Skocz do zawartości

Focal dimension + SUBAir vs Yamaya YSP-2700


jasiq87

Recommended Posts

Witam serdecznie proste pytanie na ktore jednak odpowiedzi znalezc nie moge:) które z tych urzadzen powinienem zakupić? ;/ sam juz nie jestem w stanie podjac dezycji ;/ dla mnie to i tak spora suma pieniedzy. Niestety kino odpada ( moze w przyszlosci)

Pokoj 25m2 (salon z kuchnia) po jednej stronie drzwi balkonowe po drugiej przestrzen az do przedpokoju. Dla mnie priorytetem są filmy w daljszej kolejnosci gry (ps4) i na koncu słuchanie muzyki ( tu wiem ze focal by był w ciemno) . NIgdy nie miałem kontaktu z sprzetem audio "wyższej" jakosci wiec pewnie z obu bym był zadowlony ale jednak poprosze o pomoc .

Powiem szczerze ze gdyby nie fakt , że Focal nie obsługuje tylu kodeków co yamaha to wział bym go w ciemno. Yamaha owszem no ten music cast to zawsze plus nie ma co ukrywac ale bardziej zalezy mi na jakosci dzwieku . Tv Samsung ks7000 wiec zapewne treci w 4k z hdr kiedyś zaczną się pojawiać i jak w tym wypadku wypadnie soundbar? Niestety nie mam wiedzy na ten temat, nie wiem czy Focal nie odtworzy tresci wtedy czy dzwiek pusci ale w "swojej zdowngredowanej "formie . Czy w ogole nie powinieniem sie tym przejmowac? przez arc puscic i bedzie dobrze?

 

Naprwde bede wdzieczny za konstruktywna pomoc bo ja juz zglupialem :(bba.thumb.jpg.84187dc8c42fcfa597f9e9ae2570b71b.jpgbbc.thumb.jpg.9ecd13a6e22326fcd431a720e064060a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Pod względem jakości dźwięku moim zdaniem Focal Dimension Sub Air będzie zdecydowanie najlepszą opcją, na plus dla Yamahy jest wyposażenie w MusicCasst.

Obydwa soundbary zapewnią dobre efekty przestrzenne w Twoim salonie, natomiast musisz się liczyć z kompromisami w kwestii jakości odtwarzanej muzyki. Jeśli jednak stawiasz przede wszystkim na kino domowe, efekty przestrzenne, zakup dobrego soundbara będzie optymalny. Jeśli natomiast będziesz słuchał także muzykę, pomyśl o stereofonicznym amplitunerze sieciowym np. Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB oraz dobry zestaw kolumn np. Indiana Line Tesi 542.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz !

Czyli pomijajac MusicCast stawiał byś na Focala? nie przejmować sie tymi kodekami audio i 4k itp? wydawalo mi sie ze dziwek bardziej "przestrzenny" uzyskam z yamahy  ale jesli focal by bardzo nie odstawał to skłaniał bym się ku niemu. Pomieszczenie nie jest ogromne ale może dla yamahy i tych efektów suround to już za duzo? w koncu focal mocniejszy.

Tak jak pisalem najbardziej stawiam na filmy i gry dlatego zalezy mi na namiastce przestrzeni i dobryhc efektach dialogach itp a dopiero w dalszej kolejnosci na słuchaniu muzyki.

Twoje propozycje są ciekawe ale oprocz przewagi przy sluchaniu muzyki (stereo) w filmach i grach juz nie doswiadcze tych" efektów"? no i obowiazkowo przydlaby się subofer do tego zestawu o ktorym pisales a tu juz kwota bylaby sporo wyzsza od zakladanej. Dodam ze dlatego wybralem te dwa soundbary poniewaz moge je odliczyc wiec przekroczenie tej kwoty nie wchodzi w gre ;/ miomo ze zapewne mozna podzielic faktury na ampli i glosniki i sub to po 1 wyjdzie mi za drogo a po 2 wolalbym bym by na fakturze bylo napisane glonsik komputerowy ":D

Jeszcze to wszystko przemysle bo domyslalm sie jakie stanowisko do soundbarow ma tu wiekszosc z was i na pewno sluszne. Aczkolwiek czyli majac dow yboru jeden z tych wyzej wymienionych bralbys Focala?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Kodekami nie przejmowałbym się, nie wykorzystasz ich, natomiast dźwiękowo zdecydowanie stawiam na Focal. Z odliczeniem oczywiście nie ma problemy, przy systemie kompletowanym oczywiście można wystawić kilka faktur. Ale to już Twoja decyzja. Jeśli soundbar, to zdecydowanie Focal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super odpowiedz :) uwielbiam konkrety. czyli wiem ze Focal to nie takizły wybor . Wasz kolega z forum poleca mi takze zestaw

Amplituner YAMAHA R-N402D Czarny

Magnat Quantum Center 67 + sub

I teraz mam pytanie:) czy taki zestaw zagra zdecydowanie lepiej od tej belki ? jeśli bedzie porownywalne to wezme Focala ( zawsze to przychylniej sie dziewczyna spojrzy) myslac tez troszke przyszlosciowo poniewaz jak dobrze rozumiem taki ampli jest stereo czyli nie rozbuduje z jego pomocakina 5.1? wiec moze wziac FOcala ktory za jakis czas pojdzie do sypialni a wtedy juz do salonu kombinowac zestaw 5.1 ? NO chyba ze Focal nie umywa się pod żadnym kątem do tego wtedy sprawa oczywissta :) ale jak wpsomnialem kwota 4000-4500 to juz naciagniecie limitu ;/ niestety wykonczenie mieszkania zjada wszystkie srodki.

ps. Czy jesli taki zestaw to bylaby szansa by glosniki dopasowac do tej mojej RTV :P ja to jestem daltonista niestety dziewczyna nie;) zaakceptuje każde zapewne nawet gdybym cały salon zastawił ale jak może coś pasować do reszty to zawsze milej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem coś innego. Focal jest bardzo solidny muzycznie (jak na soundbar), natomiast w filmach zdecydowanie stawiałbym na YSP-2700. Efekty przestrzenne Yamahy to kompletnie inna bajka niż to, co dostaniesz w Focalu, więc to w tej płaszczyźnie powinieneś podejmować tą decyzję - muzyka, czy film?

Co do zestawu, który proponujesz, nie zadziała wcale. Głośniki centralne są mono, słyszałbyś tylko jeden kanał. Kolega z forum chyba Cię trollował. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście biorąc pod uwagę to, że filmy mają znaczenie pierwszorzędne decydowałbym się na jakiś amplituner stereo i do tego jakieś kolumny podstawkowe. Po układzie pomieszczenia widać, że miejsce odsłuchowe będzie mniejsze niż całość pomieszczenia. Zdecydowanie tak filmy się da oglądać i to bardzo komfortowo. Miałem kilka zestawów 5.1, obecnie filmy oglądam na stereo i kino-maniacy mogliby się tylko doczepić tylko do jednego - brak suba. Duża część amplitunerów stereo oferuje możliwość podłączenia suba, co problem niskich zejść załatwi na pewno. 

Sieciowe amplitunery stereo, które to urządzenia proponuje @Q21 w mojej opinii z kolumnami podstawkowymi + sub będzie wyborem (wg mnie) najlepszym i ja bym osobiście tak wybrał (myślę, że mimo wszystko kolumny podłogowe mogą być za duże, zaś niskie tony "weźmie na siebie" sub). Ponadto z wystroju widzę, że podłogowe najzwyczajniej nie zmieszczą się do pomieszczenia. Z kolumnami podstawkowymi także trzeba będzie kombinować. Może mini podstawki na szafce ? To co dodatkowo zyskasz - możliwość słuchania muzyki w zdecydowanie lepszej jakości (sceną stereo). 

Wg mnie soundbary "oszukują", nie uznaję takich wynalazków. System audio, czy kina domowego to stereo lub pełnowartościowe systemy np 5.1 lub większe, nie zaś jakieś "kłamliwe" belki- substytuty, mydlące uszy i odbiór klasycznych standardów, ale to tylko moja osobista opinia.

Stwierdzenie, że coś jest dość solidne muzycznie jak na soundbary wskazuje jedynie na to, że to się do muzyki totalnie nie nadaje, a film to też muzyka, nie same efekty (których wbrew pozorom nie ma tak dużo na tle całej ścieżki dźwiękowej).  

 

 

Edytowano przez Simson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W takim pomieszczeniu soundbar Yamahy nie ma racji bytu. Przestrzeń nie ma po bokach zamkniętych ścian. Fale będa odbijały się nie prawidłowo. Wiem że jest tam mikrofon który zapewne spróbuje walczyć z tym ustrojstwem jednak to za wiele nie pomoże. Będzie słychać że dźwięk jest sztuczny.

W prawidłowym pomieszczeniu faktycznie to działa i spełnia na prawdę swoją funkcję.

NA korzyść Focala przemawia dobra jakość pod kątem ceny. I mało miejsca. W stereo jest dość udany.

Albo on albo typowy system oparty na klasycznych monitorach. Yamaha RN602 + Zensor 3, Quantum 753.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...