Skocz do zawartości

Kenwood Kr-3200 Pomocy :(


AudioFils

Recommended Posts

Hej witajcie! Otóż mam taki problem. Posiadam wzmacniacz Kenwood Kr-3200 z lat 80 i chciałbym zasięgnąć opinii czy jest to dobry wzmacniacz i czy warto zainwestować w naprawę, ponieważ dzisiaj tatko, podłączał trzeci głośnik na włączonym wzmacniaczu. Z przodu wzmaka jest gałka do głośników, ojciec nią trochę kręcił, przełączał na A,B, A+B kombinował tak długo, że siekło mi lewy kanał. Kolumny podpięte są pod A, dół działa góra nie, wiecie może co mogło się wydarzyć? Na tym podłączeniu powinna grać lewa i prawa kolumna, a gra niestety tylko jedna. Działa mi cały dół mogę podpiąć się na A i B [R] , będą wtedy grały dwie, ale tak czy siak nie będę miał stereo PS. Sprzęt pograł może z miesiąc, kupiłem go na allegro za 500zł.

Pozdrawiam

 

IMG_20170524_183226.jpg.72c78b20b86ba5429f7216d8e73f2655.jpg

IMG_20170524_182244.jpg.2eebf7f9b0b68e58263f4b93d01b0c6b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioFils.

Pewnie jedna końcówka mocy padła - dlatego masz tylko jeden kanał.

Jednak na początek to rozkręć wzmacniacz i sprawdź, czy bezpieczniki są w porządku - mógł się np. spalić ten, który odpowiada za niedziałający kanał.

Pozdrawiam

PS. Przenoszę Twój wątek do innego działu - nie pisz wszystkiego w "Technice lampowej i analogowej", bo to nieodpowiednie miejsce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. To Ci tatko załatwił wzmacniacz ?. A kto to podłącza kolumny przy włączonym zasilaniu.  ? I po co Ci albo tatkowi była trzecia kolumna (ktora okazała się "piątą kolumną"). Stereo to dwie kolumny. I tyle.

Swoją drogą chyba przepłaciłeś za wzmacniacz. Czemu go kupiłeś? Może jako vintage w świetnym stanie z czasem zyskałby na wartości. 

Jeśli nie spalił się bezpiecznik, jak zauważył @RoRo, to mogła ulec awarii końcówka mocy. Trzeba by w jakimś serwisie RTV zapytać ile to może kosztować. Z tym, że moim zdaniem nie dobiorą już części takich jak są oryginalne. A wstawienie nowych może spowodować nierównowagę barwową. Ja, jako purystą wymieniłbym obydwie końcowki na nowe. 

Ale chyba koszty wówczas byłyby spore a efekt soniczny niepewny. Wolałbym pewnie kupić inny wzmacniacz. Może taki sam a zepsuty mieć na części. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go bo mi się spodobał wizualnie :D generalnie byłem zadowolony z tego wzmaka, grał bardzo ładnie, miękko, myślę, że to był dobry wybór do muzy z lat 60/70. W poniedziałek jadę z nim do naprawy, jeśli dobiorą mi inne końcówki mocy to dźwięk może się mocno różnić? a może można dobrać lepsze i będzie jeszcze lepiej śmigać? :D Właśnie nie wiem po co podpinał tą trzecią, chciał zrobić subufer chyba xD a może to była wina kliknięcia przycisku mono we wzmaku na trzech głośnikach.

Edytowano przez AudioFils
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że jeśli się coś spaliło można dobrać inne, nawet lepsze. Tylko jak pisałem do obydwu kanałów takie same. Co je Ci będę pisał, że będą różnice albo nie będzie. Moim zdaniem będą. Naprawia się tak, by obydwa kanały grały jednakowo. A np. w kolumnach z podobnego powodu powinno wymieniać się dwa głośniki (takie same w lewej i prawej kolumnie), nawet jak wstawiałoby się identyczny jak był, choć nowy.

Pamiętaj na przyszłość, że wszelkiego rodzaju podłączenia czy przełączenia kablami robi się zawsze na wyłączonym zasilaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AudioFils napisał:

W poniedziałek jadę z nim do naprawy, jeśli dobiorą mi inne końcówki mocy to dźwięk może się mocno różnić? a może można dobrać lepsze i będzie jeszcze lepiej śmigać?

Czy dobiorą lepsze końcówki mocy to trudno oczekiwać - bo na taką czynność to serwis musi trochę czasu poświęcić, spróbować różne rozwiązania i wybrać najlepsze. A to raczej nie będzie tożsame z niskimi kosztami dla Ciebie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...