Skocz do zawartości

Dynaudio - kolumny z charakterem


Recommended Posts

Witam kolegę Adama

Gdy szukałem dla siebie głośników słuchałem w sklepie wygrzanych  Dynaudio X14 oraz Emitów 20, faktycznie Emity mają więcej basu ale to wynika z wielkości przetwornika którymi Emity wygrywają.

Dynaudio X14 są bardzo ciekawą propozycją do małych pomieszczeń, jak posiadasz więcej zasobów gotówki  to pomyśl nad Dynaudio X18.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie tony w X18 nie będą tak "kopały" jak te z X14 i będą całościowo  wolniejsze, stawiając na lepsze wypełnienie, nasycenie. X18 są wyraźnie bardziej liniowe w niskich tonach i nie tylko. W bezpośrednim porównaniu obu konstrukcji słychać , że oprócz podbitego dołu w X14 jest również podniesiony górny środek, takich "podrasowań pod pierwsze wrażenie" nie ma w X18, to konstrukcja zdecydowanie poprawiona w stosunku do X14, ale jak zawsze komuś może się bardziej podobać efekciarskie ale na dłuższą metę męczące granie X14, niż nudne, mdłe i za duszne i miękkie granie X18 (spotykam się często z takimi opiniami użytkowników tych monitorów). Po wygrzaniu nie dojdzie w X14 więcej dołu (i całe szczęście bo już są podkręcone), poprawi się trochę stereofonia, przestrzeń i tyle. Powodzenia w wyborze swoimi i tylko swoimi uszami :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

Chętnie dołączę do klubu doceniającego DYNAUDIO  :)

Moj zestaw podobny do zestawu Kolegi  LONEY.

DynAudio EMIT 20--->Emotiva BasX PT-100--->Emotiva BasX A-300--->Cambridge Audio Dac Magic 100--->LAPTOP/USB/TIDAL-MASTER

Sporo testowałem, zmieniałem, szukałem, drążyłem i staneło na tym zestawie.

Daleko mi do audiofila, ale spróbuję opisać co mnie urzekło i zdecydowało na tak.

Muszę dodać, że gram w bardzo małym i wygłuszonym pomieszczeniu ( 3 m x 4 m )

Gdy pierwszy raz uruchomiłem ten zestaw razem, poczułem niemal fizycznie jak idealnie zgrały sie prądowo i przełożyło się to na ciśnienie akustyczne wypełniające pomieszczenie.

Największy atut tych monitorów moim zdaniem to stworzenie dużej przestrzeni szczególnie jak ma się mikro pomieszczenie.

Dźwięk wyraźnie słyszany na " scenie " tworzącej się przed, a nie z paczek jak w przypadku wcześniej testowanych innych kolumn.

Bardzo ładnie słyszalne indywidualnie instrumenty.  Gitara akustyczna czy saksofon sprawia wrażenie fizycznej obecności. Fajne wokale.

Dokupiłem jedynie DAC a bo dawał słyszalną różnicę w stosunku do wbudowanego w Emotivie.

W tej cenie uważam, że są wspaniałe i bezkonkurencyjne chyba.

polecam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Koledzy,

Robiłem właśnie małe porządki i znalazłem stare maskownice do Excite X18. Zostały po sprzedaży kolumn, bo wydusiłem od dystrybutora w ramach gwarancji nówki. W tych które zostały u mnie jedna ramka ma pęknięcie, w drugiej delikatnie poluzowana tkanina.

Może komuś przyda się jako zapas do naprawy, oddam w cenie przesyłki, chętnych zapraszam na priv!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 26.03.2022 o 13:57, stach_s napisał:

Koledzy,

Robiłem właśnie małe porządki i znalazłem stare maskownice do Excite X18. Zostały po sprzedaży kolumn, bo wydusiłem od dystrybutora w ramach gwarancji nówki. W tych które zostały u mnie jedna ramka ma pęknięcie, w drugiej delikatnie poluzowana tkanina.

Może komuś przyda się jako zapas do naprawy, oddam w cenie przesyłki, chętnych zapraszam na priv!

Ponawiam ostatni raz propozycję oddania za FREE maskownic do Excite X 18.

Jeśli nie będzie zainteresowanych trafią za kilka dni do utylizacji.

Albo jeszcze lepiej - na aukcję od 1 zł :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Trudne zadanie 😀 

Wcześniej przez kilka lat używałem Dynaudio Xeo. Zależało mi na gotowym systemie i pomimo, że lubię poczytać i pooglądać recenzje różnego rodzaju sprzętu, to nie chciałem dobierać i kupować poszczególnych komponentów, kabli itd. Znając swoje podejście, to ciągle bym coś zmieniał ;) 

Po kilku latach i przeprowadzce do większego domu zainwestowałem w Focus 60 xd. Wcześniej testowałem przez tydzień model podstawkowy, mniejszy i w moim pomieszczeniu brakowało dźwięku. Kolumny grają u mnie w pomieszczeniu o powierzchni ok 60 m2 i dopiero 60 xd zagrał tak, że nie miałem wątpliwości. Oczywiście nie kupiłem w ciemno. Ten model też salon udostępnił mi do testów. To moim zdaniem najważniejsza rzecz przy zakupie audio - testy we własnym pokoju. Aktualnie mój system to wspomniane kolumny i streamer EverSolo DMP-A6 ME. Słucham tylko poprzez Tidal i czasem Spotify. Czasem streaming przez AirPlay.  Nie za bardzo potrafię porównać dźwięku Focusów do innych kolumn, bo jak wspomniałem od lat używam tej linii produktowej Dynaudio. Na pewno Focus ma głęboki bas, dźwięk wypełnia cale pomieszczenie i nawet w drugim końcu mojego salonu dobrze się słucha muzyki. Producent zadbał o zestrojenie głośników, wzmacniacz itd, także gra to po prostu dobrze a jedyne co można próbować, to zmieniać źródło. Ja po kilku latach zamieniłem Node 2i na EverSolo i słyszę poprawę. Cenie sobie również wygodę używania. Odpalasz muzykę, kolumny startują i ewentualnie pilotem zmieniać poziom głośności. Tego rodzaju rozwiązanie jest dla osób, które nie chcą zmieniać, testować, próbować itd. Jak wspomniałem po kilku latach zmieniałem streamer. Ewentualnie można zmienić kable zasilające. Ja jestem zadowolony i nie planuję zmieniać. Jak potrzebujesz więcej informacji, to pisz. Podstawa - testy w domu i dopiero zakup. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Może dlatego, że nie budzi takich kontrowersji, jak niektóre tematy / produkty? :)

A Sonus Faber, Monitor Audio czy Audio Physic budzą? ;)

Może Sonus Faber jakoś dużo też nie ma, choć i tak więcej. A i tak Dynaudio jakoś licho, co mnie dziwi biorąc pod uwagę, że marka przecież nielicha. :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał S napisał:

Może dlatego, że nie budzi takich kontrowersji, jak niektóre tematy / produkty? :)

Próbowałem kiedyś dowiedzieć się jakich ludzie używają transportów do chociażby Focus takich jak moje - głucha cisza. Mam wrażenie, że nikt oprócz mnie nie posiada Focusów ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zolt napisał:

A Sonus Faber, Monitor Audio czy Audio Physic budzą? ;)

Może Sonus Faber jakoś dużo też nie ma, choć i tak więcej. A i tak Dynaudio jakoś licho, co mnie dziwi biorąc pod uwagę, że marka przecież nielicha. :)

Monitor Audio i AP to jednak zdecydowanie popularniejsze marki. O Dynaudio nawet na AS pisze się mniej. Może to kwestia ceny samych paczek, może ich wymagań wobec elektroniki - w każdym razie mam wrażenie, że złożenie sensownego systemu z Dynaudio wymaga większych nakładów finansowych i czasowych i nie każdy może, czy chce się w to bawić. Uważam (i mówię to jako posiadacz Dynek i fan marki), że da się łatwiej i taniej dostać brzmienie porównywalne jakościowo, choć oczywiście o innym charakterze. I tu jest sedno sprawy, bo dla niektórych ten charakter jest kluczowy - ważniejszy niż relacja jakość / cena. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CHRx napisał:

Próbowałem kiedyś dowiedzieć się jakich ludzie używają transportów do chociażby Focus takich jak moje - głucha cisza. Mam wrażenie, że nikt oprócz mnie nie posiada Focusów ;)

Czyli jesteś wyjątkowy 😄 Takie kolumny nie są zbyt popularne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...