Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 1600zł


damian25

Recommended Posts

Witam Serdecznie

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli popełnię jakiś błąd to z góry przepraszam.

Przeczytałem jak należy pisać pierwsze posty, a więc do rzeczy.

 

1. Ma to być STEREO- tylko do słuchania muzyki.

2. Kwota 1600zł

3. Wolałbym żeby sprzęt był nowy

4.Pokój 10 m2

5. Chciałbym kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat.

6. Zależy mi żeby odtwarzać muzykę przez buletootha albo z pendriva.

7. Jestem z Elbląga

8. Mieszkanie jest w bloku, dlatego nie mogę wybrać kolumn podłogowych :(. Żeby sąsiedzi się nie skarżyli .

9 \. Muzyka jakiej słucham: muzya z sunrisa, czasami disco, pop.

 

Oczywiście byłem już w sklepach i przeglądałem różne opcje. TO co mi bardzo wpadło w oko:

- głośnik Marshall Woburn- słuchałem w sklepie i ok, w internecie wszyscy chwalą, że petarda i świetna jakość dźwięku i dobry bas. CO więcej do takiego małego pokoju jak mój może byłby dobry? Poza  tym bluetooth, łatwa obsługa. Same zalety...

- JBL Arena 130, przyznam szczerze, ze przyciągają mnie wyglądem,mam białe meble i akurat fajnie by sie zgraly z wystrojem... Poza tym miałem okazję słuchać sprzętu JBL i zawsze mi się podobało.

 

Liczę na Wasze opinie odnosnie sprzętu zaproponowanego przeze mnie i ewentualnie może coś zaproponujecie ???

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czytałeś jak się pisze pierwsze posty, ale nie czytałeś chyba innych wątków. Bo wiedziałbyś, że rysunek pokoju wraz z wymiarami i propozycją ustawienia kolumn byłby bardzo pomocny. 

A czytałeś o akustyce i ustawianiu kolumn? Poszukaj tego na forum w innych wątkach, albo znajdź w internecie.

Czy muzyki chcesz słuchać w stereo? Bo jeśli tak, to po co Ci estradowy piecyk Marshalla? Nim to dopiero narobisz hałasu. I Ty obawiasz się kolumn podłogowych? A co, standowe, to grają cichutko? Wszystko zależy od Ciebie. Choć tu ze standowymi masz rację. Bo do pokoju 10 metrów kwadratowych, tylko kolumny podstawkowe.

Czy wiesz na czym polega prezentacja muzyki w stereo?  

Za 1600 zł szukałbym tylko sprzętu używanego. Bo nowy, to będzie cienizna. Chyba, że musi odbierać BT. To amplituner nowy a kolumny używane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Angel napisał:

Za 1600 zł szukałbym tylko sprzętu używanego. Bo nowy, to będzie cienizna. Chyba, że musi odbierać BT. To amplituner nowy a kolumny używane. 

Może coś z minisystemów typu Denon D-M39? To przy założeniu, że musi być nowy. Wydaje się, że niektóre z modeli są całkiem interesujące, ale ja nie podejmę się niestety polecania, bo tego nie znam. Taka tylko sugestia, żeby pomyśleć nad kierunkiem.

@damian25 chodzi o sprzęt jak ten:

https://sklep.rms.pl/denon-d-m39-dm39-zestaw-stereo-miniwieza-rcd-m39-sc-m39

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Angel napisał:

Cześć. Czytałeś jak się pisze pierwsze posty, ale nie czytałeś chyba innych wątków. Bo wiedziałbyś, że rysunek pokoju wraz z wymiarami i propozycją ustawienia kolumn byłby bardzo pomocny. 

A czytałeś o akustyce i ustawianiu kolumn? Poszukaj tego na forum w innych wątkach, albo znajdź w internecie.

Czy muzyki chcesz słuchać w stereo? Bo jeśli tak, to po co Ci estradowy piecyk Marshalla? Nim to dopiero narobisz hałasu. I Ty obawiasz się kolumn podłogowych? A co, standowe, to grają cichutko? Wszystko zależy od Ciebie. Choć tu ze standowymi masz rację. Bo do pokoju 10 metrów kwadratowych, tylko kolumny podstawkowe.

Czy wiesz na czym polega prezentacja muzyki w stereo?  

Za 1600 zł szukałbym tylko sprzętu używanego. Bo nowy, to będzie cienizna. Chyba, że musi odbierać BT. To amplituner nowy a kolumny używane. 

Dzięki za odpowiedź.

Źle się wyraziłem. TO nie musi być stereo. Potrzebuje " czegoś" do słuchania muzyki, więc można wykluczyć kino domowe, bo filmy nie są istotne. Słuchałem tego marshala i czytałem opinie to wszystko super. TO, że jest głośny to przecież nie przeszkadza... Mogę przyciszyć i będzie ok :) Podoba mi się w nim to, że jest łatwy w obsłudze. Kiedy przyniosę go do domu, podłączę do prądu, puszczęvmuzyka ze smartfona i tyle. Stereo to kable itd. Oczywiście nie odrzucam zestawu kolumn i wzmacniacza. Nawet jestem bardzo ciekawy, czy taki zestaw grałby lepiej niż marshall.

Ze swojej strony znalazłem pioneera a20, za 800zł można kupić taki wzmacniacz. a za 800zł nie kupię nowych kolumn podstawkowych?

Te jbl co zaproponowalem są kiepskie?

8 godzin temu, jasny napisał:

Może coś z minisystemów typu Denon D-M39? To przy założeniu, że musi być nowy. Wydaje się, że niektóre z modeli są całkiem interesujące, ale ja nie podejmę się niestety polecania, bo tego nie znam. Taka tylko sugestia, żeby pomyśleć nad kierunkiem.

@damian25 chodzi o sprzęt jak ten:

https://sklep.rms.pl/denon-d-m39-dm39-zestaw-stereo-miniwieza-rcd-m39-sc-m39

Dzięki bardzo za podpowiedź, ale chyba taka miniwieża była by trochę za słaba dla mnie. CHyba pozostanę przy marshalu, chociaż mam nadzieję, że ktoś mi tu poleci coś konkretnego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto posłuchać bardziej doświadczonych. Nie chcesz słuchać w stereo, Twoja sprawa. Ale większość nagrań w takiej konfiguracji dźwięku jest nagrana. Tam, gdzie Ty występowałbyś jako źródło, np. ze swoją gitarą, to miałoby to sens. Bo obok byliby koledzy ze swoimi instrumentami i powstałaby scena stereo. A słuchając muzyki na takim Marshallu, ograniczasz się w ten sposób. Lecz może Ci to wystarczy, może nie słuchałeś nigdy porządnej prezentacji muzyki na sprzęcie stereo?

Można by Ci polecić porządny, mocno i co ważniejsze dobrze grający zestaw stereo, używany. Ale jak pisałem, kłopot jest taki, że starsze wzmacniacze, czy amplitunery nie są wyposażone w odbiorniki BT.

Jeśli taki odbiornik jest konieczny, to może @S4Home, podpowie Ci jakiś wzmacniacz albo amplituner z takim modułem. A może można dokupić sam tego typu moduł i wpiąć do klasycznego wzmacniacza stereo? Nie wiem, nie interesował mnie nigdy taki temat. Wiem tylko, że można by użyć urządzenia pod nazwą Google Chromecast (ale wersja audio). Poprzez niego mógłbyś puszczać muzykę ze smartfona na wzmacniacz. Koszt nowego to 169 zł. Ale możliwe, że dostaniesz gdzieś taniej.

Gorzej by było z odczytem muzyki z pendrive'a. I tu liczę na pomoc kolegów. Może coś podpowiedzą?

I jeszcze jedno. Kolumny podstawkowe (czyli monitory, standowe) stawiamy na standach. Czyli dodatkowy koszt. Postawione gdzieś na biurku, półce, przy samej ścianie, mogą zagrać dużo poniżej swoich możliwości.

By poprawić jakość dźwięku trzeba by kupić jeszcze przetwornik cyfrowo-analogowy czyli DAC. Ale to możesz w dalszej kolejności, jeśli nie starzy teraz pieniędzy.

Wówczas jak pisałem można by kupić używane kolumny i wzmacniacz. A dźwięk puszczać z telefonu. Przemyśl co jest dla Ciebie ważniejsze. Co Ty na to?

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast audio da ci możliwość sieci ale nie bt. 

Ale nieco droższy Yamaha wxad10 ma jedno i drugie.

A jeśli tylko odbiornik Bt cię interesuje to jest tego dużo. 

Od podstawowego Philipsa za 160 zł poprzez oehlbaha, yamahe czy harmana za 400-700 zł. Akurat tu uważam że nie warto i taki Philips z aptx w pełni sie sprawdzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to pominmy BT. Powiedz proszę, czy moglbys mi cos zaprponowac konkretnego do pokoju jak moj?

Jakis kokretny sprzet? Koledzy sie wypowiadali, ze uzywany ma wiekszy sens...

Ale jestem tez cekawy, czy moze uda sie jakis nowy sprzecik znalezc? Widzialem, u Ciebie na stronie masz mini zestawy audio? Sa wzmacniacze np. pioneer a 20? Moze cos do tego?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bluetooth nie jest nieodzowny, to polecam nowy wzmacniacz Teac A-R650 za 950 zł (http://allegro.pl/teac-a-r650-zintegrowany-wzmacniacz-mocy-hi-fi-i6775438354.html) - to dobry wzmacniacz, który może zostać u Ciebie na dłużej, a do tego jakieś używane monitory za 500-600 zł. Widziałem jakiś czas temu bardzo dobre Kody EX-686 (http://allegro.pl/amerykanskie-monitory-podstawkowe-koda-ex-686-t-i6788297402.html#thumb/1) być może się do tej pory nie sprzedały, warto spytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten Teac to jedna z możliwości, druga to Pioneer A30. W swojej klasie cenowej jako nowe wzmacniacze to ciekawy wybór.

Ale jest jeden problem. W pozostałej kwocie to jest około 600-400 zł nie znajdziemy nowych kolumn. No nie  ma szans. Nawet podstawowe jak Magnat 802 czy Heco Victa 502 będa poza budżetem.

W tej kwocie na prawdę warto iść w sprzęt używany. Kolumny w okolicy 1000 zł i wzmacniacza za 400-600 zł. Masz na prawdę zestaw na lata.

Do tego DAC jako źródło z PC albo tani używany CD.

Uwierz spędzisz z tym systemem wiele lat.

Poszukać Ci coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damian25A dlaczego nowy? Zapytaj starych forumowiczów, czy mają nowe sprzęty, czy używane (wzmacniacz, kolumny) ? Oraz czy kupili by nowy sprzęt, czy używany?

Wkrótce będę wymieniać wzmacniacz i tylko używany. Pierwszy mój zestaw kupiłem używany, budżet podobny, może nawet mniej wyszło? A sprzęt naprawdę klasa. Zadbany i właśnie używany.

Trochę poczytałem i stwierdziłem, że kupować nowy jest bezsensu. Generalnie zadbane używane klocki naprawdę dobrze grają, a nowe niestety w tej kwocie to przynajmniej klasa niżej, albo dwie.

Ewentualne koszty naprawy są śmieszne. Co się może zepsuć - kondensator? Koszt samego kondensatora  to od kilku do kilkudziesięciu złotych. Wymiana też nie jest droga. Co jeszcze? Czyszczenie potencjometrów? Też grosze. Mój obecny wzmacniacz ma około 20 lat, a kolumny głośnikowe około 30 lat...

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2017 o 08:13, zieluwid napisał:

Cześć

 

Budżet nie jest oszałamiający, aczkolwiek z pewnością za takie pieniądze kupisz fajnie grające klocki z drugiej ręki. Przemyśl sprawę, jeżeli będziesz zainteresowany to chętnie podrzucę Ci jakieś propozycje.

Jestem bardzo zainteresowany ?

Mógłbyś coś polecić, jaki sprzęt???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2017 o 08:47, zieluwid napisał:

Przeglądam temat i nie mogę znaleźć nic o źródle , pisałeś wcześniej o BT, ale zrezygnowałeś (i słusznie) więc z czego będziesz odtwarzał muzykę ? 

Nie wiem jak mam dzielić budżet, czy będziemy szukać odtwarzacza CD, standów ?

Mogę puszczać muzykę z komputera albo z telefonu. Coś uda się znaleźć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sam przerabiałem ten temat najlepszym wyjściem byłby PC podłączony do DAC niestety podłączenie większości telefonów do DAC odpada z powodu braku wejść trzeba by kombinować jakieś przejściówki z kabla mini jack. Najlepiej pc podłączyć kablem USB lub Toslinkiem jeśli na płycie głównej masz wyjście optyczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu piszę tylko informacje może komuś to się przyda ?

Został tu poruszony temat głośnika Marshall Woburn.  Tak się składa że posiadam takie dwa w salonie 35m2. Podłączyłem je w stereo żaden problem. Koszt na dzisiaj takiego głośnika 1250zeta. Czyli dwa głośniki 2500zeta.

Wrażenia takie że głośniki wynoszą mi meble i szklanki z mieszkania? świetnie zestrojone i piękny dźwięk . Bass wymiata?  Słucham muzyki przeważnie z telefonu i tego szukałem. 

Na koniec powiem tylko tyle ,że te dwa głosniczki miażdżą niektóre zestawy po parę ładnych tysiaków. 

Miałem jeden i zaryzykowalem. Kupiłem drugi i strzał w 10tke.  Chciałem kupić zestaw za 6tys. 

Tak jak napisałem wyżej piszę to informacyjnie .Może komuś to pomoże w wyborze sprzętu. 

Pozdrawiam

Screenshot_20190105-180855_Gallery.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...