Skocz do zawartości

Brak dzwięku przy podłączeniu Odtwarzacza Bluray poprzez HDMI HDCP 2.2


permizo

Recommended Posts

Witam.

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem amplitunera ONKYO TX-RZ810. Wszystko pięknie ale...po ściągnięciu nowego oprogramowania (chociaż nie odrazu) kiedy włączyłem odtwarzacz Bluray (Pioneer BDP-440) zauważyłem brak dzwięku, przez pierwsze dni wszystko było ok, DTS HD MAster itp.

Pierwsze co pomyślałem to może kabel HDMI, zmieniłem i nic, nadal brak dzwięku. W tym amplitunerze pierwsze trzy HDMI są oznaczone jako HDCP 2.2, więc spróbowałem podłączyć odtwarzacz pod inne wejście HDMI, takie bez protokołu HDCP i wszystko działa.

Dodam tylko jeszcze, że pod pozostałe dwa wejścia (te HDCP 2.2) podłączone jest PS4 i Tuner N TV i wszystko działa pięknie. 

Dzisiaj jeszcze podłączyłem dodatkowo inny odtwarzacz Bluray Sony pdb s185 i jest ta sama sytuacja.

Dręczy mnie pytanie, czy poprostu tak jest, że przez ten protokół HDCP 2.2 nie działa mi dzwięk przy odtwarzaczu Bluray ponieważ np nie spełnia jakiś norm zabezpieczeń czy coś się stało z nowym apmlitunerem.

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Edytowano przez permizo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco dziwna sytuacja gdyż protokoły zabezpieczające HDCP działają także w tył.

Czyli takie gniazdo w Onkyo z HDCP 2.2 akceptuje starsze protokoły. Ale gniazdo 1.3 nie przyjmie sygnału 2.2

Chyba że w aktualizacji 2.2 pojawiła się informacja o niezgodności niższego numeru. Co jest dziwne.

Nie mam jak sprawdzić chyba że podeślesz mi swój BD. RZ810 jest.

Skoro gniazda działają to nie przejmował bym się tym. Przypisać gniazdo i tak możesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski serwis nie ma pojęcia dlaczego tak się stało. Onkyo Europe odpowiedziało mi, że mój Bluray nie jest kompatybilny z nowym standardem...to dlaczego działał przez pare dni i dlaczego stary dekoder NC+ działa??? Może szukam dziury w całym, ale jednak niepokój pozostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

To ja także się podepnę. U mnie podobna sytuacja. Mam amplituner Pioneer VSX-932 i odtwarzacz Pioneer BDP-430. Przez dwa tygodnie wszystko hulało, dzisiaj przestało. Obraz przechodzi, dźwięk już nie. Jak podłączę odtwarzacz bezpośrednio pod TV wszystko działa, przez amplituner nie działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dzień dobry,

nie chcąc zakładać nowego tematu, także się podepnę pod ten wątek.

U mnie sytuacja jest identyczna, brak dźwięku (w kolumnach) po podłączeniu odtwarzacza Blu-ray do amplitunera (ampli podłączony przez kabel HDMI eArc do telewizora). W tym amplitunerze cztery wejścia HDMI są oznaczone jako HDCP 2.2, a pierwsze dodatkowo ma oznaczenie BD/DVD, więc podłączyłem odtwarzacz pod te właśnie HDMI.

- amplituner Yamaha RX-S602 (do niego mam podłączone kolumny)

- odtwarzacz Blu-Ray Panasonic DP-UB 820

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ROZWIĄZANY

bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Okazało się, że ustawienia odtwarzacza Panasonic-UB820 trzeba było zmienić.

Może komuś się jeszcze przyda, tak więc:

Ustawienia: Dźwięk:

Analogowe wyjście dźwięku zaznaczamy na wył.: 

Ustawienia pozycji Dźwięk o wysokiej klarowności, ustawiamy wybór wyjścia dla odtwarzania wideo na Tylko HDMI oraz wybór wyjścia dla odtwarzania dźwięku na Tylko HDMI.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...