Skocz do zawartości

Zestaw stereo - sieć DLNA (amplituner czy wzmacniacz ?)


KrzysztofGdańsk

Recommended Posts

Witam, na wstępie pragnę wszystkich przywitać :) 

Mam prośbę o kilka merytorycznych uwag co do moich planów - planuję stworzyć zestaw stereo, który będzie służył zarówno do audio, jak i video (system 5.1/7.1 itp odpada - nie mam tyle miejsca). Całość opierać się będzie na domowym serwerze NAS i tutaj pojawia się najwięcej wątpliwości. 

Podstawą mediateki będzie dysk sieciowy SYNOLOGY DS216j, na którym będą dane. Dysk chciałbym spiąć z amplitunerem (który musi mieć opcję sterowania aplikacją - android/IOS + DLNA) + dwie kolumny.

I tutaj chodzą mi po głowie dwa rozwiązania:

Rozwiązanie nr 1: zestaw: Yamaha R-N602 lub Yamaha R-N402D (oczywiście otwarty jestem na sugestie co do firmy / modelu) + Pylon Audio Pearl 25 (biały połysk - nie ukrywam że zależy mi na białym kolorze pod meble, najlepiej bez faktury drewna). Brzmienia kolumn słuchałem i jak dla mnie spełniają oczekiwania a do tego mają oczekiwany efekt wizualny i chciałbym przy nich pozostać. 

Czy powyższy zestaw ma sens i zagra w sieci ? I tutaj proszę wybaczyć pytanie, ale nigdzie nie znalazłem zrozumiałej dla mnie odpowiedzi - zastanawia mnie jak podłączyć amplituner żeby odtwarzał dźwięk przy filmach z dysku sieciowego ? Czy niezbędny jest jeszcze odtwarzać dvd / BR z dlna ? 

Rozwiązanie nr 2: Odtwarzacz Yamaha BD-S681 + wzmacniacz Yamaha A-S501 + Pylon Audio Pearl 25. Minusem tego zestawu jest brak możliwości sterowania przez aplikacje. 

 

Nie ukrywam że bardziej przemawia do mnie rozwiązanie nr 1, tylko nie wiem jak obsłużyć video z dysku przez głośniki - może należy szukać amplitunera z wejściem HDMI (czyli dysk  NAS -> film na TV przez DLNA -> amplituner dźwięk po HDMI) ?  

 

Co do pomieszczenia to jest to salon z aneksem kuchennym o powierzchni 30m2 - telewizor z systemem audio stałby centralnie przed kanapą w odległości ok 4,5 m. Proszę nie bić ale pomijam zakłócenia przez meble - jest ich relatywnie mało ;) 

Na całość (dysk + amplituner / wzmacniacz - odtwarzacz + kolumny) chciałbym przeznaczyć max 5k

Mam nadzieję że mi pomożecie, za co z góry dziękuję !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor odtwarza filmy, a dźwięk z TV idzie do amplitunera optykiem lub coaxialnym. Jeśli Pearl 25 to odpowiednie dla ciebie brzmienie i wystarczająca jakość dźwięku, a sprzętu nie będziesz rozbudowywał, ulepszał to idź w amplituner R-N602 lub Onkyo TX-8150 (nieco inne brzmienie również). Jeden pilot, wejścia cyfrowe, obsługa smartfonem, tabletem.

Wydaje się, że możesz celować w nieco lepsze kolumny, bo budżet jest. Okablowanie, to raptem np. Melodika MDC2250 kilka metrów po 20 zł i jakiś cyfrowy kabel połączenia telewizora z amplitunerem pewnie z 50 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację. 

Co do głośników - życie opiera się na kompromisach :) ponieważ w salonie nie mam żadnych mebli z fakturą drewna, a wszystkie są białe, żona nalega na utrzymanie tonacji kolorystycznej ;)

W rezultacie, w tej cenie nie ma za dużego wyboru w kolumnach białych, bez faktury drewna (gładkich). 

 

Co do budżetu - niestety ok 1.5 tys zł. odchodzi mi na dysk sieciowy (Dysk NAS + 2 HDD w RAID). 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się w wycenie dysku.

No ale jeśli kolumn słuchałeś i odpowiadają ci, to też nie ma co na siłę ulepszać przekraczając budżet, zwłaszcza że wybór w kolorze jak piszesz ograniczony, a droższe nie zawsze znaczą lepsze, trzeba by było również posłuchać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Moim zdaniem najlepszą opcją pod względem jakości dźwięku i funkcjonalności uzyskasz, łącząc dobry amplituner sieciowy z kolumnami Pylon Audio Pearl 25. Co do amplitunerów, to wybór masz tak naprawdę pomiędzy modelami Yamaha R-N402D oraz Yamaha R-N602 a alternatywą od Onkyo - modelem TX-8150 oraz bliźniaczym Pioneer SX-N30DAB. Yamaha najlepiej sprawdzi się w mocniejszych gatunkach muzycznych, wyraźniej eksponując skraje pasma. Onkyo i Pioneer to trochę równiejsze, dokładniejsze, może trochę bardziej uniwersalne brzmienie.

Jeśli budżet możemy minimalnie zwiększyć, jest jeszcze najnowszy amplituner Onkyo TX-8270. To urządzenie wyposażone dodatkowo w złącza HDMI oraz oferujące wyższą moc i jeszcze lepsze brzmienie szczególnie w kwestii dynamiki, wypełnienia, plastyczności.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, wszystkie wymienione powyżej urządzenia oraz oczywiście kolumny są dostępne od ręki w naszym salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rn602 ale z heco music style 500.

Takie zestawienie zapewni znaczny przeskok dynamiki na plus. Nie wiem czy pylonów sluchales właśnie na tym amplitunerze?

Generalnie amplituner stereo wypada gorzej od wzmacniacza właśnie że względu na mniejszą dynamikę. Warto ją podnieść kolumnami. A pearl też jest dość grzeczny.

Pozostaje do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...