dynamiczny pop, soul, rock. Słuchać chciałbym na kompie, czasem podpięte do mini wieży czasem do telefonu. Ni wykluczam dokupienia jakiegoś wzmacniacza żeby z kompa lepszą jakość dzwięku uzyskać - o ile takie coś jest możliwe/potrzebne.

1. ATH m40x
2. AKG y50
3. SONY MDR-100AAP

jakie jest Wasze zdanie nt. owych słuchawek?

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek najlepiej posłuchać przed zakupem. Osobiście z wyżej wymienionych wybrał bym Audio-Technica ATH-M40X. Jednak nie do końca będa tak funkcjonalne z telefonem jak 2 pozostałe modele. Brak im pilota z mikrofonem na przewodzie. Moim zdaniem można znaleźć na rynki ciekawsze słuchawki.

Kilku osobom tu na forum polecałem Creative Aurvana Live 2 robione przez Fostexa z membranami z biocelulozy. Z mocnym i detalicznym brzmieniem. Są bardzo uniwersalne. Ich bas nie jest przesadzony i dają sporo przestrzeni ( szczególnie jak na słuchawki zamknięte ).

Inną ciekawą alternatywą są Xiaomi Mi Headphones. Nie jestem pewien czy w nowszej edycji są wyposażone tak jak poprzednio i jak brzmią. Te któe znam z membranami wzmocnionymi berylem mają 3 pary łatwo wymiennych padów. Każde z nich daje nieco inne brzmienie. Nauszne skórzane są bardzo dynamiczne i najmocniej basowe ( dobre do słuchania w warunkach na zewnątrz ) , wokółuszne większe są bardziej wyrównane i dobre do słuchania muzyki w skupieniu w domu. Są jeszcze pady z gąbką wokół słuchawki. Na nich brzmienie staje się lżejsze i najbardziej detaliczne. Te słuchawki są półotwarte z nazwy. A właściwie to zachowują się bardziej jak otwarte bo bardzo słabo izolują nas od otoczenia i otoczenie od nas :) . Do tego ich wykonanie to prawdziwa klasa premium. Ultra miękka skóra i w zdecydowanej przewadze metal. Ich złoty kolor nie jest aż tak bardzo rzucający się w oczy jak na zdjęciach reklamowych.

Jedne i drugie to słuchawki z założenia przewidziane do współpracy z smartphonami i sprzętem przenośnym wysokiej klasy. Łatwo jest je napędzić, lecz do osiągnięcia pełni możliwości potrzebne jest dobre źródło dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info, wiem że dzwięk jest ważniejszy od wyglądu jednak polecane słuchawki mi się nie do końca podobają, znalazłem kilka recenzji aag i opinie są mocno mieszane z tym że ogólnie wszyscy się zgadzają że bas jest troche mocny, znalazłem też sporo recenzji ath 40x porównujących je z sony, i niektórzy tweirdzą że sony są łagodniejsze przez co dłużej się dają słuchać niż ath, przy czym jakośc dzwięku nie odbiega zbytnio, kusi mnie żeby soniacze zamówić na amazonie.de gdzie czarne są 120 pln taniej niż w Polsce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki Audito-Technika są znane z detaliczności ich brzmienia. Jest to zwykle spowodowane nieco lżejszym basem. Jeśli chodzi o kwestie wyglądu to dobrze jest je skonfrontować z rzeczywistością. Słuchawki które poleciłem nalezą do dość niefotogenicznych. Znacznie zyskują w kontakcie bezpośrednim. Tak jest z wieloma modelami innych marek. Z SONY MDR-100AAP nie miałem do czynienia. Ten producent ma spore doświadczenie w produkcji słuchawek. Zwykle utożsamia się go z niskim przedziałem cenowym. Jednak od dawna miał w ofercie również modele klasy hi-end. Jednak byłbym ostrożny z zakupem bez możliwości posłuchania i porównania z czymś innym. Każdy słyszy nieco inaczej i to co jednym bardzo się podoba, innym niekoniecznie. Dlatego warto dobrze się rozejrzeć przed zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz rozrywkowych słuchawek to ani AKG, ani Audio-Technica, zerknij na te propozycje, mają dynamikę, mocny ale nie przesadzony bas

https://sklep.rms.pl/sluchawki-lindy-20425-nc40-z-redukcja-szumow-przewodowe

https://sklep.rms.pl/sluchawki-ultrasone-go-profesjonalne-zamkniete-skladane-sluchawki-z-mikrofonem-sterowanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

szczerze mówiąc to z wyglądu mi się podobają bardziej ATH SR5, jednak napaliłem się nieco i kupiłem już Sony głównie ze względu na jedną ceche wymienianą bardzo często w ich recenzjach - myślę że faktycznie nie męczą uszu nawet po dłuższym słuchaniu nie odczuwa się dyskomfortu. Ogólnie są troche platikowe i dzwięk moze bez żadnych cech szczególnych czy może nawet dośc słabo dynamiczny ale chyba dobrze mi to zrobi taka odmiana dla głośników B&W 686 które dość mocno podbijają niektóre tony - co nie jest w tym przypadku bynajmniej ich wadą a zaletą. W tych Sony jednak mogę posłuchać każdej muzyki. Natomiast o  B&W tego powiedzieć nie mogę.

 

Ogólnie gdybym jeszcze raz kupował to celowałbym bardziej w konstrukcje otwarte. Zdają się być praktyczniejsze do codziennych domowych zastosowań typu komputer itp.

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ze słuchawek mają swój zasób cech i trzeba wybrać właśnie te które będą nam najbardziej odpowiadały. Spotkałem się ze zdaniem że lepiej kupić jedne droższe niż kilka par tańszych. Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Czasem właśnie taki wybór uniwersalny jest najlepszy. Często jednak przydaje się kilka par słuchawek o rożnych cechach brzmieniowych do różnych typów muzyki i do użytku w różnych sytuacjach. Czasem lepiej sprawdzają się konstrukcje otwarte a innym razem właśnie zamknięte. Może za jakiś czas warto pokusić się o spokojny wybór czegoś innego jako uzupełnienie tych słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...