Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza


KuBuS

Recommended Posts

Witam chce zakupić sobie jakiś wzmacniacz stereo i najlepiej z wyjściem na subwoofer, nie kupuje go pod jakies konkretne kolumny... i nie za bardzo sie orientuje z jakiej firmy byłby w miarę dobry i jaki model... mogę przeznaczyć na wzmacniacz coś koło 500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ
Jesli chodzi o wzmaki stereo to na allegro jest tego pełno do 500 zl kupisz fajny wzmak ale czy z wyjsciem na suba to nie wiem przeciez to stereo a nie KD.

Tu masz kilka fajnych wzmakow. A pod jakie kolumny chcesz to podlaczyc ?

http://www.allegro.pl/item360370105_solidn...a_447_bcm_.html

http://www.allegro.pl/item353353737_nowocz...owa_linia_.html

http://www.allegro.pl/item353775490_harman...at_jedyny_.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wzmacniacze (czy amplitunery) z dedykowanym wyjsciem RCA (cinch) na suba to są to jedynie nowsze modele i prawdopodobnie nie wyrobisz się w 500zł.
Masz inną możliwość - kupić sub w wejściem i wyjściem głośnikowym, podłączasz wtedy wzmak kablami głośnikowymi do suba, a kolejne kable głośnikowe idą od suba do kolumn.
Jeżeli wzmak ma wyjście na 2 pary kolumn to można podłaczyć fronty pod zaciski A, natomiast sub podpiąć kablami głośnikowymi do zacisków B (i ustawiasz wtedy kolumny na A+B, a sub może mieć wtedy tylko wejścia głośnikowe bez wyjść). Trzeba sprawdzić, czy impedancja przy takim połączeniu A + B będzie właściwa.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
KuBuS

Czy opłaca się na Allegro kupować cokolwiek ? To zależy, czy masz życiowego farta czy nie. Tak ogólnie masz szanse 50/50 % że albo ci się uda albo zaliczysz wtopę totalną. No chyba, że ograniczysz się na Allegro do swoich okolic i kupisz z odbiorem osobistym. Tyle razy pisałem, z własnego doświadczenia zresztą, że Allegro to zbieranina 50 % handlarzy co drogo chcą pozbyć się w większości złomu z zachodu, 25 % cwaniaczków którym sprzęt zaczyna się psuć i trzeba go czym prędzej opylić. Reszta to zwykli poczciwi ludzie od których warto kupować aczkolwiek też z pewną dozą ryzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz ma z jednej strony racje , ryzyko jest , lecz gdy ktoś mieszka na tzw. zadupiu ( np.ja) to ma przerąbane i trzeba jechać 100 km żeby odwiedzić jakiś salon sprzętu używanego ... przynajmniej u mnie tak jest , byłem w Tarnowie i zonk nie ma żadnych sklepów z kolumnami a tym bardziej ze wzmacniaczami , no chyba że ma się 2 500 to można sobie kupić cały zestawik w carefourze ale to wszystko
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...