Skocz do zawartości

Stereo do salonu


m@sZ3k

Recommended Posts

Update.

 

Koledzy i koleżanki

Chcę powiększyć powyższy zestaw o odtwarzacz CD.

Budżet do 1000 zł.

Sprzęt raczej nowy ( chcę mieć spokój na dłuższy czas ) ale coś sprawdzonego używanego też łyknę.

Z nowych znalazłem poniższe - warte to uwagi czy radzicie używke?

http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-denon-dcd-520ae-czarny-i7147429227.html#thumb/5

http://allegro.pl/pioneer-pd-10ae-w-wa-odsluch-planeta-dzwieku-i6694019448.html

http://allegro.pl/yamaha-cd-s300-odtwarzacz-cd-i6612704937.html

Proszę o opinie i pomoc w doborze :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z czym to ma grać, z tym Nadem i Magnatami co powyżej?

Pamiętaj , że źródło ma również nie małe znaczenie jeśli chodzi o dźwięk. Więc co chciałbyś uzyskać? Trochę ocieplić dźwięk, stonować wysokie tony, czy odwrotnie - dodac konturu , jasnosci itp?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę tak, z NADem i Magnatami.

W tej chwili zależy mi głównie na ciszy, bo źródłem obecnie jest stare PS3, które przy wieczornym słuchaniu strasznie hałasuje.

Z dźwiękiem mogę eksperymentować, nie jestem osłuchanym audiolubem i jest to mój pierwszy zestaw. Niedługo przymierzam się do zmiany wzmacniacza celem wyrobienia sobie opini.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś podstawowe odtwarzacze Cd danych firm i takowe bym odpuścił. Dokładając nie dużo więcej będziesz miał lepsze granie.

Przykładowo: Denon Dcd 720 ae, Pioneer Pd 30.

Z tych dwóch powyżej Denon zagra z większym spokojem, cieplej, nie natarczywie. Pioneer natomiast bardziej konturowo, jaśniej. Denon ma bardzo ciekawą opcję odtwarzania plików mp3 320 kbps przez usb. Na wyświetlaczu bardzo wygodnie się obsługuje katalogi z albumami. Nieraz się przydaje, jak ktoś nie chce podłączać kompa i przerzucać na szybko płyt. Pioneer takiej opcji nie ma, a Yamaha, którą wymieniłeś ma , ale tam obsługa takich plików przez usb to tragedia.

Denon dcd 720 ae i Pioneer Pd 30 to ta sama klasa urządzeń, ale tak jak napisałem powyżej, trochę o innym brzmieniu, tutaj zależy od preferencji.

W przyszłości zawsze możesz dokupić jakiegoś dobrego Dac'a i te Cd wykorzystać jako transport, a dźwiek kształtować daciem.

Jeśli chodzi o kulturę pracy to dla mnie Denon jest cichszy od tego Pioneera. Mechanizm tacki chodzi płynniej i ciszej.

Jeśli chodzi o używki to faktycznie ja też raczej bym wolał coś nowego jeśli chodzi o CD. Ewentualnie coś z używek , ale na gwarancji jeszcze, tyle, że też aby coś lepszego wybrać w takiej sytuacji od  tych dwóch powyżej to trzeba by jeszcze trochę dołożyć. Starych 20-sto letnich "h- endów" nie polecam przez problem z laserami. Co innego wzmacniacze czy kolumny.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za obszerną i ciekawą odpowiedź.

Przez chwię rozważałem też kombajn w stylu Yamaha CD-N301 co by przy okazji mieć też radyjko internetowe, ale tu chyba też nie ma sensu iść w budżetowe klocki.

 

Kolejną sprawą jest opcja wymiany NADa 310 na coś innego.

Chciałbym poszerzyć swoje horyzonty, zobaczyć co oferują inne wzmacniacze.

Zależy mi na tym, aby ich walory były dostępne już przy cichym słuchaniu - i teraz co tu można pokombinować?

Zakładam, że sprzedam NADa i dorzucę kilka złty - budżet około 600-700 zł - co w tych widełkach jest warte uwagi???

Dziękuję za podpowiedzi.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj byś musiał powiedzieć co byś chciał zmienić w dźwięku, bez tego to raczej trudno coś doradzić.

Sam fakt , że chciałbyś przy cichym słuchaniu mieć lepiej słyszalny zakres wszystkich tonów może nie być wcale taki łatwy do ogarnięcia. Z reguły potrzeba do takich celów mocnych i wydajnych wzmacniaczy , ale to też nie jest gwarancją sukcesu. Po prostu przy cichym odsłuchu bardziej słyszymy średnie tony, a Tobie zapewne brakuje trochę wysokich i niskich, które otrzymujesz po odkręceniu gałki wzmacniacza. Tutaj najprostszym sposobem na załatwienie sprawy byłaby po prostu regulacja barwy, bądź przycik "Loudness" przy cichych odsłuchach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham głównie wieczorami, w pokoju bez drzwi, więc dźwięk bardzo rozchodzi się na mieszkanie.

Obecny NAD nie pozwala mi zejść z volume na min, tak jakby nie od samego początku skali są słyszalne oba kanały - może to jakaś wada, o której gdzieś tu czytałem, w każdym razie przy wymaganych warunkach odsłuchu jest zbyt głośno. ( A może można to naprawić u któregoś z fachowców forumowych? )

Przy głośniejszym słuchaniu nie dopatrzyłem się jakichś wad...po prostu jestem mocno początkujący i szukam swoich preferencji, jeśli słyszałem tylko jedno zestawienie, to mogę sam nie wiedzieć co lubię :-)

Myślałem o zakupie u któregoś ze sprawdzonych alle....np:

https://allegro.pl/uzytkownik/Audio-AS/wzmacniacze-i-pokrewne-wzmacniacze-257182?order=m

czy też

https://allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?string=komis myślenice&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-4-1003

Można coś z tego wybrać sensownego?

Trafiła się kaska więc chętnie poeksperymentuję, tylko nie chcę trafić kulą w płot:-)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wiesz co aż tyle lat nie mam więc nie wiem jakbym nowy. 

Z całą serią x60 denona jaką miałem do czynienia była bez pilota. To klocki używane. Więc ciężko mi powiedzieć. Musiał byś ściągnąć jakiś oryginalny manual do niego

Dziękuję za odpowiedź.

Bardzo Cię szanuję, za to że odpowiadasz na pytanie, które same w sobie było dość lamerskie z mojej strony.

Ogólnie podziwam branżę za zaangażowanie w dyskusję.

Gorąco pozdrawiam.

Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...