Skocz do zawartości

Pioneer vsx 528+BDP 160+Taga Harmony


pirat_sc

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Tak jak w temacie. Pewnego dnia zakupiłem kino domowe Pioneer vsx 528+BDP 160+Taga harmony(Tav 4060 s,f,c) + kable jakieś najtańsze za 50 zł aby oczywiście podłączyć kolumny. Parę miesięcy później  przeprowadziłem się do nowego mieszkania z innym metrażem i kino stoi 2 lata nie używane gdyż w zupełności nie umiem go dobrze podłączyć..kable które zakupiłem są za krótkie,z tego co pamiętam kolumny średnio grają może to przez złe ustawienie gdyż na razie wszystko stoi na kupie ;D 2 sprawa to nie wiem jak podłączyć amplituner z BDP + TV +ps 4 czy wgl jest to wszystko możliwe? Zależy mi na tym gdyż chciał bym mieć wszystko podpięte w jedność ;) 3 sprawa może polecacie jakieś dobre kable pod te kolumny? Aby dźwięk był w miarę lepszy jeżeli to możliwe. 4 ostatnie do zestawu dostałem jakaś kostkę aby można było wszystko podłączyć z netem ktoś wie coś więcej na ten temat? jak to zrobić?

5 Już naprawdę ostatnia sprawa ;D trochę testowałem kiedyś opcję w sprzęcie(dodam iż słucham muzyki elektronicznej) ale nie znalazłem konkretnych ustawień aby wszystko dobrze brzmiało ktoś coś wie na ten temat?

Z góry dziękuje wszystkim za odp oraz proszę wybaczyć za kłopot!

 

 

 

Edytowano przez pirat_sc
czcionlka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz instrukcji obsługi? Bo rozumiem, że to nowy sprzęt? Podłączenie nie jest trudne i jak najbardziej można spiąć te wszystkie urządzenia, ale instrukcja jest bardzo pomocna.

Napisałeś, że to grało (słabo) - co i jak było podłączone?

Kablami nie poprawisz raczej kiepskiego dźwięku, który wynika ze słabości sprzętu, choć warto kupić do podłączenia głośników przyzwoite, z miedzi beztlenowej OFC 99,99%.

Ile w zestawie jest głośników? 5 i subwoofer? Co to znaczy, że brzmiało kiepsko?

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tak sprzęt nowy a jedynie jaka instrukcję udało mi się znaleźć to w języku obcym ;D

2.Chodzi o to że głośniki(jest ich 5) grają bardzo średnio spodziewałem się czegoś lepszego czasami mam wrażenie ze nawet wieża 2.1 gra lepiej ;D

To też myślałem że może być to spowodowane słaba jakością kabli czy też złym rozmieszczeniem kolumn(jak na razie mam je wszystkie na kupie gdyż stare kable są za krótkie)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie rozmieścisz prawidłowo kolumn, to nie musi grać dobrze. Poszukaj miniporadników dotyczących akustyki i rozmieszczenia sprzęt u (kolumn)

Wtedy dopiero po rozstawieniu zrób pomiary odegłości, aby kupić odowiednie kable głośnikowe.

Bez tego nawet nie ma o czym rozmawiać w sumie.

 

Ps. Zestaw bez subwoofera to też jakoś średnio. Testowałeś na filmie bluray ze ścieżką 5.1 czy muzyka?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma prawa grać poprawnie.

Zerknija na to:

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze

 

Nie wiem czy jest tam również o systemach wielokanałowych, ale te znajdziesz w instrukcji, nawet jeśli jest w obcym języku - rysunki.

Przeczytaj również to, bo może to kino nie jest ci potrzebne, albo nie masz na nie miejsca - wrzuć szkic, rysunek pomieszczenia z zaznaczeniem miejsca na sprzęt, telewizora, wszystkich mebli, miejsca skąd sluchasz muzyki / oglądasz filmy. Podaj metraż.

https://forum.audio.com.pl/topic/44480-upragnione-marzenie-kino-domowe/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...