Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Fafniak

Deep purple 2017 " InFinite"

Napisano (edytowany)

Słuchaliście najnowszego albumu?

jak wrażenia?

Edytowano przez Fafniak

Napisano (edytowany)

Dziadki nagrały album....

http://muzyka.onet.pl/rock/deep-purple-infinite-recenzja/zn4g2v

aż mi nie chce się wierzyć że nikt nie słuchał.....

No niestety, ta płyta to kolejny przykład skoku na kasę.

W tym przypadku, na szczęście, odsłuchałem sobie nie kupując płyty ( spotify jest w takich przypadkach nieocenione).

Stare płyty to pazur, energia i taka swoista prostota realizacyjna a czasem suchość.

Ta nowa płyta na siłę jest przyjazna, mięciutka taka....bardziej "dla ludu". Gorzej że realizacyjnie podbili zakres wyższego basu co powoduje że całość jak dla mnie jest niestrawna. To nie jest brzmienie parpli...

Czasem gdzieś jest nawiązanie do starego brzmienia ale jednocześnie zabite tą nowoczesną realizacją.

Takie moje pierwsze wrażenia.

Szkoda.

Edytowano przez Fafniak

@Fafniak no cóż, drugie "In Rock"/"Machine Head" to to nie jest. Tak samo jak nie dostaniemy drugiego "Violatora" od Gahana i spółki, tak i tym razem kosmiczne oczekiwania należy raczej schować do szuflady. Czasami sobie myślę, że tak to wszystko poszło w złą stronę jak sobie Ritchie Blackmore dał spokój z tą kapelą... 

Album ktoś mi zostawił po wizycie na odsłuchu. Mam podobne odczucia jak Ty. Nie sadzę, abym wracał do niego.

Pozdrawiam muzycznie. 

Napisano (edytowany)

No niestety

O ile koncertowi cepelini sa całkiem całkiem....

To ten ostatni album parpli jest ... marny

Podobnie niestety jest według mnie z płytą flojdów "endless river" :(

Edytowano przez Fafniak

Dnia 13.05.2017 o 20:43, Fafniak napisał:

Gorzej że realizacyjnie podbili zakres wyższego basu co powoduje że całość jak dla mnie jest niestrawna. To nie jest brzmienie parpli...

może to zasługa spotify właśnie...? ¬¬ 

Napisano (edytowany)

nie

poprosiłem znajomego o płytkę - jest to samo

spotify nie ma jakiś "spec wersji"

Edytowano przez Fafniak

Ja kupiłem i pierwsze co pomyślałem to.... starość nie radość:D. Nie porwała, nie powaliła... niepotrzebna była. Może jeszcze się osłucham, może po koncercie zmienię zdanie, cóż zobaczymy, choć raczej powinienem napisać posłuchamy :P

Rownież nabyłem owy krążek i mi się podoba takowe granie, być może dlatego, iż "nuta" Deep Purple nigdy nie leżała w kręgu moich zainteresowań muzycznych B| Pierwszy kontakt z nowym albumem uzyskałem dzięki Tidal, gdyż poza stacjami radiowymi to tam słucham i wyszukuje wszelakich nowości. Jak mi się coś spodoba to kupuje krążek ^_^ Pierwsze co "rzuciło" się w ucho to tak jak napisał @Fafniak płyta zrealizowana jakoby pod szerszą publikę co by nie pisać że skok na kasę, niemniej można tak to odebrać. Podobne odczucia miałem z realizacjami Black Country Communion oraz Slash'a. W kwesti realizacji brzmienia uważam iż płyta jest dobrze wydana, niemniej dolne rejestry faktycznie jakieś takie podbite? stopa i gitara basowa wyraźnie wychodzą przed szereg. Ogólnie spoko krążek, utwor #6 miodzio B| Pozdrawiam 

Niestety, koncert w Atlas Arenie nie wiele zmienił, bo nagłośnienie było tak fatalne, że wokale ledwo, ledwo słyszalne.:S

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0