Skocz do zawartości

Wybór kolumn do 1300-1500 zł


Gruzin95

Recommended Posts

Cześć, chcę zakupić sprzęt muzyczny ,który zagra lepszej jakości muzykę niż posiadane przeze mnie głośniki modecom mc-mhf60u. Pokój w którym umieszczę sprzęt ma ok 10m2. Ma kształt prostokąta. Jako że posiadam wzmaka Yamaha a-s201 to preferował bym kolumny. Czy forumowicze mogą doradzić jakieś modele godne uwagi w cenie maksymalnie 1500 zł za parę? Sprzęt ma być nowy. Słucham muzyki rockowej,metalu ale i takich wykonawców jak Woodkid, Adele,Lana del Rey,Lorde,Ruelle. Zależy mi by w tej cenie znaleźć sprzęt o wiele lepszy niż obecnie posiadane głośniki.

Dziękuję za pomoc. 

Edytowano przez Gruzin95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz w dobrej cenie nieduże podłogowe Indiana Line Nota 550

http://www.audioforte.com.pl/node/4114?prod=117&cat_main=500&cat_sub=510

fajnie się zgrywają z Yamahą. Co prawda w Twoim pokoju lepsze by były kolumny podstawkowe (bo masz niedużą powierzchnię), ale te Indiana mają niezbyt duże głośniki i jest szansa na niezłe granie.

No i trzeba pamiętać o tym, że Twój wzmacniacz nie należy do najlepszych (wybacz szczerość), więc kolumny mogą być trochę na wyrost - bo nie pokażą wszystkich swoich możliwości.

Poza tym podstawkowe 250 oparte na takim samym głośniku (ale pojedyńczym) kosztują jako nowe niewiele mniej (a trochę większe 260 już tyle samo), a w dodatku trzeba jeszcze mieć podstawki.

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-250.html

Pozdrawiam

PS. Czy kolumny będziesz mógł rozstawić jak trzeba, a nie w rogach czy jakoś dziwnie wciśnięte?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Będę musiał pokombinować z ustawieniem. Powiadasz że te kolumny są ok? A czy ta firma jest uznana w środowisku? Słyszałem że warto zwracać uwagę na markę gdyż każdy producent ma inną filozofię tworzenia kolumn itp. 

Edytowano przez Gruzin95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro nie polecił by ci kiepskich kolumn. W tej cenie są wręcz świetne jeśli chodzi o nowe, można by z używanych coś lepszego kupić ,ale też nie było by raczej ogromnego skoku w stosunku do indian. Aż lekko się zdziwiłem jak zobaczyłem cenę tych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też propnował bym Ci kupić używane kolumny. Po co przepłacać. A za podobną cenę można kupić dużo lepiej grające kolumny. 

Szkoda, że wzmacniacz kupiłeś niezbyt dobry. Bo z kolumnami też nie poszalejesz. Ponieważ lepsze wymagają też lepszego napędu. 

Pamiętaj, że kolumny trzeba odpowiednio ustawić w pomieszczeniu. Inaczej mogą zagrać kiepsko. Akustyka to połowa sukcesu jeśli idzie o dobry dźwięk. I musisz zaopatrzyć się w masywne, stabilne standy. Czytałeś coś o akustyce i ustawianiu kolumn? Mam nadzieję, że tak. 

Rozmawiamy tu o kolumnach, ale nie bardzo rozumiem to zdanie: "Jako że posiadam wzmaka Yamaha a-s201 to preferował bym "kolumny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie z nowych zaczynają się przyzwoite podstawkowe (ale znowu używane można mieć lepsze...). Magnat Quantum na taki pokój nie nadają się, z kolei zamiast Indiana Line Nota 550 (wielkościowo OK) możesz poszukać np dynamicznych Acoustic Energy Neo 3 albo Tannoy M3, F3. I jeszcze starsze Tannoy o super dźwięku - modele 611, DC2000 (obie pary mają duże głośniki ale w obudowie zamkniętej, do mniejszego pokoju są OK). Możesz przejrzeć OLX, Allegro, zawsze coś ciekawego się znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Jako osoba początkująca wolałbym kupić nowy sprzęt. Z czasem może pomyślałbym nad lepszymi używkami. 

8 godzin temu, Angel napisał:

 

8 godzin temu, Angel napisał:

A za podobną cenę można kupić dużo lepiej grające kolumny

A różnica w jakości będzie faktycznie wyczuwalna przy moim wzmaku? Kolega Sanwig twierdzi że wielkiej różnicy by nie było. Nw kto w tym momencie ma rację. Nie chciałbym kupić trefnych używek przez moją własną niewiedzę i brak doświadczenia. Najchętniej odsłuchałbym proponowanych egzemplarzy. Ktoś poleci jakiś salon we Wrocławiu lub okolicach? Może Fusic,bo w Denonie mnie ceny trochę przerażają :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jestem z Wrocławia, więc jakbyś potrzebował, to mógłbym Ci pomóc w zakupie używanych kolumn. Jeśli chodzi o Fusic to możesz podejść, to chyba najlepiej zaopatrzony salon w okolicy. Mógłbyś odsłuchać kilku zestawów i porównać różne modele (bez względu na to czy kupowałbyś nowe czy używane). W tym przedziale cenowym powinni mieć na przykład STX Electrino lub Pylon Topaz 15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto skorzystać z propozycji @Audio Autonomy, że pomógłby Ci wybrać dobre używane kolumny. Najlepiej właśnie gdzieś w okolicy, gdzie można by ich posłuchać u sprzedającego. Ale najpierw posłuchałbyś w salonach choć kilku par kolumn, zestawień, by się przekonać co lubisz, jaki dźwięk, brzmienie. A co Ci nie odpowiada? Kupować od razu nie musisz i nie kupuj przy pierwszym zachwycie, bo za chwilę usłyszysz coś lepszego za podobne pieniądze i będziesz żałował szybkiego zakupu. I jeśli polowałbyś jednak na kolumny używane, to w salonie posłuchaj takich 2 - 3 razy droższych niż masz budżet, bo tak zagrają kolumny używane. Oczywiście na odsłuchy wybierasz się ze swoim wzmacniaczem, bo to z nim będą grały kolumny. Nie zapomnij o kilku dobrze znanych płytach ze zróżnicowaną muzyką, jakiej słuchasz. I odsłuchy rób w miarę możliwości zawsze na tych samych kilku nagraniach. Będzie Ci łatwiej ocenić jak co gra.

Koledze@Sanwing'owi chodziło raczej o to, że Indiana Line tak staniały, iż cenowo niewiele się różnią od kolumn używanych. I nie będzie w tej cenie pomiędzy nimi (a nie wszystkimi nowymi kolumnami) dużego skoku w stosunku do kolumn używanych. Sądzę jednak, że dobrze dobrane kolumny z drugiej ręki pokażą więcej. Niech mnie kolega poprawi jeśli się mylę.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana line 550 to zacne i dobre kolumny, często je polecam bo w swej cenie robią wrażenie, ale czy najlepsze do yamaha as201 czy dla Ciebie ? Niby brzmienie precyzyjne, twarde i szybkie więc teoretycznie dobre do np.metalu . 

 

Dnia Wednesday, May 17, 2017 o 18:19, Gruzin95 napisał:

 A czy ta firma jest uznana w środowisku? Słyszałem że warto zwracać uwagę na markę gdyż każdy producent ma inną filozofię tworzenia kolumn itp. 

Oczekujesz poklasku tzw. środowiska, potrzebne Ci ?;) Oczywiście, że każda marka gra nieco inaczej, konstruktorzy mają swoją wizję brzmienia...tak jak Ty masz swoją dobrego dźwięku.   Do tej yamahy widziałbym coś bardziej miękko i cieplej grającego( np. starsze Tannoy, Mission, Dali ) , niż np. ostro, czy twardo, no ale każdy ma inny gust, czy oczekiwania.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel w 100% odczytałem moje intencje:). I zgadzam się, że używane mimo wszystko mogą zagrać lepiej, ale nad zakupem trzeba by sporo posiedzieć i poszukać (chociaż dali 450 jest w podobnych cenach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jakie kolumny kupisz do tego wzmacniacza, zależy w dużej mierze od Twoich preferencji brzmieniowych. Czyli warto by było abyś odpowiedział jaki rodzaj dźwięku lubisz ( jasny, twardy, ostry, chłodny, suchy, konturowy, czy ciemny, miękki, łagodny, ocieplony, soczysty z ładnie wypełnioną, nasyconą średnicą)? Bo kolumny same w sobie, te czy inne mogą być dobre. I nawet pasować mniej więcej do wzmacniacza. Ale Tobie taki dźwięk nie będzie pasował.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Angel napisał:

@Audio Autonomy

Koledze@Sanwing'owi chodziło raczej o to, że Indiana Line tak staniały, iż cenowo niewiele się różnią od kolumn używanych. I nie będzie w tej cenie pomiędzy nimi (a nie wszystkimi nowymi kolumnami) dużego skoku w stosunku do kolumn używanych. Sądzę jednak, że dobrze dobrane kolumny z drugiej ręki pokażą więcej. Niech mnie kolega poprawi jeśli się mylę.

Notę 550 miałem i pierwsze co mnie uderzyło to świetnie zbalansowany dźwięk, ale jakość dźwięku większego wrażenia nie robi. Dlatego mimo wszystko lepiej używki, z podobnych (mniejszych podłogówek) nawet tak na szybko można znaleźć za te same lub mniejsze pieniądze np Tannoy R2, Acoustic Energy Neo 3, Tannoy 611 - to wszystko są kolumny zdecydowanie lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...