Skocz do zawartości

Używany wzmacniacz stereo do około 700 zł


mati2544

Recommended Posts

Witam,

chciałbym stworzyć zestaw stereo. Na początek chcę kupić wzmacniacz, a w późniejszym czasie kolumny i odtwarzacz. Od dawna myślałem nad Denon pma 860 lub pma 1060. Słucham muzyki różnego rodzaju. Od sprzętu oczekiwał bym wyraźnego i dosyć mocnego basu (jeśli to możliwe). Dźwięk raczej swobodny, aby każdy rodzaj muzyki odtworzył przyzwoicie. Jeśli chodzi o kolumny to myślałem nad Taga Harmony 606 v3 lub SE. Co o tym wszystkim myślicie ? Na wzmacniacz chciał bym przeznaczyć około 700 zł.

Chętnie rozważę inne, podane przez was propozycje wzmacniaczy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej informacji - m.in. o powierzchni Twojego pokoju (zerknij na link poniżej do "pierwszych postów...").

Jaki masz sprzęt w tej chwili i czy masz już jakieś kolumny zanim kupisz docelowe? Czy słuchałeś tych kolumn 606, bo w ich cenie możesz trafić używane dużo lepsze kolumny - a wygląd i liczba głośników w kolumnach to jeszcze nie wszystko...

Pozdrawiam

PS. Zerknij też na inne podobne tematy  w wątku stereo, znajdziesz pare podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, już zasady przeczytane.

Pokój o powierzchni około 20m2, w związku z tym myślałem nad kolumnami podłogowymi. Teraz mam stare plastikowe kd. Filmy oglądam tylko w internecie, więc kd jest bez sensu dla mnie, dlatego myślałem o stereo, bo i filmy na tym też można obejrzeć a do muzyki jest najlepsze.

Wolałbym nowe kolumny, pewniejsze, bo nie znam się na zakupie używanych. W takim razie może coś innego niż Tagi, ale w podobnym przedziale cenowym.

Myślę, że tyle wystarczy. Jeśli coś brakuje to przepraszam i proszę o rady.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie powinieneś zacząć właśnie od wyboru kolumn. Gdyż pod nie dobrze jest dobrać wzmak.

Taga 606 w wersji V3 lub SE to wcale nie takie złe kolumny jak na swoją cenę. Typowy chińczyk ale wykonany prawidłowo.

Obok nich możesz także rozważyć Quadrale 6500 same fronty.

Później już konstrukcje typu Magnat Supreme 802, Heco Victa 502 czy Polk Audio T50.

 

Jednak te kolumny grają inaczej. I o ile taki Denon 1060 podpasuje dp Magnata o tyle do Quadrali już nie.

Moim zdaniem kolumny a później wzmak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, cenowo mi odpowiadają te kolumny. Jak zbiorę pieniądze to zdecyduje się na tagi, magnaty albo heco. Które z tych trzech kolumn będą najlepsze, i które podpasują pod denona. Oczywiście, którego denona w końcu wybrać - 860 czy 1060.

Kolumny wybrane, któreś z tych trzech, więc myślę, że teraz można porozmawiać o wzmacniaczu ?

Edytowano przez mati2544
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2017 o 15:20, mati2544 napisał:

Wolałbym nowe kolumny, pewniejsze, bo nie znam się na zakupie używanych. W takim razie może coś innego niż Tagi, ale w podobnym przedziale cenowym.

W innym miejscu proponowałem zakup wystawowych kolumn podłogowych Indiana Line NOTA 550 za 1295zł. Kolumny są jak nowe (stały w salonie i nie jeździły po klientach, masz pełną gwarancję polskiego dystrybutora + rękojmię salonu), a są sporo tańsze niż zazwyczaj (jest 1 para). Więc odpada Ci problem że boisz się zakupu kolumn używanych - zresztą pewnie nawet za dużo sobie nie pograły i dopiero po kilkudziesięciu godzinach grania osiągną optymalne parametry. A salon daje też możliwość zakupu w ratach, więc spokojnie kupisz sobie wzmacniacz - bo rozłożysz zakup w czasie.

http://www.audioforte.com.pl/node/4114?prod=117&cat_main=500&cat_sub=510

Pozdrawiam

PS. Dystrybutorem Indiana Line jest AudioKlan, więc możesz takich kolumn posłuchać np. w salonach TopHiFi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, kolumny nowe a wzmacniacz używany. Bardzo podobają mi się te denony. 

Świetne są te Indiana Line, lecz teraz nie mam tyle pieniędzy a jak uzbieram (około 1,5 miesiąca) już za pewne ich nie będzie.

Powiedźcie co sądzicie o tych dwóch wzmakach podanych przeze mnie, czy podpasują do kolumn, które również podałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mati2544 napisał:

 

Świetne są te Indiana Line, lecz teraz nie mam tyle pieniędzy a jak uzbieram (około 1,5 miesiąca) już za pewne ich nie będzie.

Powiedźcie co sądzicie o tych dwóch wzmakach podanych przeze mnie, czy podpasują do kolumn, które również podałem.

Skoro upatrzyłeś sobie te wzmacniacze to je kup. Jak będziesz miał już w domu wzmacniacz to włożysz go do torby i posłuchasz z takimi, czy innymi kolumnami. Pytasz czy Indiana, oraz również Taga pasują do wzmacniaczy Denona, (pewnie też czy Tobie pasują)  hmmm, ja powiem tak, któreś nie będą pasowały i Tobie i może wzmacniaczowi...bo te kolumny graja inaczej od siebie, stawiają na inne oczekiwania. Nic w tym nadzwyczajnego. Taga 606 to taniutka propozycja dla miłośników kina ( taka była ich geneza) jest umcumc i jest cyk ( nie pisze złośliwie bo jest masa takich kolumn i klientów). Indianę nota 550 nawał bym produktem dla niezamożnego audiofila, melomana, bo grają zacnie i kulturalnie, równo , bas jest niski, twardy, ale nie robi wiatru, nie masuje, góra ma powietrze, ale nie cyka wewnątrz głowy, średnica ładnie oddaje wokale i np gitary. Wykonanie Indiany nota 550 jest zaskakujące w tym budżecie ( ok 1700zł)a nawet wyższym, podobnie brzmienie, a Taga 606 od standard za ok 900zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poście S4Home skłaniał bym się do magnatów 802 lub heco victa 502. Czy są to tak samo kolumny "podobne" do Taga 606? Czy może są bardziej w stronę melomanów?

Oczywiście kupił bym ten wzmak, ale chcę usłyszeć najpierw wasze zdanie, czy to będzie pasowało chodź trochę, czy ten wzmak da mi trochę basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mati2544 napisał:

Tak, tak, kolumny nowe a wzmacniacz używany. Bardzo podobają mi się te denony. 

Świetne są te Indiana Line, lecz teraz nie mam tyle pieniędzy a jak uzbieram (około 1,5 miesiąca) już za pewne ich nie będzie.

Powiedźcie co sądzicie o tych dwóch wzmakach podanych przeze mnie, czy podpasują do kolumn, które również podałem.

Nie lepiej wszystko używane, zamiast kolumn klasy ~1000-1500zł mógłbyś kupić za te same pieniądze zadbane kolumny z klasy ~3000-5000zł (gdyby były nowe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, Magnat supreme nie jest dla melomanów ( choć może, wszak nie ma wzorca melomana;))Magnat supreme 802 raczej dla fanów podbitego wyższego basu, lekko zmiękczonego, (bas ciut na ilość i efekt disco? ) , Heco victa 502 graja równiej, przyzwoita jak za tę cenę precyzja, nieco lepsze (inne) od Supremów, czy  Tagi 606. W niskim budżecie czasem nawet 300zł to już pewien "skok" w jakości, więc Taga za 800zł, a Heco victa 502 za 1200zł już coś różni...w wyższych kwotach zmiany nie zawsze są tak oczywiste .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mial byś wziął denona 860 bo faktycznie 1060 nie ma sensu.

To on pasuje do obu tych konstrukcji.

Bas w magnatach jest większy i miększy stosunkowo głęboki jak na cene kolumny.  Moim zdaniem wśród nowych grajków to ciekawa propozycja dla osób lubiących efektowne granie.

Z kolei heco jest bardziej kulturalny, równy i ma lepszą górę pasma.

Obie te konstrukcje mamy na stanie. Obie możesz odsłuchać lub też wypożyczyć do swojego wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zdecydowałem się na pma 860. A jeśli chodzi o kolimmy to wybrał bym magnaty, dla mnie będą wystarczające myślę. 

Mam pewien dylemat, gdyż magnaty mają tylko 2 końcówki głośnikowe a np tagi 606 4 końcówki. Czy to ma jakiś wpływ na jakość dźwięku? Sam ampli też może wyprowadzić sygnał z 4 końcówek.

Proszę o pomoc

Edytowano przez mati2544
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnie są cztery wejścia, a nie końcówki ( końcówka kojarzy się z wyjściem sygnału). Niemniej w klasie niższej ( np. 606) takie rozwiązanie to przerost formy nad treścią , supreme podchodzą do sprawy praktyczniej. Zresztą  w klasie wyższej kolumn ich producenci też często z tego "rozbudowanego rozwiązania " rezygnują.

Co do wzmacniacza, to napisałeś że " też ma 4 końcówki" na kanał ( bo łącznie ma 8 ), gwoli ścisłości to po prostu sekcja kolumny A ( kanał L i P) i sekcja B. Mając np. dwie pary różnych kolumn można wtedy przełączać guziczkiem kolumny A, lub B i nie trzeba przekładać kabli. Niemniej nie sprawia to że wzmacniacz taki ma więcej końcówek mocy wewnątrz:10_wink:. Te końcówki sekcji A i B, które widzisz na zewnątrz po włączeniu opcji A+B i tak wewnątrz obudowy są połączone. 

Kiedy kolumna ma 4 wejścia (dla góry pasma i dołu/średnicy) można poprowadzić oddzielny specjalistyczny przewód głośnikowy ( np posrebrzany) dla góry pasma, a drugi dla pasma średnicy i dołu. Czyli bi-wiring, tak po prawdzie takie rozwiązanie można zastosować nawet ze wzmacniacza mającego standardowe pojedyńcze wyjścia dla jeden pary kolumn, załączam rysunek . Czyto coś daje ? ... w niektórych sytuacjach minimalnie lepszą separację góry pasma, raczej niuanse.

Drugą opcją dla kolumn z 4 wejściami to zakup dwu wzmacniaczy , jeden zasila górę pasma kolumn L i P,  a drugi wzmacniacz dół i srednicę pasma kolumn L i P, czyli bi-amping, ma to już większy sens (foto).

 

bi-amping.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jacek75 za obszerne i wyczerpujące wyjaśnienie. Teraz rozumiem, że kupując kolumny z dwoma wejściami, nie narażam się na utratę "jakości" dźwięku. 

Ostatnio znalazłem też magnaty supreme 1002, jak one grają? Do denona pma 860 polecacie magnaty 802, a jak z tym wzmacniaczem będą działały magnaty 1002?

Już za miesiąc będę robił zakupy. A może lepszym wyborem będzie nowy wzmacniacz w podobnej cenie? 

Jakieś propozycje i sugestie?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy będzie "lepszy" tylko, że jest nowy. Dźwiękowo, jakościowo jak pisali koledzy o klasę niżej, albo dwie. Napiszę Ci jeszcze raz, o czym pisali inni. Strata przy zakupie nowego sprzętu audio wynosi średnio od 25%-50%. Ale może taka inwestycja jest wg Ciebie opłacalna. Sam musisz podjąć decyzję. Nikt nie zrobi tego za Ciebie.

Mój pierwszy wzmacniacz kupiłem używany. Nowego wcale nie brałem pod uwagę. Budżet miałem podobny.  Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrozumieć jakbyś miał do wydania więcej. Przy takim budżecie bierz zarówno wzmacniacz jak i kolumny używane. Te Magnaty to zwykła budżetówka, słabo wykonana, najtańszy tweeter, spłaszczają i ujednolicają wszystkie dźwięki w dużym stopniu, jedynie bas nienajgorszy... Wiesz o tym że za kilka miesięcy, jak zaczniesz słyszeć ich niedostatki i pomyślisz o zmianie to zostaniesz z ręką w nocniku ?
Ani tego słuchać dalej, ani sprzedać, bo jakto... prawie nówki kolumny i mam je sprzedawać za 2/3 ceny ? A to już będą używki jak wiele innych. Potem się zorientujesz że nawet za tyle chętnych do ich zakupu tak "świetnych" używanych kolumn może nie być, bo ludzie jak już decydują się na używki to wolą kupić model, który nowy kiedyś kosztował kilka razy więcej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom mimo że faktycznie magnat z serii supreme to kolumna budżetowa, to jednak w tej cenie jako produkt nowy pokazuje klasę. 

Jest mocny, wydajny, z obszernym dość ciekawym basem. W tej cenie trudno o nowe kolumny z tak nisko schodzącym dołem

Oczywiście do wielu rzeczy można się przyczepic. Jednak musiał byś dołożyć lub wybraz używane.

W kwestii wyboru 1002 i 802.

1002 są znacznie bardziej basowe, z kolei 802 nieco równiejsze, chodź w obu sopran mógł by być bardziej klarowny.

Mogę ci je pożyczyć to sobie sprawdzisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...