Skocz do zawartości

YAMAHA R-N402D czy Pioneer SX-N30 + kolumny


Hilti

Recommended Posts

Witam,

 To jest mój pierwszy post, w sumie założyłem konto, bo już miesiąc zastanawiam się, i wybrać nie mogę. Na początku chciałem kupić Yamahe rx v481 + kolumny pure acoustics noa 6, ale doszedłem do wniosku, że i tak zestaw ma służyć głównie do słuchania muzyki, więc 5.1 sensu nie ma(czy jednak ma?). Więc upatrzyłem sobie te 2 amplitunery i potrzebuję pomocy w wyborze i doborze do nich kolumn. Czemu te amplitunery? Budżet do 1700zł, obsługa BT i Wi-Fi. Na kolumny chcę wydać również do 1700zł, myślałem nad Tonsil PREMIUM FRONT, czy wcześniej wspomniane PURE ACOUSTICS...nie wiem, nie znam się, dlatego pytam. Dotychczas miałem i dalej mam zestaw Logitecha z5500, kopa to ma:). Gust muzyczny mam w zależności od nastroju, więc czasem lubię posłuchać czegoś z basem, deep house, rnb, a czasem wieczorem posłuchać starych płyt KULTu, czy T-Love. Szukam zestawu NOWEGO, tak więc jeżeli ktoś jest w stanie mi rzetelnie doradzić i posiada taki zestaw na dogodnych warunkach, to by było najlepiej. Pozdrawiam !

Edytowano przez Hilti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz założony budżet, zwróciłbym Twoją uwagę na amplitunery Yamaha R-N402D, model wyższy Yamaha R-N602, wspomniany Pioneer SX-N30 oraz moim zdaniem bardzo ciekawa opcja Onkyo TX-8150. Każdy z powyższych amplitunerów oferuje bardzo dobre, praktycznie pełne wyposażenie sieciowe, różnice są natomiast słyszalne w brzmieniu. Yamaha najlepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych, wyraźniej eksponując skraje pasma. Pioneer i Onkyo to zbliżone brzmieniowo urządzenia, oferujące równiejszy, uniwersalny, analityczny dźwięk. 

Kwestia kolumn - biorąc pod uwagę Twoje preferencje, spójrz koniecznie na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25. To mocne, dynamiczne i szybkie granie, zestaw uniwersalny, świetnie sprawdzający się w konfiguracjach z amplitunerami. Alternatywą są dwa modele także polskiej produkcji - STX Electrino 150 oraz większe i mocniejsze STX Electrino 250. STX to granie bardziej koncertowe, eksponujące skraje pasma. 

W naszej ofercie prezentujemy także wiele ciekawych kompletnych zestawów, spójrz np. na Yamaha R-N402D + STX Electrino 250, świetnie brzmiący system Yamaha R-N402D + Indiana Line Nota 550X czy Onkyo TX-8150 + Elac Debut F5.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza na zestawy indywidualnie składane oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Model Pioneer sxn30 gra lepiej od rn402.

To odpowiednik onkyo 8150 i Yamahy rn602. Z tym że id Yamahy gra nieco inaczej. Tu musisz zatem zastanowić sie na czym Ci bardziej zależy.

Jasność i kontrola jak gra Yamaha czy więcej średnicy i równość jak Pioneer. 

Co do kolumn to radzę tonsila odpuść. 

W tej cenie masz na prawdę dobre kolumny podłogowe nawet nowe 

Magnat quantum 675 czy większe 677.

Polski melodika bl40mkII czy indiana line tesi 560.

zapraszam cię do nas na odsluch. Mige oczywiście wypożyczyć wspomniany sprzęt do domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...