Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Gdzie w Warszawie wyremontują mi kolumny?

Dostałem kiedyś parę JBL TXL 510 z mocno uszkodzonymi resorami i kopułkami. Stoją od kilku lat jako podstawka/stolik pod zestaw audio.

Znam tylko te firmę;

https://iviterserwis.pl/serwis-audio/serwis-naprawa-kolumn-glosnikowych

Ale u nich koszt naprawy wielokrotnie przekroczy wartość tych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 8.01.2022 o 16:17, TAtomicus napisał:

Jest jeszcze coś takiego:

zbyromex.pl

… na Wolumenie.

Zapomniałem napisać, że w innych kolumnach chodziło mi o przyklejenie kopułek głośników niskotonowych, które się odkleiły. W rzeczonym Zbyromexie kosztowałoby to jakieś 10 zł od kopułki. Tylko, że Pan Zbigniew lojalnie ostrzegł, że klejenie plastikowej kopułki do papierowej membrany może nie trzymać długo. Tzn. on nie ma takiego kleju, który by to dobrze złapał.

Znalazłem jeszcze to:

SILTON na Powiślu

Cena podobna - 15zł, ale pan zapewnił, że z klejem nie będzie problemu.

Zadzwoniłem też do Iviterserwis na Pl. Konstytucji.

Ci maja ceny iście audiofilskie. Dwa razy pytałem konsultanta na infolinii, bo nie mogłem uwierzyć.

400zł od kopułki. Podobno robi to ich bardzo dobry fachowiec.

 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wytłumaczenie było takie, że naprawa (znaczy, przyklejenie tych kopułek) trwała dłużej, niż zakładali. Na razie przyklejenie wygląda ok i kolumny odzyskały nienaganne brzmienie. Zobaczymy, czy to się to znowu nie odklei po pewnym czasie.

Ale jakoś straciłem do tej firmy zaufanie.

 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

jestem posiadaczem prototypowego zestawu Etera Fibra (https://www.highfidelity.pl/artykuly/0412/fibra.html) w których to głośnikach niskotonowych uszkodzone są kopułki przeciwpyłowe (kids...) czy w okolicach trójmiasta znajdę kogoś kto byłby to wstanie naprawić? ewentualnie byłbym skłonny je odsprzedać.

WhatsApp Image 2023-01-17 at 12.40.20 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-02-14 at 06.44.37.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy z okolic Trójmiasta, ktoś może polecić rzetelnego fachowca/serwis, który pomógłby z renowacją obudowy kolumn Audio Pro Avanto FS20 ? Przez całą kolumnę pociągnięty jest delikatny skóro-podobny materiał, który przez lata się pozaciągał i wygląda to mało estetycznie. Nie wiem czy koszt takiej naprawy lub wymiany tego materiału na coś bardziej trwałego nie przewyższy wartości tych kolumn...

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...