Skocz do zawartości

Jak nie powinno się ustawiać kolumn głośnikowych - Najgorsze pomieszczenia odsłuchowe.


1Ender

Recommended Posts

@DamaDama, ale uważaj, bo separacja kanałów może być tak dobra, że wytworzy się na środku sceny dziura w scenie stereo. 
Oczywiście jest na to sposób. Podpinamy poprzez sumator, kolumnę centralną, która uzupełnia nam braki na środku sceny. 
Mój kolega używa do tego starego, kineskopowego telewizora. Twierdzi, że w ten sposób ma pełniejszy dźwięk. To nie żart. Poważnie (z tym kolegą). W pionie radzi sobie w ten sposób, że jedne kolumny stawia na drugich. Jedne z tych kolumn to jakieś Tonsile, modyfikowane najwyższej klasy głośnikami JVC. Słuchał moich SF Electa Amator 1 i twierdzi, że u niego gra podobnie. Nie słyszałem jego zestawu, ale dlaczego miałbym mu nie wierzyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angel nie mam pojęcia czy wytworzy się dziura ale w razie czego trzeba będzie pokombinować z wysokością stożka czapki urodzinowej i średnicą podstawy tejże... W odwodzie będę miał jeszcze kapelusz kowbojski, który wisząc na szyi z tyłu głowy powinien coś jeszcze uratować.

A ten telewizor to lampowy czy coś nowszego? Jeśli lampowy to wiele by to tłumaczyło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 5.08.2017 o 10:34, DamaDama napisał:

@Angel nie mam pojęcia czy wytworzy się dziura ale w razie czego trzeba będzie pokombinować z wysokością stożka czapki urodzinowej i średnicą podstawy tejże... W odwodzie będę miał jeszcze kapelusz kowbojski, który wisząc na szyi z tyłu głowy powinien coś jeszcze uratować.

A ten telewizor to lampowy czy coś nowszego? Jeśli lampowy to wiele by to tłumaczyło...

Panowie. A jak to trzebA ustawić wg was ? Mam taki sam problem. 

image.jpg

Edytowano przez Pyy69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...