Skocz do zawartości

Wymiana kolumn na lepsze w onkyo nr656


PullUp

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu wymieniłem stary amplituner na Onkyo TX-NR656 i zastanawiam się czy jest sens wymieniać również zestaw głośników na lepsze. Obecnie posiadam magnat quantum 507, magnat quantum center 613 oraz magnat monitor 220 i powiem szczerze że nie grają źle ale jeżeli ampli ma możliwości by pograć z czymś lepszym to dlaczego by z tego nie skorzystać? :)  Głównie zależy mi na filmach (70% film reszta muzyka i tv). Chciałbym wykorzystać w pełni możliwości amplitunera więc zależało by mi na dolby atmos, tylko nie wiem czy do tego musiał bym wymienić cały zestaw głośników czy wystarczy wymienić np tylko monitory + dodać SKH-410

Opłaca się w ogóle bawić z owym dolby atmos czy bardziej opłaca się przeznaczyć kasę na porządne 5.1? Jeżeli wymienić na 5.1 to jaki zestaw do tego ampli polecacie i dlaczego? Może być używany. Jeżeli chciałbym sprzedać owy zestaw głośników który obecnie posiadam to ile mniej więcej jest wart? Cały w pełni sprawny, nie uszkodzony, nie poobijany, w dobrym stanie:) 

Edytowano przez PullUp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolał bym iść w pozadne 5.1

Jak widzę nie masz suba. Więc przepraszam cię ale kina także nie masz. To jedynie namiastka. 

Zacznij od suba solidnego dobrego. Jeśli to będzie mało pomyślimy o frontach. Chodź ta starsza seria quantum 5 mi osobiscie się podobała. 

Dobrze skalibruj amplituner. Poustawiać pod siebie i będzie to grało!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba owszem nie mam, bo wydaje mi się że 507 mają wystarczająco dużo basu same w sobie, ale jeżeli faktycznie jest duża różnica to jaki sub zakupić by pasował do reszty? Ja osobiście bardzo bas lubię ale inni domownicy już trochę mniej więc jeżeli jest taka możliwość to trzeba wziąć pod uwagę taki sub którego bas zostaje w pomieszczeniu w którym się słucha a nie przenosi go na cały budynek :)

Czy do nr656 jest gdzieś dostępna polska instrukcja obsługi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukowaną dostaniesz tylko przy zakupie w sieci nigdzie nie ma.

Zwróć uwagę że przy ścieżce dźwiękowej kanał dla subwoofera został specjalnie wyróżniony. 5.1

Więc absolutnie subwoofer zmieni wszystko w kinie, ale nic w stereo.

Możesz iść już w podstawowy model Magnat Sub 302A który pod kątem cena jakość jest świetny. Nieco drożej 6725A oraz Klipsch R10SW.

Oglądnij dwa filmy z subem to zobaczysz o czym mówię.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba się za subem rozglądnąć :) Czy poza subami które polecił S4Home możecie jeszcze zaproponować coś godnego uwagi? Różnica w cenie między 302A a pozostałymi dwoma jest dosyć znaczna. Czy duża będzie różnica w jakości biędzie 302A a 6725A? Jakie sterowanie jest w 6725A? Za każdym razem trzeba do niego podejść by go włączyć czy można nim sterować pilotem z ampli? 

edit: dodałem zdjęcie podglądowe salonu wraz z metrażem. Może łatwiej będzie doradzić którego suba wybrać. 

plan pokoju.jpg

Edytowano przez PullUp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwooferem sterujesz razem z głośnością pozostałych kolumn - ustawiasz pokrętłem w subie czy ma być głośniej czy ciszej względem reszty kolumn, a potem już idzie :-) Zresztą na subie ustawiasz też pasmo odcięcia (do jakiej częstotliwości granicznej subwoofer ma grać), bo zazwyczaj różnie się to ustawia dla muzyki i dla kina domowego (często jest też przełącznik na subie music/movie). 

Przełącznik do automatycznego włączania ma zazwyczaj 2 pozycje: wyłączony oraz auto. Więc w ustawieniu "auto" problem jego włączania masz z głowy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja na amplitunerze załatwi ci sprawę. A sub włącza się i eylacza sam kiedy jest potrzeba.

No różnica w cenie jest dlatego go zaproponowałem. 

Z nowych właśnie nic pośredniego za bardzo nie ma. Modele sa ale nlbez szału. Indiana line, melodika, jakieś tagi których nie polecam itp. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...