Skocz do zawartości

mocny głośnik bezprzewodowy


Maciej Braksal

Recommended Posts

Szukam mocnego sprzętu do puszczania muzyki z telefonu, zastanawiam się nad tymi dwoma głośnikami BO Beoplay a6  czy JBL Autentics L16SP  , proszę o wasze opinie, który sprzęt jest bardziej wart zakupu. Cena jest porównywalna.
Mam jeszcze możliwość zakupu wzmacniacza NAD D7050 i dokupienia do niego kolumn  za ... powiedzmy tysiać zł od sztuki.

pozdrawiam

Edytowano przez Maciej Braksal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkasz w jakimkolwiek rodzaju bloku to raczej odpuściłbym takie głośniki, chyba, że lubisz dudniący bas z (kilku)sekundowym pogłosem, lub wkurzać sąsiadów :).

(chyba, że duże mieszkanie w planie otwartym z pomieszczeniem o min. wymiarze 6+ metrów, który nie trafi w jedną z podbitych częstości basowych )

Przerabiałem temat. Brzmią ok w pokojach odsłuchowych lub dobrze umeblowanych, dużych pomieszczeniach, najlepiej w domach wolnostojących o dobrej akustyce. Ogólnie są ok do imprez - jako źródło muzyczki w tle lub potańczenia na domówce po kilku drinkach, albo jako dekoracja. 

 

Jeśli podoba Ci sie, jak gra ten NAD, to skupiłbym się na dobraniu do niego jakichś fajnych kolumn. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spora część twego postu jest dla mnie w wzajemnej sprzeczności, lub co też jest faktem nie wyjaśniłeś  okoliczności gdzie to ma grać , co i dlaczego. 

Już wyjaśniam co mam na myśli, bo co ma wspólnego mocne granie z tego typu "głośnikami" ? Oczywiście wiem że słowo "mocne" może wiele znaczyć, ale mimo to nie znajduje wtedy jako rozwiązania tego typu głośników. Kolejna rzecz jeśli są też inne priorytety muzyczne (poza tym słowem mocny ) , to w tych sporych w sumie pieniądzach jakie chcesz przeznaczyć na zakupy można lepiej i trafniej. Mam na myśli i kolumny , wzmacniacz jak i źródło muzyki.

Zdaje sobie sprawę ,że zawsze znajdzie się amator na oferowany przez rynek sprzęt, jaki on by nie był, niemniej pytasz na forum audio więc pewnie masz jakieś obawy i pytania i napisałeś swój post. Napisz coś więcej zgodnie z szablonem jak pisać pierwsze posty, aby móc Cię mądrze  nakierować . Osobiście słuchałem tego Jbla, i zestawów nieco podobnych do tych  BO, o ile w pewnych sytuacjach ten Jbl może być dla kogoś nie wymagającego ( w różnych kwestiach) niezłym rozwiązaniem to inne były bardzo przeciętne. Jak by nie patrzeć tego typu sprzęt ma zawsze w mianowniku, lub nawiasie słowo "Gadżet" . Czasem jak tutaj nawet do kwadratu z racji modnej marki i dodatkowo modnego designu, ogromna część ich ceny to te dwa elementy.

PS.Inna sprawa że określenie  głośnik bezprzewodowy to taka gra słów, albo pół prawda. O ile maluszki typu JBL flip które można zabrać pod namiot, czy do hotelu nie martwiąc się  o przewody ( jakiś czas) to w "mocnych" , czy też większych kolumnach o tym "przydomku bezprzewodowy" kabel i tak musi być ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...