Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze głośników do salon ok 36m2


Yoker85

Recommended Posts

W pierwszym poscie wypada sie przywitać zatem... :D
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!!
Jest mi niezmiernie miło że mogę konwertować z tak ciekawym gronem ludzi zakochanych w audio 
Moje pierwsze pytanie brzmi czy przy ogromnym Panstwa doświadczeniu może mi ktoś doradzić w zakupie używanych kolumn stereo do salonu ok 6x6m. Mam juz u siebie nastepujacy sprzet audio :
- A-702R
- F-504RDS
- PD-S705
- CT-W706DR
oraz do winyli STS1 Telefunken.
Zalezy mi na muzyce typu pop rock dance.
Mam swoje typy kolumn ale prosze najpierw o pomoc specjalistów.
Moj pułap cenowy to 800-1500zł (sprzet używany).
Z góry dziękuję.
Oczekuje porad/ewentualnie linków itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie każdy tu lubi konwertować, bo część forumowiczów to zapaleni słuchacze systemów analogowych.

Salon 36 metrów, to duże jak na polskie warunki pomieszczenie. Szkoda, że kwadratowe. To nie jest zbyt dobre akustycznie. Mam nadzieję, że choć sufit nie jest na wysokości 3 metrów? Ciekawe, czy możesz ustawić kolumny dość daleko od ścian. Najlepiej od 85 cm wzwyż. Znasz temat akustyki i ustawiania kolumn? To podstawowa wiedza, jeśli chcesz uzyskać dobry dźwięk. 

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze

http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Po przeczytaniu tych mini poradników narysuj plan pokoju i pokaż gdzie będą stały kolumny i miejsce odsłuchowe. Podaj odległości od ścian, rozstaw kolumn i odległość do miejsca odsłuchowego.

Ważne jest też jaki rodzaj dźwięku lubisz. Jasny, ostry, chłodny, twardy, konturowy, suchy, czy odwrotnie? Możesz opisać to własnymi określeniami. 

 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadrat. 

Niestety najgorsze z możliwych pomieszczeń. Do tego także wcale nie małe.

Wiem że angel nie pochwalił mojego typu jednak ja polecam ci rozważyć klipsch f3.

Starsza wyraźna konstrukcja, bez przejaskrawien na górze. Mocna i wydajna. Do twojego typu muzyki bedzie odpowiednią. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odzew :)

doprecyzowując pomieszczenie to jego wysokość to 2,45m i nie mam też wiedzy co do ustawień kolumn w pomieszczeniach.

wrzucam też zdjęcie przykładowe pomieszczenia w załączniku

Dziękuje za pierwszą propozycje głośników - czekam na więcej :)

Osobiście myślałem o jakimś kpl z serii:

- Avance Omega 503 / 509 /530

- B&W DM 309

- może jakieś Jamo lub Elac ?

Dziekuję :)

salon 36m2.jpg

Edytowano przez Yoker85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstałam poprawioną wersje obrazu salonu w załączniku.

p.s. mam takie pytanie bo w tym moim wzmacniaczu a702r mam wejścia (w zał zdjęcie) Tape 2 , Tape 1.DAT , CD , Tuner , Phono , Line. Wiem co do CD, Tuner i Phono (gramofon) ale czy pod np Line mogę podpiąć TV lub PC ? i pod które mam podpiąć odtwarzacz kasetowy Tape 2 czy Tape /Dat 1 (czy one się różnią), a jak bym chciał w przyszłości rozszerzyć o korektor graficzny to gdzie to podpiąć :) możne to proste pytania ale nie chciał bym sobie coś zepsuć na początek :) 

salon 36m2.jpg

 

a702r.jpg

Edytowano przez Yoker85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Oczywiście , że możesz podpiąć pod wejście LINE komputer Pc , bądź Tv (oczywiscie jezeli posiada wyjscie rca). 

Do każdych z tych wejść nie zależnie od napisu (czy to "CD" czy "Tuner" - to tylko nazwy dla użytkownika , aby wiedział gdzie co ma) możesz podłączyć Cd, tuner, magnetofon, blu ray, dvd, Pc itd.

Czyli bez problemu np. odtwarzacz Cd czy magnetofon pod Tape2, Tape1, Tuner, Line czy Cd itd ...

Wyjątkiem jest tylko wejście PHONO - pod to wejście tylko i wyłącznie gramofon !!!

Korektor podłączasz pod ADPT/TAPE3, przy czym włączając przycisk o tej samej nazwie na froncie wzmacniacza uaktywniasz korektor w torze, wyłączając ten przycisk dezaktywujesz korektor z toru ...

Osobiście jednak nie polecam użycia korektora gdyż jakby nie było to element który wprowadza wiele zniekształceń do dźwięku oraz degraduje dynamikę ...

Jeżeli jednak byś się już uparł na korektor - czasem ludzie muszą i tak spróbować i przekonać się na własnej skórze i żadne "gadanie" nie pomoże - to przenigdy nie kupuj korektorów dźwięku Technics - o zgrozo !, Kenwood, Sony itd... Jedyny korektor do zastosowania domowego audio, który jest najmniej inwazyjny w torze (ale jednak) to Pioneer Gr 777. Jednak biorąc pod uwagę cenę za ile można go kupić to od razu lepiej dołożyc do lepszych kolumn, gdyż to one jak i akustyka mają największy wpływ na brzmienie, a spasowanie pod swoje gusta całego toru jak źródło - wzmacniacz - kolumny + oczywiscie akustyka jest przecież najwazniejszym elementem tej układanki...

Nie kupuj korektora ...

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję koledze Note za szczegółowe wyjaśnienia :) a może Ty mi jakieś kolumny poradzisz ??

Kolejne moje pytanie to czy jak ten mój wzmacniacz ma na panelu tylnym (info w zał) info o mocy 720W to jak to się ma do kolumn? tzn jak to się dobiera / odczytuje czy to znaczy ze mogę podpiąć np dwie kolumny 360W ?? jakie kolumny będą odpowiednie jezeli chodzi o moc pod niego ??

a-702r_7.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720 W to maksymalny pobór prądu z gniazdka. Wzmacniacz ten oddaje realne 85W na kanał przy kolumnach o imedancji 8 ohm i coś około 125 W przy 4 ohm.

Tak więc może on pracować z kolumnami o impedancji zarówno 4 ohm, 6ohm jak i 8 ohm.

Lektura dla Ciebie:

http://www.hifi.pl/porady/ogolne/moc01.php

http://www.hifi.pl/porady/moc-dla-niecierpliwych.php

Jeśli chodzi o kolumny  do tego wzmacniacza to odpowiedz na pytanie zadane przez @Angel jaki dźwięk preferujesz ... Wtedy będzie o wiele łatwiej cos dobrac ...

Opisz własnymi słowami czy lubisz dźwięk bardziej przyciemniony , ciepły czy suchy , ostry, konturowy, jasny ...

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj kolumn 360W, czy 100W, tylko poszukaj kolumn które zagrają z tym Pioneerem jak lubisz. Dopasowywanie i matematyczne wygibasy że kolumny mają być połowę słabsze od wzmacniacza, czy też równej mocy, to "pieśń elektroników" minionej epoki.    "Moc" kolumn to info o ich teoretycznej wytrzymałości, a nie jak grają, czy jak głośno.

Zauważ, że wielu producentów kolumn w opisie swoich produktów (kolumn) pisze  np. kolumna do współpracy ze wzmacniaczami o mocy od 25W do 120W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek75 napisał:

...wielu producentów kolumn w opisie swoich produktów (kolumn) pisze  np. kolumna do współpracy ze wzmacniaczami o mocy od 25W do 120W.

Jak dobrze zrozumiałem to co napisałeś ze jak ja mam np we wzmaczniacz 85W przy 8ohm to jak na kolumnie pisze od 25-100W to znaczy że by było ok :)

Cyt. "czy lubisz dźwięk bardziej przyciemniony , ciepły czy suchy , ostry, konturowy, jasny ..." hyy tylko co to znaczy cieply czy suchy :/

Lubię bas by było go czuć ale by nie przytłaczał muzyki by wyrażenie było słychać co śpiewają i było to czyste i wyraźne. Nie słucham techno czy metalu czy muzyki klasycznej lecz bardziej pop ( https://www.last.fm/pl/tag/pop/artists ) rock polski ( https://www.last.fm/pl/tag/polski+rock/artists ) lubie tez lata 80' i 90'

Może to coś pomoże w tym momencie ;)

Edytowano przez Yoker85
Dopisanie gatunku muzyki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał trochę więcej pieniędzy albo udało Ci się taniej kupić, poleciłbym Ci Dali 850. Kolumny bardzo przyjemnie grające, nie spowodowałyby zmęczenia czy rozdrażnienia przy dłuższym słuchaniu. A potrafią też zagrać mocno, dynamicznie. I co najważniejsze odpowiednie gabarytowo do wielkości Twojego pokoju. Na pewno byłyby wdzięczne za lepszej klasy wzmacniacz, ale z Pioneerem z tej półki potrafią zagrać naprawdę dobrze. Słuchałem i podobało mi się.

Oczywiście mogą być to kolumny mniejsze i bardziej przejrzyste, choć mniej potężnie grające, jak Elac, czy grające dynamiczniej jak Klipsch.

Jakie kolumny by nie były, wymagają dobrego ustawienia. Mam nadzieję, że czytałeś poradniki, do których linki podałem Ci w pierwszym poście? Na ogół im dalej od ścian tym lepiej gra. Tak z 80 - 85 cm, to minimum. Można dalej wysunąć. Bliżej, to będzie kompromis, pogorszenie niektórych aspektów dźwięku, prezentacji, sceny. Zresztą sam pokombinujesz z ustawieniem. "Jeżdżenie" po pokoju nic nie kosztuje.  Jedynie trochę czasu i cierpliwości.

Mam nadzieję, że zrezygnowałeś z korektora. Dziś już nikt na poważnie słuchający muzyki, nie używa tego gadżetu. Nie psuj sobie dźwięku. Pamiętaj za to, że warto kupić jakieś przyzwoite okablowanie. Choć za 10 % budżetu na całość. Zarówno kable głośnikowe jak i interkonekty (łączące elektronikę). Złej jakości kable mogą zmarnować potencjał zestawu. A dobre pokażą wiele jego zalet. Kable dobieramy na końcu. Jeśli masz jakieś podstawowe, to na początek wystarczą. Posłuchasz z nowymi kolumnami i zdecydujesz co chciałbyś w dźwięku lekko skorygować. Bo kablami minimalnie czasem można coś zrobić. A jeśli nie skorygować, to poprawić rozdzielczość systemu, artykulację dźwięków, itp.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos oddaje również na Dali 850. Ja bym pożyczył , dozbierał te kilka stówek. Słyszałem te kolumny również z Pioneerem, co prawda nie z takim jak Twoim , ale z podobnego okresu z wysokiej serii i grało to naprawdę bardzo fajnie. Dość uniwersalny zestaw, bardzo przyjemny, a co najważniejsze nie męczący dźwięk.

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Angel napisał:

... Mam nadzieję, że zrezygnowałeś z korektora. Dziś już nikt na poważnie słuchający muzyki, nie używa tego gadżetu. Nie psuj sobie dźwięku. Pamiętaj za to, że warto kupić jakieś przyzwoite okablowanie. Choć za 10 % budżetu na całość. Zarówno kable głośnikowe jak i interkonekty (łączące elektronikę). Złej jakości kable mogą zmarnować potencjał zestawu. A dobre pokażą wiele jego zalet. Kable dobieramy na końcu. Jeśli masz jakieś podstawowe, to na początek wystarczą. Posłuchasz z nowymi kolumnami i zdecydujesz co chciałbyś w dźwięku lekko skorygować. Bo kablami minimalnie czasem można coś zrobić. A jeśli nie skorygować, to poprawić rozdzielczość systemu, artykulację dźwięków, itp.

Angel widzę ze Ty też mi odradzasz korektor :P no po prostu chciałem sobie złożyć taką całą "stację" z komponentów Pioneer i akurat tam jest ten GR-777. Fakt cena jest dosyć wysoka bo życzą sobie od 700zł w górę co nie jest mało i to tylko mnie do tej pory odstraszało przy kupnie. Czytałem wszystkie podesłane "lektury" jakie mi podeschliście i chciałbym Wam za to podziękować. Ok więc na obecną chwilę odłożę sobie zakup tego korektowa (hihihi wiecie coś tam w nim świeci coś tam mruga - oko jest na czym zawiesić :P ). 

16 godzin temu, Angel napisał:

Gdybyś miał trochę więcej pieniędzy albo udało Ci się taniej kupić, poleciłbym Ci Dali 850. Kolumny bardzo przyjemnie grające, nie spowodowałyby zmęczenia czy rozdrażnienia przy dłuższym słuchaniu. A potrafią też zagrać mocno, dynamicznie. I co najważniejsze odpowiednie gabarytowo do wielkości Twojego pokoju. Na pewno byłyby wdzięczne za lepszej klasy wzmacniacz, ale z Pioneerem z tej półki potrafią zagrać naprawdę dobrze. Słuchałem i podobało mi się.

Angel bardzo Ci dziękuję za propozycje Dali 850 - nie miałem pojęcia o takim modelu. Bardzo mi się one spodobały i już się rozglądałem i mam kilka aukcji od jednego Pana:

Kolumny Stereo Dali 850 Komis audio Myślenice czarne

Zadbane Kolumny Stereo Dali 850 Komis Myślenice mahoń

Zadbane Kolumny Stereo Dali 850 Komis Myślenice mahon + podstawki

jak sadzicie który z tych jest spoko i jak z ceną ?

i obecni nic wokół mnie nie ma z tego modelu (mieszkam w małej miejscowości ok 50 km od Krakowa) a chciałbym je przed zakupem zobaczyć jak radzicie :)

a co sądzicie o tym modelu : Zadbane Kolumny Stereo Dali 808 Komis Myślenice ?? jest to dużo gorsze bo cen jest duuużo mniejsza :)

 

P.S. czy ktoś już u tego Pana coś kupował ? Znalazłem go i widzę ze ma sporo sprzętu może by coś się wybrało hihihi 

Dzięki Panowie za dotychczasową pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego sprzedwacy Pana "Pumpurka" mój znajomy kupował kolumny wysyłkowo - wszystko git.

Słuchaj - A ile masz km do Myślenic? Jak mieszkasz koło Krakowa to do Myślenic nie daleko. Może byś zadzwonił do tego gościa powiedział , że chcesz kupić kolumny Dali 850, ale bys chcial je najpierw odsłuchać, sprawdzić - przy okazji może bys posluchal sobie innych kolumn ze swoim wzmacniaczem, troszkę tam tego ma.... 

Ja bym jechał - takie odsłuchy to naprawdę duże doświadczenie ...

Dali 808 to jest niższa klasa niż 850. Te drugie grają przyjemniej , są bardziej wyrafinowane.

Ceny tych kolumn jakie są - takie są. Jeszcze pare lat temu można było kupić Dali 850 do 1500 zł, a Dali 450 do 1100 zł. Jednak ostatnio ogólnie używany sprzęt strasznie podrożał i teraz ciężko coś znależć w "normalnej" cenie. Ale i tak myślę , że kwota 1700 - 1900 zł za Dali 850 to super stosunek cena/jakość. Zawsze możesz coś potargować ;)

1 godzinę temu, Yoker85 napisał:

Ok więc na obecną chwilę odłożę sobie zakup tego korektowa (hihihi wiecie coś tam w nim świeci coś tam mruga - oko jest na czym zawiesić :P ). 

No właśnie ...

Miałem niegdyś podobnie ;) Mój pierwszy korektor jaki miałem to był Technics SH-GE 90. Kupiłem go właśnie dla samego analizatora widma. Skaczące słupki w rytm muzyki bardzo cieszyły mój wzrok ;) ale maks tydzień. Później mi się po prostu to znudziło i już nawet go nie włączałem. Po dwóch tygodniach sprzedałem. Z ciekawości podłączyłem go pod tor aby zobaczyc jakie cuda potrafi zrobic z muzyką ... No i cuda zrobił - takie że po paru minutach wyłączyłem i na samą myśl jak teraz sobie przypomnę o tym jak on potrafi zepsuc brzmienie to mam dreszcze ;) 

1 godzinę temu, Yoker85 napisał:

... no po prostu chciałem sobie złożyć taką całą "stację" z komponentów Pioneer i akurat tam jest ten GR-777. Fakt cena jest dosyć wysoka...

Znów miałem podobnie ... Skompletowałem sobie cały zestawik Pioneera z serii Reference i brakowało mi właśnie korektora - więc Pioneer Gr 777 musiał byc - a jak! Kaska wydana, sprzęcik piknie świecił - oczywiście poza torem, no ale właśnie - znów się znudziło i był nie używany więc poszedłem po rozum do głowy i go sprzedałem - wolałem dołożyć do lepszych kolumn ;)

Wnioski wyciągnij sam ;)

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yoker85 napisał:

czy ktoś już u tego Pana coś kupował ? Znalazłem go i widzę ze ma sporo sprzętu może by coś się wybrało hihihi 

Dzięki Panowie za dotychczasową pomoc ;)

Sporo osób już kupowało u "Pumpurka" w Myślenicach i jak do tej pory wszyscy zadowoleni.

Jak wspomniał przedmówca - warto się umówić telefonicznie. Byłem u niego przejazdem - bez nawigacji nie radzę się wybierać, bo trzeba trochę się naszukać (dom nie stoi przy głównej drodze) no i faktycznie sprzętu do kupienia jest mnóstwo. Sympatyczny i konkretny człowiek.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Note napisał:

Słuchaj - A ile masz km do Myślenic? Jak mieszkasz koło Krakowa to do Myślenic nie daleko. Może byś zadzwonił do tego gościa powiedział , że chcesz kupić kolumny Dali 850, ale bys chcial je najpierw odsłuchać, sprawdzić - przy okazji może bys posluchal sobie innych kolumn ze swoim wzmacniaczem, troszkę tam tego ma.... 

Ja bym jechał - takie odsłuchy to naprawdę duże doświadczenie ...

...Ceny tych kolumn jakie są - takie są. Jeszcze pare lat temu można było kupić Dali 850 do 1500 zł, a Dali 450 do 1100 zł. Jednak ostatnio ogólnie używany sprzęt strasznie podrożał i teraz ciężko coś znależć w "normalnej" cenie. Ale i tak myślę , że kwota 1700 - 1900 zł za Dali 850 to super stosunek cena/jakość. Zawsze możesz coś potargować ;)

Do tego Pana ma ok 85km...

Note zadzwoniłem i z rozmowy w porządku człowiek. Zaproponował mi zabranie swojego wzmacniacza by podłączyć sobie jak kpl gra. Ma trzy kpl tych głośników więc któreś pewnie bym wybrał. Kurcze tylko ta cena... ciężko z nim negocjować nie chce zbyt zejść z ceny - ale powiedział ze parę zł na wybranym kpl zejdzie jak będę na miejscu (może będzie na cześć przejazdu).

Jak by jeszcze można było zerknąć na te wybrane kolumny z jego oferty (wybrałem przedział od 1000-2200zł) i co jeszcze warte jest zainteresowania w moim przypadku.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5157016&price_to=2200&price_from=1000&order=p&id=20072

 

19 godzin temu, Angel napisał:

Pamiętaj za to, że warto kupić jakieś przyzwoite okablowanie. Choć za 10 % budżetu na całość. Zarówno kable głośnikowe jak i interkonekty (łączące elektronikę). Złej jakości kable mogą zmarnować potencjał zestawu. A dobre pokażą wiele jego zalet. Kable dobieramy na końcu

Jeszcze chciałem tutaj poruszyć kwestie właśnie połączeń o których mi wspomniał Angel

Skoro już u niego będę to może bym coś sobie wybrał. Jakie ewentualnie propozycję z waszej strony można rozważyć ? na kolumny potrzebuje ok 2x3m i aby połączyć ten mój zestaw (CD, Tuner, Kaseciak bo gramofon ma już jakieś swoje zwykłe kabelki) ze wzmacniaczem.

To co posiada obecnie ten Pan : http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5157016&order=p&id=67303

Nie widzę tam kabli Jack i Cinch więc co polecacie z tego rodzaju ?

Dziękuje :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zbyt dużego wyboru z kabli głośnikowych o długości min. 3m. u tego sprzedawcy

Można ewentualnie QED Silver

http://allegro.pl/przewody-glosnikowe-qed-silver-anniversary-xt-i6771079713.html

Jednak z uwagi na małą kwotę - masz w tej chwili jakieś głośnikowe? Albo kup coś w stylu Alpharda DaVinci SL-8/SL-10, Melodika lub inny w cenie do 15zł za metr. Jak nie będziesz sprawdzał co chwila kabli z innymi kolumnami/wzmacniaczami, to nie potrzebujesz konfekcji (wtyków) na kable głośnikowe i możesz tylko obrać z izolacji końcówki kabla i tak podłączył pod wzmacniacz i kolummy.

Z używanych kabli na allegro masz też np. niezłego IXOSa 6006 (2x3m za 120zł)

http://allegro.pl/ixos-6006-gamma-i6819399027.html

zresztą ten sprzedawca od dawna handluje kablami i zawsze ma tego trochę do wyboru.

Pozdrawiam

PS. Napisz ile Ci zostanie na kable i ile konkretnie ich potrzebujesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także obstawiał bym Dali 850,

A jeśli chciałbyś coś sprawdzić w domu to mogę Ci podesłać niewiele droższe Melodika BL40MKII czy Indiany Tesi 560.

To w ramach wypożyczenia sprawdzisz czy taki dźwięk Ci odpowiada.

Komis w Myślenicach także ma dobre opinie zadzwoń do nich może oni również w ramach kaucji wypożyczają sprzęt. Tego nie wiem ale warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej kupić używany sprzęt wyższej jakości niż słabszy nowy. Tym niemniej te Indiany nie są złe, ale masz sporą powierzchnię pokoju.

Wspomniane już było, że kable to na koniec - zawsze zdążysz je kupić, bo może się zdarzyć że 3 metry to będzie za mało, jak zaczniesz je przestawiać... A teraz to trzeba się skupić na kolumnach.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RoRo napisał:

...Wspomniane już było, że kable to na koniec - zawsze zdążysz je kupić, bo może się zdarzyć że 3 metry to będzie za mało, jak zaczniesz je przestawiać... A teraz to trzeba się skupić na kolumnach.

Masz rację ;) jak już ustawie wszystko tak ja ma być to będę wiedział ile czego potrzebuje. 

A skoro mamy się skupić na kolumnach to się skupujemy :ph34r:

Coś jeszcze do takiej kubatury 36m2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się m.in. o kolumny JAMO - w tej cenie to praktycznie tylko D590 (D570 są za małe) albo wcześniejszy model 707 (cała seria ma lekko beczułkowaty wygląd - jak dla mnie świetny).

Poniżej masz link do mniejszego modelu 507 (w opisie jest błąd, bo to nie jest "S" 507), większe wyglądają podobnie (poza wymiarami).

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-jamo-s-507-i6816724339.html

Drugi model godny polecenia z tej firmy to E875 (lub ich poprzednik E870). Nie musisz się przejmować tym, że wyglądają niepozornie (są niezbyt szerokie), ale słuchałem ich w różnych pomieszczeniach - również 35 i 50m^2 i dawały radę. Ich następcą są Jamo C607, ale bardzo rzadko pojawiają się w ofertach - poniżej masz nową parę już poza Twoim budżetem, za 2399zł:

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-jamo-c607-dark-apple-wawa-24h-fv-i6811087550.html

Pozdrawiam

PS. Są to serie które mają mało wspólnego z popularnymi i tanimi modelami JAMO - bo oprócz wyglądu jeszcze dobrze grają :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoRo napisał:

...Są to serie które mają mało wspólnego z popularnymi i tanimi modelami JAMO - bo oprócz wyglądu jeszcze dobrze grają :-)

Hyy dzięki RoRo za informację co do kolejnych kolumn. Powiem tak ze jakoś "Jamo" mi wyglądowo mniej przypadły do gustu - te Dali to widać ze jest kolumna :P przy większym pomieszczeniu zginie taka kolumna a Dali chyba będzie reprezentatywna. Kurcze Angel chyba mnie zaraziłeś tymi Dali 850 .... :)

Co tu zrobić - trochę dużo ponad mój przyjęty budżet bo te od "Pumpurka" w Myślenicach są w cenach 1850-2000 zł...

Chciałem Wam bardzo podziękować za wszelką pomoc i dobre słowo - teraz muszę uskładać te 2 kafle i wybrać się do niego.

P.S. oczywiście i tak gdy komuś coś wpadnie to jestem otwarty na nowe propozycję. A jak kupie kolumny to będziemy szukać mam nadzieje wspólnie okablowania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych kolumn tak w granicach 1500 zł dostaniesz napewno Klipsch F3. Tyle , że to inne granie niż Dali 850. Klipsche są o wiele mniej wyrafinowane, grają jasniej, ostrzej, bardziej ofensywnie niż te Dali , jednak z Twoim wzmacniaczem , który jest po ciemniejszej, cieplejszejszej stronie się zgrają. Klipsche są napewno bardziej dynamiczne niż te Dali , ale czy taka prezentacja Ci się spodoba? Musiałbyś odsłuchać ze swoim wzmacniaczem ... Osobiście wolałbym Dali, ale to tak dla Ciebie informacja abyś miał jakąś alternatywę ... Gusta są różne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...