Skocz do zawartości

Stereo do salonu


m@sZ3k

Recommended Posts

11 godzin temu, Angel napisał:

@m@sZ3k, ten post miał być odpowiedzią na Twój #10. Ale odpisałem pomyłkowo komu innemu. Teraz więc go wklejam do właściwego wątku:

Czyli masz słuch, co wczoraj sobie pewnie po raz kolejny udowodniłeś. Jeśli rzeczywiście nie da się postawić standów przed meblami i szerzej, to trzeba ustawić kolumny jak piszesz. Najlepiej, o czym wspomniałem, byłoby ustawić kolumny na grubych kolcach z drewna albo na granicie. Ewentualnie zrobić sandwich z tych materiałów. A takie standy mogą przecież wyglądać ładnie, jeśli znajdziesz odpowiednio dobre i ładne materiały. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A co do DACa, to jeśli tylko masz kompatybilne wyjścia/wejścia, możesz podłączać. Powinno grać. PS3 możesz podpiąć pod RCA, albo inaczej, jeśli masz taką możliwość.

Właśnie muszę sprawdzić, czy na kompie mam takie wynalazki :-)

Jeśli chodzi o standy, to zastanawiam się nad wykonaniem własnego projektu ze stali węglowej. Solidna podstawa ( blacha #10-12 ), solidna rura i podstawka właściwa z cieńszej blachy. Wszystko szlifowane i pospawane, następnie malowane na czarny połysk. Mam takie możliwości.

Stawiając je na komodzie ( standy ) pownienem je odizolować? Czyli zastosować bluetac czy też korek.

To samo pytanie do kolumny - na podstawce surowej czy z izolacją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moim zdaniem zarówno standy jak i kolumny powinny być w jakiś sposób odizolowane. Możesz zacząć od Blu Tack'u, tu i tam. Zazwyczaj jest skuteczny i uniwersalny. Gdyby coś było trochę nie tak z dźwiękiem, to pomyślisz o kolcach albo innym typie podkładek.

Standy zrób możliwie najcięższe. Zazwyczaj większość kolumn dobrze na to reaguje. Dobrze by była możliwość wsypania suchego piachu do standów. Niektórzy używają nawet śrutu ołowianego.

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎26 o 20:19, Angel napisał:

@m@sZ3k, ten post miał być odpowiedzią na Twój #10. Ale odpisałem pomyłkowo komu innemu. Teraz więc go wklejam do właściwego wątku:

Czyli masz słuch, co wczoraj sobie pewnie po raz kolejny udowodniłeś. Jeśli rzeczywiście nie da się postawić standów przed meblami i szerzej, to trzeba ustawić kolumny jak piszesz. Najlepiej, o czym wspomniałem, byłoby ustawić kolumny na grubych kolcach z drewna albo na granicie. Ewentualnie zrobić sandwich z tych materiałów. A takie standy mogą przecież wyglądać ładnie, jeśli znajdziesz odpowiednio dobre i ładne materiały. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A co do DACa, to jeśli tylko masz kompatybilne wyjścia/wejścia, możesz podłączać. Powinno grać. PS3 możesz podpiąć pod RCA, albo inaczej, jeśli masz taką możliwość.

Dobry wieczór Państwu.

Wracając tematu zakupów mam dalsze pytania.

Czy dla wspomnianych kolumn ( Magnat 673 ) odległość od ściany ok 30, max 40 cm od tylnej ściany kolumny będzie wystarczająca ze względu na BR?

Czy może Tannoy V1i byłyby lepsze?

Co do wzmacniacza - biorę pod uwagę zaproponowaną YamahęS501, CD kupię używany lub będę posiłkował się PS3, ale dużo muzyki idzie z kompa - nie ma karty dźwiękowej a wyjścia tylko mini jack. Dodatkowo stoi bardzo daleko, w drugim pokoju = ok 15m przewodu. Czy da się to jakoś sensownie rozwiązać?

Kolumny będą stały na podstawkach DIY zgodnie z podpowiedziami doświadczonych kolegów - ciężkie i odseparowane bluetac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość 30-40cm w przypadku monitorów z tylnym br powinna być już wystarczająca. Zwłaszcza że S4Home pisał że 673 nie są bardzo kapryśne. Interakcja ze ścianą zależy też od poziomu głośności, wiadomo wyższy poziom głośności to bardziej "dmucha" w tył. Niemniej br można zatkać zawsze zatyczką-gąbeczką. Inna rzecz, że nie jest tak że jak kolumna ma przedni br to może stać blisko, czy według niektórych wręcz licować ze ścianą, bo w odsunięciu kolumn od ściany nie chodzi tylko o samą relację br-ściana. Quantum 673 są dużo bardziej dynamiczne od Tannoy v1, jeśli z jakiś względów szukasz kolumn z przednim br szukałbym innych od V1, niemniej kolumna według mnie w pierwszej kolejności powinna uwodzić i pasować brzmieniem, a czy br tylny , przedni, dolny to sprawa  poboczna.

 W 1 poście napisałeś "8. Zależy mi na ciepłym, nie dudniącym brzmieniu, z nieagresywnymi tonami wysokimi o sporym wykopie powodującym gęsią skórkę na ciele."  quantum 673 nie brzmią ciepło, mają sporo góry, brzmienie dynamiczne, dokładne, precyzyjne ( V1 w sumie też tylko w mniejszej skali). Yamaha 501 ma sporą dynamikę, brzmi bezpośrednio i żywiołowo, całościowo więc dużo ciepła tam nie będzie, raczej dynamika, dobra kontrola, głębia i niezły wgląd w nagranie.  Zdaje sobie sprawę, że dla kogoś Quantum 673, czy Tannoy V1 mogą grać ciepło, ale cóż znam kolumny  cieplejsze ;) .

Co do ciągnięcia kabla 15 m z gniazda słuchawkowego z PC, może być średnio(bo  i kabel długi, komputer i wyjście słabe)  lepiej może zainwestować w używany odtwarzacz Cd z usb dla pendriva, lub używany odtwarzacz sieciowy Denon dnp 720, Pioneer N30(bywają poniżej 1tys )

Co do yamaha as501 to jej wejście optyczne i coaxial przyda się bardziej przy podłączeniu TV, lub odtwarzacza cd/dvd, ale nie komputera. Z komputera wychodzi się najlepiej z audio po usb. Tak sobie myślę, że najwięcej muzyki masz jednak na plikach i budżet do 2 tys na piecyk, a 1tys na kolumny, pomyślałbym nad amplitunerem sieciowym ,  ale już z USB, bo wspominany tani model RN 301 go nie ma i gra przeciętnie. Więc lepiej coś lepszego z pełniejszym wyposażeniem Yamaha RN500( 1700zł) , Onkyo tx8150 ( 1990zł ), Yamaha rn 602 ( 2290zł) i muzykę zgrywasz na pendriva( te amplitunery czytają wszystkie formaty) i komp jako źródło muzyki już Cię nie obchodzi, masz jeszcze v.tuner, wejścia optyczne dla TV itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Model Tannoy V1 jest bardzo delikatny i jak słusznie zauważył jacek także mniej dynamiczny.

W tej konfrontacji praktycznie zawsze zwyciezko wyjdzie Quantum 673. Chyba że lubisz delikatny dźwięk, z dość lotnym ładnym sopranem.

Yamaah AS 501 pasowała by podobnie do obu kolumn. Moim zdaniem jednak model NAD 326BEE do Quantum 673 będzie po prostu lepszy.

Jeśli kwestia DACa nie jest bardzo istotna to będzie to lepszy kompan dla tych kolumn.

Masz daleko. Rozumiem. Mogę spakować i kolumny i wzmak i wysłać do Ciebie, sprawdzisz sobie w domowych warunkach czy takie brzmienie Ci odpowiada.

Nie lepiej tak?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Sprawa kolumn i podstawek jest ogarnięta.

Mianowicie jadą do mnie Magnat Quantum 673 dzięki uprzejmości kolegi @S4Home.

Podstawki już już prawie gotowe - są na etapie malowania.

Jak będzie komplet, wrzucę zdjęcia.

Obecnie muszę roziązać problem zasilenia kolumn - bo go nie mam :-)

Jak już wcześniej pisałem chciałem nabyć jakieś ampli z dostępe do sieci ale na chwilę obecną "kasa się nie zgadza" ;-) a i pomysły różne przychodzą do głowy.

W związku z tym, na chwilę obecną,na gwałt poszukuję używanego wzmacniacza stereo w okolicy Olsztyna +100km lub z innego pewnego źródła w budżecie około 400zł,

który to napędzi owe Magnaty.

Na chwilę obecną podpięte będzie do tego PS3 jako żródło CD i dekoder Vectra, w następnym kroku pokombinuję coś z PC.

Proszę kolegów/koleżanki o pomoc w znalezieniu wzmacniacza. 

 

Przeglądając olx znalazłem coś takiego - cokolwiek z tego wrte uwagi??

https://www.olx.pl/oferta/okazja-wzmacniacz-stereo-ampliefier-pioneer-a-503r-500w-tanio-CID99-IDlDPzi.html#e7e19742df

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-pionieer-a-450r-CID99-IDnqSgM.html#64909fed01

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-wzmacniacz-onkyo-9211-stan-bardzo-dobry-CID99-IDn70o2.html#64909fed01

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-harman-kardon-pm645-CID99-IDnzfqa.html#46bef247c1

Edytowano przez m@sZ3k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, don napisał:

Za mniejsze pieniądze kupisz jakiś fajny wzmacniacz lub amplituner stereo Nad ze starych serii. Zagra lepiej od tych z Twoich linków. 

Jakieś konkretne propozycje mogą zostać przedstawione?

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jak Pioneer to 656, harman może faktycznie podejść.

Ewentualnie nowsze Marantz z seri pm600x

Obecnie jest coś takiego na alle..

http://allegro.pl/pioneer-a-676-wzmacniacz-gwarancja-paragon-i6967170842.html

Czy bardzo różni się od 656?

7 minut temu, S4Home napisał:

Ax500?

Dźwięk będzie bardzo precyzyjny, oderwany od kolumn ale dość jasny, dynamiczny. Raczej w kierunku detalu niż muzykalności

Czytałem, że taki jest wary zainteresowania, ale nie ma zdjęć...

http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-596-i6970380450.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?string=nad&buyUsed=1&order=p&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-3-0905

Do wyboru do koloru, od tanich jak barszcz do trochę droższych. Im starszy model tym zagra cieplej, nowsze są bardziej neutralne. Na papierze może to wyglądać lipnie bo stare Nady mają po 20-40W, czasem trochę więcej, ale Nad z tą mocą zagra potężniej niż taki Pioneer ze swoimi 100W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Sam również kierowałem się bardziej w stronę NADa. Cena jest bez negocjacji ale będzie mój.

P.S.

Widzę, że koledzy nie dali się podpuścić na fejkowe zdjęcie.

Jak już pisałem wcześniej podstawki się malują i jak bedzie wszystko ogarnięte załączę zdjęcie z salonu :-)

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, S4Home napisał:

Skąd masz takie podstawki?

Sam je robiłeś? One są lakierowane? 

Potrzebował bym takie :)

HyHy, Cieszę się, że się podobają :-) Mojej żonie też przypadły do gustu choć na początku nie chciała słyszeć :-)

To samoróba - blacha #20 i rura toczona z otworem na przewód. Spawane, szlifowane. Lakierowane tradycyjnie lakierem samochodowym na połysk. Waga ok 18 kg ;-)

Elegancko wpasowały się w aranżację salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ile cię to wyszło?

Jeszcze nie wiem :-)

Zbliża się 10ty i Boss liczy premie, więc mu nie przeszkadzam :-)

Koszt materiału to ok 50zł/szt

Lakier  70 zł. ( plus czteropak dla malarza )

Reszta to już "koszty wewnętrzne", mam maszyny i możliwości więc skorzystałem.

Raz na jakiś czas mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...