Skocz do zawartości

Dobór amplitunera Bose Acoustimass 5


jenisej

Recommended Posts

Witam,

zakupiłem właśnie cztery używane głośniki Bose od zestawu BOSE Acoustimass 10 Series III. Cena była okazyjna więc się skusiłem. Nie jestem w ogóle obeznany w temacie, dlatego wolę posłuchać ekspertów. Mianowicie chcę stworzyć zestaw 5.1. Najbardziej zależy mi na jakości dźwięku podczas oglądania filmów, mniej na muzyce. Pomieszczenie: ok 20m3.

Mam 4 głośniki, więc brakuje mi:

-piątego głośnika centralnego

-subwoofera: czy musi byc Bose, a jeśli nie to jaki polecacie? 

-amplitunera: chciałbym się zmieścić w 1500zł

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile za nie dałeś. Mam nadzieje że grosze bo inaczej to biznesu nie zrobiłeś.

Nie wiem gdzie teraz kupisz centralny? Chyba że innej firmy.

O ile te głośniki z każdym innym amplitunerem zagrają o tyle są przystosowane do nagłaśniania przez sub Bose. Tam jest odpowiednio dobrana moc do tego systemu aby kolumny grały czysto i głośno. Przy żadnym innym amplitunerze nie uzyskasz takie efektu.

Możesz szukać suba a później słabego podstawowego modelu amplitunera bo wtedy wystarczy. Albo ryzykować i wybrać coś pokroju Onkyo 607/608 Denon 1911 itp  które będą znacznie tańsze i liczyć że to zagra.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jestem świadomy tego, że BOSE jest, delikatnie mówiąc, przereklamowaną firmą ;). Nie jestem audiofeelem i nie wymagam od nich cudów. Kupiłem je z jednego powodu-bo są małe i niestety nie mam miejsca na wielkie drewniane kolumny. Chcę jednak wycisnąć z nich co się da. Dzięki za poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wydaje mi się, że S4Home bardziej chodziło nie o fakt przereklamowania tej, czy innej marki, ale o to, że system kina domowego to 6 źródeł dźwięku, a nie 4. Dodatkowo tutaj kolumienki "sterowane" z jednostki subwoofera którego brak ( bo nic o nim nie piszesz) aby dać w miarę dobrą jakość i bezpieczeństwo. Przy klasycznych dużych kolumnach , brak "głośnika centralnego" i subwoofera można próbować ( znając się na rzeczy) uzupełnić innym, przy tych maluszkach ciężko.  Ciężko też będzie dopasować i "zszyć pasmo" brzmienie głośniczków bose z innym głośnikiem centralnym, pomijając już kwestię subwoofera będącego tutaj i źródłem niskich tonów i centralką dla głośników.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...