Skocz do zawartości

Amplituner do ps4/TV za około 1500 zł


log

Recommended Posts

Witam.

Czytam forum już jakiś czas ale niestety mój problem jest dosyć nietypowy więc postanowiłem napisać.

Posiadam ps4 oraz tv z podłączonym dekoderem ncplus. Często gram oraz oglądam filmy w telewizji lub dlna/ps4. Chciałbym dokupić amplituner ale narazie bez głośników ponieważ budżet nie pozwala. Obecnie posiadam zestaw JBL Spyro i chciałbym go użyć w roli 2.1 a dodatkowe dwie kolumny dołoże z zestawu głośników creative. Wiem, że to trochę kombinacja ale narazie chcę amplituner a w przyszłości zmienię też głośniki. Zależy mi na dzwięku 2.1 (do telewizji) z możłiwością uruchomienia 5.1 do filmów/gier. Z tego co czytałem to amplitunery są do kina domowego lub stereo ewentualnie jakieś hybrydy tego?

Druga sprawa czy te JBL podłącze bez problemu? Jeden ma końcowkę RCA a drugi nietypowa bo tam idzie sterowanie (głośniej/ciszej) do suba ale myśle, że ewentualnie mogę uciąć.

Z informacji na forum zainteresował mnie Onkyo 656 oraz nr555, wiem, że ten pierwszy jest droższy i przekracza mój budżet ale może warto dołożyć? Chyba, że coś mniejszego się nada w końcu będę miał tam podłączone tylko tv, dekoder oraz dwie konsole (ps3/ps4). Pokój w którym będzie stał sprzęt ma około 13m2.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno namawiam na amplituner Onkyo TX-NR656, ewentualnie Onkyo TX-NR555 przy którym prawie zmieścisz się w założonym budżecie przy indywidualnej ofercie dla forumowicza.

Natomiast może być duży problem z podłączeniem Twoich kolumn JBL do każdego amplitunera. To zestaw aktywny, który wymaga tylko podłączenia sygnału a nie mocy ze wzmacniacza, nie nadaje się do współpracy z amplitunerem.

W przypadku pytań służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w tym momencie dobrze wypadają amplitunery onkyo zarówno nieco droższy model 656 jak i tańszy 555 spełnia twoje oczekiwania. 

Jednak tych kolumn nie podlaczysz. A kupowanie amplitunera żeby leżał jest bez sensu. Więc odłóż te Pieniążki i zbieraj na kolumn i wtedy napisz o całość. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to podłączaj.

Nie sprawdzalem przyznaje, z reguły mają mniejszą. Z tym że jakość będzie na poziomie telefonu , przepraszam dwóch grających jednocześnie w "stereo".

Zacznij od tego co generuje dźwięk czyli od kolumn! Zbierz na nie i wtedy coś doradzimy. 

Trochę takie kupno roweru bez pedalow. Z góry pójdziesz pod górę pchasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...