Skocz do zawartości

kabel sygnalowy do harman 100-200 zł


krisdebowski

Recommended Posts

poradżdzie w jakim kierunku iśc z poszukiwaniem kabelka sygnalowego zestawu harmana cd - ampli...teraz mam jakiegos 5 letniego monstera ale słabo to dziala...malo soparanu i do tego taki on rozmyty, stereofonia jakos słaba, lepiej gra to chyba na kablu firmowym...no trzeba cos zadziałać...w Koninie sklepów malutko wiec nie mam skad kabla nawet za bardzo pozyczyc do odsłuchów..macie jakies sugestie ? słuchana muzyka to rock , heavy metal i czasem jaki vivaldi...posiadam cd 27 i amplituner 3480 harman kardon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisdebowski
Jeżeli chodzi o kable "zdyscyplinowane" i nie mulące systemu, z niezłą sceną to poniżej masz na szybko 2 przykłady.
Sprawdzane były rockowo, na muzyce elektronicznej, lekkim jazzie, na duecie fortepianowym Marek & Vacek (sam duet oraz z małym składem orkiestry).
Z nowych kabli w okolicach 100zł mogę Ci polecić kabel MRS (jest sprzedawany jako 0,8m oraz 1,5m)
http://allegro.pl/item356860639_kabel_2rca..._certified.html
Ładnie zagrał jako IC między CD a wzmakiem tranzystorowym oraz między preampem tranzystorowym a lampową końcówką mocy a także między CD a preampem.
W obu systemach odrobinę uwypuklał niskie tony, średnica i góra były w miarę neutralne, scena OK.
Niewątpliwie wart jest swojej ceny i ma szansę sprawdzić się w Twoim systemie.

Z droższych kabli - w okolicach 200zł ładnie zagrały kable Reson TCC z oryginalną konfekcją
http://allegro.pl/item353261283_dnm_reson_...audiopunkt.html
ale jak poszukasz to kupisz trochę taniej (metrowe za 200zł, a nie za 250zł jak powyżej).

Oprócz tego na ogłoszeniach na Forum Audio i innych oraz na Allegro znajdziesz oferty używanych kabli w Twoim zakresie cenowym icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kogoś w "cywilizowanej" Europie Zachodniej to do 220 zł. kupisz InAkustik Black&White NF 102 z serii Referenze. W cywilizowanym świecie kosztuje 2 x 0,6 m. od 60 do 65 euro. U nas niestety jego wartość wzrasta do 350-370 zł. I jest to totalnie bardzo dziwne icon_cry.gif . A odnośnie kabelka - piękna i wysublimowana budowa oraz bardzo przejrzysty i zdyscyplinowany dźwięk w każdym zakresie. Nie jest to firma za dobrze u nas znana ale na Zachodzie jest nie tylko znana ale wysoce renomowana. Mój system ten interkonekt bardzo ale to bardzo zdyscyplinował i odmulił. Dodaje on takiej po prostu radości do brzmienia i duzo powietrza. A kupiłem go dzięki super - fachowej poradzie personelu mojego salonu audio. Nastawiony byłem na coś taniego do 200 zł. Tary albo Straight Wire ( które miałem wypożyczone i słuchałem) ale nie żałuję, że wydałem ciut więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednokierunkowy - na kablu jest zaznaczony kierunek przepływu sygnału (strzałkami), w Twoim przypadku od CD do amplitunera.
Puszczony w odwrotną stronę dźwięk będzie miał inny charakter niż w kierunku sugerowanym (czyli zgodnym ze strzałkami). Kable kierunkowe są zarówno wśród interkonektów (w tym przypadku) jak i wśród głośnikowych. Zachowanie kierunku może poprawiać neutralność dźwięku, konstruowanie sceny czy rozszerzenie pasma przenoszenia.
Ciekawostką jest to, że w niektórych specyficznych sytuacjach kierunek odwrotu przepływu sygnału może dawać lepszy efekt (jest to rzadkie, ale zdarza się - przynajmniej w teorii, bo ja jeszcze u siebie nie miałem tego) niż kierunek zgodny ze strzałkami (np. może poprawiać czy podkreślać niskie tony - co niektórzy lubią).

Jeżeli masz szwagra na Wyspach, to warto poszukać na aukcjach eBay - ceny używanych kabli są rozsądne, a przy okazji pamietaj, że nowe kable muszą się wygrzać (od kilkudziesięciu do 100-200 godzin grania), bo na początku dźwięk będzie miał trochę inny charakter.
Pozdrawiam
PS. Co do kabli MRS - korzystam z takich o długości 1.5m, są dość sztywne a ich długość umożliwia mi odsunięcie końcówki mocy od preampa. Wtyki RCA pewnie "siedzą" (są przykręcane) w gniazdach a kable są solidnie wykonane. Pasmo i scena niezła, kable "nie przymulają". icon_cool.gif
Uważaj przy ew. zakupie, bo inne jest oznaczenie kabla o długości 1,5m a inne dla długości 0,8m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...