Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze głośników do salon ok 36m2


Yoker85

Recommended Posts

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎18 o 13:30, Yoker85 napisał:

Hyy dzięki RoRo za informację co do kolejnych kolumn. Powiem tak ze jakoś "Jamo" mi wyglądowo mniej przypadły do gustu - te Dali to widać ze jest kolumna :P przy większym pomieszczeniu zginie taka kolumna a Dali chyba będzie reprezentatywna. Kurcze Angel chyba mnie zaraziłeś tymi Dali 850 .... :)

Yoker85,

No tak - wymiary DALI 850 to (wys x szer x gł)  1102 x 280 x 370 mm

https://www.dali-speakers.com/discontinued/dali-150-850/dali-850/

Zaś JAMO D590 to "zaledwie" 1060 x 261 x 391 , więc w dwóch wymiarach są mniejsze :P Natomiast co do tego że w większym pomieszczeniu "zginie" taka kolumna - to chyba jest na plus! Bo jakbyś chciał "krowy" które się rzucają w oczy to za 1500zł spokojnie kupisz JBL E100 albo ES100 - tyle, że tych modeli nie polecam do dobrego grania w stereo

Ale skoro pytałeś na początku o tę firmę to podałem modele JAMO warte zainteresowania (i mieszczące się w Twoim budżecie).

Tym niemniej pomysł z DALI 850 jest dobry, a poza tym jest ich spory wybór - już od 1700zł (to też może być dodatkowy argument do zbicia ceny w rozmowie z "Pumpurkiem") i często się pojawiają w ogłoszeniach (również tego sprzedawcy).

https://www.olx.pl/oferta/wspaniale-kolumny-dali-850-sprzedam-CID99-IDmcpUY.html#8c1812a438

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note dziękuję za informację :)  już mi wcześniej S4Home proponował tą kolumnę :

Dnia 16.05.2017 o 08:44, S4Home napisał:

... Wiem że angel nie pochwalił mojego typu jednak ja polecam ci rozważyć klipsch f3.

No też faje są tylko takie3 jakieś "nowoczesne" w budowie :)

Wydaje mi się ze są mniejsze niż Dali850 i przez to mogą się wydać mniej efektywne (mogę się mylić :P )

P.S. ktoś mi ostatnio polecił kolumny "zoller" - tylko jak widzę ogłoszenia to ceny są zabójcze...  Co sądzicie ?? Są jakieś ich modele w rozsądnych cenach ??

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Ale skoro pytałeś na początku o tę firmę to podałem modele JAMO warte zainteresowania (i mieszczące się w Twoim budżecie).

Absolutnie masz rację i dziękuję za info. Tak oczywiście pytałem też o Jamo (przeglądałem wiele modeli przed rozpoczęciem tego postu) ponieważ ich było sporo w ogłoszeniach a nie znam możliwości konkretnych modeli :) dlatego polegam na Was - Specjalistach !

Kurcze

1 godzinę temu, RoRo napisał:

Tym niemniej pomysł z DALI 850 jest dobry, a poza tym jest ich spory wybór - już od 1700zł (to też może być dodatkowy argument do zbicia ceny w rozmowie z "Pumpurkiem")

Zgadzam się z Tobą i w tym temacie - Pan "Pumpurek" miał ich na allegro 3 kpl - obecnie już są te jedne czarne - z zauważalnym stanem użytkowania - może warto jeszcze czekać na kolejne te modele... ? Rozmawiałem z Nim i ciężko zbija się z jego ceny... trzyma cenę - jak nie Ty to inny weźmie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Yoker85 napisał:

Wydaje mi się ze są mniejsze niż Dali850 i przez to mogą się wydać mniej efektywne (mogę się mylić :P )

 

Te kolumny Klipsch, zresztą jak w sumie wszystkie nowsze kontrukcje [co do starszych to nie wiem] charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością na poziomie około 98 db, co wpływa na ich wysoki poziom głośności. Bez problemu nagłośnią Twój metraż.

Co do kolumn klipsch to chodzi o to , że one grają bardzo charakterystycznie. Najlepiej gdzieś posłuchać samemu aby się przekonać o co chodzi. Mają bardzo bezpośredni przekaz, energiczny, z "kopem" - do przodu. Wysokie tony są dość mocno wysunięte na pierszy plan. Niskie tony równiez silne , średnie natomiast dosyć wycofane, zalezy jeszcze od modelu - jedne bardziej , drugie mniej. Niektórych te kolumny po prostu męczą. Dla mnie osobiście największą ich wadą jest fakt , że brakuje im dosyć właśnie wypełnienia. Granie typową "V"ką, choć w wersji RP jest już znacznie lepiej. Wyrafinowania, smaczków, spokoju na próżno szukać w tych kolumnach, bo nie o to w ich przekazie chodzi ...

Co prawda ta seria F może nie gra tak ostro i jasno jak RxxF czy Icon, ale jednak ...

Najnowsza konstrukcja Rp to lepsze granie od niższych/starszych modeli, no ale cena ...

Dali 850 to ogólnie inny przekaz, ale też klasowo lepsza kolumna - jest o wiele bardziej bezpieczna w wyborze ...

Dlatego odsłuchy są takie ważne ponieważ jak wiesz każdy ma inny gust co do brzmienia i pomimo że może się wydawać , że takie kolumny dla Ciebie będą idealne jak np. te Dali to może się okazać , że jednak są za spokone w przekazie, bądź np. kolumny Klipsch za dosadne ...

Sam byłem posiadaczem kilku par kolumn marki Klipsch, obecnie wersja RP i łączyłem je głównie właśnie z Pioneerem A 676 / A757 i jak dla mnie było bardzo ok. Jednak obecnie kieruje się właśnie ku graniu z większą kulturą, wyrafinowaniem , smaczkami pomimo , że mój główny repertuar to ciężki Rock, ale również Pop itd...

40 minut temu, Yoker85 napisał:

Rozmawiałem z Nim i ciężko zbija się z jego ceny... trzyma cenę - jak nie Ty to inny weźmie...

Co innego targować się przez telefon, a co innego jak się jest na miejscu i wyciąga się gotówkę. Z doswiadczenia wiem , że ta druga metoda jest znacznie wydajniejsza ;) No ale fakt, to zależy od sprzedawcy ;)

Edytowano przez Note
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoker85,

z doświadczenia wiem, że warto pojechać i posłuchać:

1) będziesz wiedział, jak te DALI grają z Twoim wzmacniaczem. Nawet jeśli nie osiągniesz kompromisu cenowo, to możesz np. zamówić u sprzedawcy takie kolumny - tylko w bdb stanie i poczekać;

2) inaczej się rozmawia przez telefon, a inaczej bezpośrednio - w trakcie wizyty i odsłuchu. A poza tym poznasz sprzedawcę osobiście, co pomaga przy kolejnych kontaktach/zakupach;

3) na pewno będzie miał pare innych kolumn do posłuchania - nawet jeśli będą droższe, to posłuchasz ich i np. umówisz się na następny raz (albo jak będzie taka możliwość to pożyczysz na wszelki wypadek pare stówek i trochę przekroczysz budżet, ale wstrzymasz się chwilowo z kolejnymi zakupami - np. kabli).

4) sprzedawca ma bardzo dużo sprzętu i różne wzmacniacze - może zaproponuje Ci coś ciekawszego. Poza tym jest u niego możliwość wymiany sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note tak w ramach wyjaśnienia. :)

Bo wiele osób o tym zapomina i później wkłada je do jednego koszyka

Stare klipsche czyli ta linia synergy nie jest jasna. Ona gra zupełnie inaczej niż późniejszą ikon. Swoją drogą nieco mylące bo icon to była zupełnie inna linia. I obecną reference.

Taki model f3 gra wyraźnie, ale nie ostro. Mocno i dynamicznie no i absolutnie się zgadzam się mniej wykwintnie :)

Chodź znam odbiorców takiej kolumny. Moim zdaniem na pewno lepiej iść w nie niż w e100 czy es100 od jbl.

Obstawiam nadal dali. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2017 o 13:32, Note napisał:

Ja bym jechał - takie odsłuchy to naprawdę duże doświadczenie ...

Dali 808 to jest niższa klasa niż 850. Te drugie grają przyjemniej , są bardziej wyrafinowane.

Ceny tych kolumn jakie są - takie są. Jeszcze pare lat temu można było kupić Dali 850 do 1500 zł, a Dali 450 do 1100 zł. Jednak ostatnio ogólnie używany sprzęt strasznie podrożał i teraz ciężko coś znależć w "normalnej" cenie. Ale i tak myślę , że kwota 1700 - 1900 zł za Dali 850 to super stosunek cena/jakość. Zawsze możesz coś potargować ;)

Równowaga została zachwiana, dlatego używki bardzo słusznie idą też w górę (no chyba że jakieś zdezelowane). Bo nikt nie będzie oddawał za bezcen swoich kolumn, które są o wiele lepsze od dwukrotnie droższych nowych. To właśnie nowe drożeją za szybko i to rok w rok. Producenci po prostu wypuszczają te same w większości modele, po delikatnym liftingu (+ zapewnienia o niby znaczącej poprawie jakości dźwięku), chyba właśnie po to żeby uzasadnić te podwyżki. Aż takiej inflacji chyba nie ma. Dali 850 w ładnym stanie i za 2000zł to rzeczywiście wciąż okazja, bo ciężko kupić jednocześnie tak duże kolumny i z równie wyrafinowanym dźwiękiem. Tutaj w okolicach do 2 tys. dodałbym propozycję Infinity ze starszych serii Kappa lub RS, na tej podłużnej, delikatnie grającej wstędze (tylko to też problematyczne kolumny do "napędzenia"). Swoje pierwsze Paradigm Monitor 7 (odpowiednik dzisiejszych 9-tek), jakieś 10 lat temu kupiłem bodajże za 2200zł a teraz 9v7 kosztują oficjalnie 5200zł :) Albo jakieś lipne Tannoy V1i za 1200zł ? Jak do kupienia są o wiele lepsze M1 za mniej niż pół ceny. Na takie coś nabierze się tylko niedzielny Kowalski, który idzie do salonu kupić "wieżę", a nie ktoś kto szuka sensownego sprzętu nowego (taki ktoś od razu zauważy, że dysproporcja w cenach robi się zdecydowanie za duża). Na tym forum zawsze były polecane w większości dobre używki i jak się przejrzy tematy to myślę że minimum z 80% użytkowników, chcących kupić coś nowego, po poradach ostatecznie decyduje się jednak na sprzęt z drugiej ręki.

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2017 o 00:29, Arko55 napisał:

@don

A wiesz jak się ma Dali 850 do zensor 7 gdy mówimy o wyrafinowaniu i naturalności dźwięku ?

 

Zensor 7 to są kolumny z lekką V-ką, grają lekko, są jaśniejsze, strojone pewnie częściowo pod kino. Choć jako nowe są i tak dobre na tle innych, ale nie porównujmy do 850-tek, które brzmią "majestatycznie", mają głęboki, dociążony i zrównoważony dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2017 o 16:26, don napisał:

... Dali 850 w ładnym stanie i za 2000zł to rzeczywiście wciąż okazja, bo ciężko kupić jednocześnie tak duże kolumny i z równie wyrafinowanym dźwiękiem. 

Wcale nie tak ciężko, bo są jeszcze Cantony B|. Konkurencją dla Dali 850 jest model Ergo SC-S czy ich następca Ergo RC-S. We wszystkich rankingach które pamiętam, zawsze Cantony miały lepsze noty niż owe Dali. Kolumny Ergo SC-S grały u mnie ładnych parę lat i cóż mogę powiedzieć - szatany :D. Niech Cię nie zmyli ich drobniejsza niż u Dali obudowa - producent dedykuje je do pomieszczeń do 60 m^2. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu o nazwie Technologia SC (układ elektroniczny w urządzeniu o nazwie control unit / kontroler) ogólna jakość i zejście niskich tonów deklasuje konkurencję 2-3krotnie droższą. Średnica i wysokie o neutralnym bądź lekko rozjaśnionym charakterze, + znakomita przestrzenność i dynamika. W pewnym sensie ich "wadą" jest mała tolerancja na złą jakość nagrań. Kwestia odsłuchu, gdyż nie każdemu taka prezentacja odpowiada. Osobiście swoją "karierę" zacząłem od Ergo SC-S, a do tej poznałem niemal wszystkie modele Cantonów Ergo z kontrolerami i zawsze miałem frajdę jak cholera z odsłuchu, rogala na twarzy od ucha do ucha.

Obecnie Ergo SC-S dostępne są na olx LINK, a Ergo RC-S na allegro LINK, z tym że w gorszym stanie optycznym i bez kontrolera (który możesz dorwać za granicą, np. taki LINK, a najlepiej taki LINK).

Co do wspomnianych przez Dona kolumn Infinity raczej poszedłbym w Kappy niż w RS, jak planujesz kwotę do 2 tys, to tu masz ofertę LINK.

Na priv wysłałem Ci jeszcze wiadomość

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Profi napisał:

Wcale nie tak ciężko, bo są jeszcze Cantony B|. Konkurencją dla Dali 850 jest model Ergo SC-S czy ich następca Ergo RC-S. We wszystkich rankingach które pamiętam, zawsze Cantony miały lepsze noty niż owe Dali.

Co do wspomnianych przez Dona kolumn Infinity raczej poszedłbym w Kappy niż w RS, jak planujesz kwotę do 2 tys, to tu masz ofertę LINK.

Wiesz, rankingi nie grają. Dali to inny sposób prezentacji, a punkty ? Zależy kto testował i jaki miał gust. Cantony jakieś z tych, o których piszesz są na mojej liście do kupienia/posłuchania za jakiś czas. Z kontrolerem wiem jak to działa, podobny patent jak w KEF Reference starych np słynnych 104/2. A wiesz jak się mają te starsze Cantony do serii Chrono ? Niedawno miałem okazję przetestować podstawkowe 502.2, bardzo mi się spodobał ich żywy charakter i muzykalność (mimo że generalnie nie przepadam za kolumnami z sypiącą się mocno górą, a już w szczególności jak jest metalowa kopułka - to tutaj nie było dyskomfortu).

Co do Infinity to wiem że Kappa x.2 są bardziej oklepane w polecaniu, dobre kolumny oczywiście ale i te RS grają na wysokim poziomie, delikatniej i relaksująco (podobnie jak starsze Kappy), mogą się bardziej podobać. Aktualnie trzymam sobie do odrestaurowania RS6001 :) Kolumny równie dobre i też duże jak te Dali 850 / Cantony się znajdą, może i nawet lepsze, tylko większość to są egzotyczne modele, których mało kto zna, które nie pojawiają się regularnie do kupienia, dlatego z takich "pewniaków" naprawdę ciężko wskazać coś równie oczywistego jak Dali 850, które zawsze gdzieś są do sprzedania 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Profi napisał:

...zawsze Cantony miały lepsze noty niż owe Dali. Kolumny Ergo SC-S grały u mnie ładnych parę lat i cóż mogę powiedzieć - szatany :D. Niech Cię nie zmyli ich drobniejsza niż u Dali obudowa - producent dedykuje je do pomieszczeń do 60 m^2.

Dziękuję Profi za kolejne ciekawe propozycję - miło mi jak widzę ze inni biorą udział w dyskusji - każdy coś wyniesie dla siebie :)

Kolumna mi się podoba. Kurcze Panowie to jest jak "jajko niespodzianka" tzn. macie ciekawe pomysły i duże doświadczenie i każdemu co innego w sercu gra i tutaj teraz wybierz coś dla siebie :)

Każda propozycja jest ciekawa i wiem ze jest polecana z serca użytkownika i dziękuję za te szczere podejście.

 

42 minuty temu, don napisał:

Wiesz, rankingi nie grają. Dali to inny sposób prezentacji, a punkty ? Zależy kto testował i jaki miał gust. Cantony jakieś z tych, o których piszesz są na mojej liście do kupienia/posłuchania za jakiś czas.

Co do tego co napisał don to też jest na dwa razy babcia wróżyła - wiadomo powstają rankingi by wyłonić najlepsze z najlepszych i też "podpowiedzieć co kupować" dla laika :)

Dziękuję Ci też za Twoje podpowiedzi.

45 minut temu, don napisał:

dlatego z takich "pewniaków" naprawdę ciężko wskazać coś równie oczywistego jak Dali 850

tego się trzymam hihihi don :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...