Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne zamknięte na miasto (budżet plus minus 200 zł)


Recommended Posts

Szukam słuchawek wokółusznych o konstrukcji zamkniętej, które nadadzą się do wyjścia na miasto, choć mam zamiar używać ich również w domu. Zależy mi szczególnie na detaliczności oraz szerokiej scenie, bez nadmiernie mocnego i dudniącego basu. Nie szczególnie orientuję się w temacie, więc mam nadzieję, że tutaj ktoś coś doradzi? Budżet do 200 zł, choć mogą być trochę droższe, bo zakładam, że może uda mi się znaleźć taniej bądź załapać na jakąś promocję, bądź poczekać aż stanieją. 

Edytowano przez ignis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to te Shure SRH145 są nauszne a nie wokółuszne. Może być problem z takimi słuchawkami. Musisz pamiętać ze słuchawki bez nadmiaru basu często grają zbyt lekko w otoczeniu ulicy i z tego powodu chyba wszystkie znane mi słuchawki ( w tym zakresie cenowym ) zamknięte do sprzętu przenośnego i do tego wokółuszne mają basu więcej niż mniej, a przynajmniej te warte uwagi. Może warto w warunkach domowych po prostu nieco ujmować nadmiaru basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy zwiększaniu budżetu do powiedzmy 300 zł max, dalej nic, co spełniałoby te warunki? Bądź może dałoby się prędzej coś znaleźć przy odwróceniu proporcji w takim razie, to znaczy szukaniu słuchawek do sprzętu domowego, ale takich, które dałyby się też wykorzystać na miasto i które w miarę w porządku zagrałyby ze słabszego źródła?  Moje obecne typy to - Shure srh240a bądź  Shure srh440 (przy nagięciu budżetu do 300 zł), Takstar HD2000, Superlux hd661, Fischer audio fa-004 (ewentualnie Maxell Retro Dj), CAL! (choć one podobno potrzebują dobrego źródła).

Edytowano przez ignis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wszystkich z wyżej wymienionych słuchawek. Jednak z tego co widzę to nie do końca pasują one do pierwotnych wymagań brzmieniowych. Za to każde z nich wydają się być bardzo udane. Ja bym jeszcze zwrócił uwagę w szczególności na Encore RockMaster OE. Do 10 rano trwa na nie promocja. Przy większym budżecie wybrałbym Creative Aurvana Live 2. Łatwo jest je napędzić i są znacznie bardziej szczegółowe od Encore. Do tego oferują bardzo przestrzenny dźwięk jak na słuchawki zamknięte. Jedne i drugie są nastawione na współpracę ze sprzętem przenośnym. Najlepiej z jakimś przyzwoitym DAP-em. Jednak oba modele mają sporo ( choć naprawdę dobrego ) basu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Polecane w tym wątku przez MobyDicka Creative Aurvana Live 2 można dostać w tej cenie - na amazon.de od czasu do czasu jest przecena na niecałe 54 EURO. Obecnie na przykład - https://www.amazon.de/Creative-Ohrumschließendes-40-mm-Neodym-Treiber-Bio-Cellulose-Verbundmembran-verhedderungsfreies/dp/B00GFLV7V4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1502401503&sr=8-1&keywords=creative+aurvana+live+2. Poza tym stała cena na amazon.de też jest poniżej 300 zł, nawet przy przeliczeniu walut, to się opłaca. Przesyłka jest za darmo. Zwrot też. Na stronie producenta można też dostać te słuchawki w atrakcyjniejszej cenie niż w Polsce, to znaczy poniżej 300 zł. Dają bonusowe punkty za rejestrację i zapis na newsletter, co też obniża cenę. Przesyłka jest darmowa. 

 

Przy okazji - MobyDick, dziękuję za odpowiedź i pomoc. : ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłam, chwilowo się wstrzymałam, jedynie orientuję się w cenie, niemniej jednak wszelki research prowadzi do nich. Zastanawiam się jednak, czy to dobry pomysł mieć jedne do wszystkiego, tzn. na miasto i do domu, bo te dwójki, choć dobrze grają podobno ze sprzętem przenośnym, wydają się jednak konstrukcyjnie dość duże, ale pewnie większość wokółusznych taka będzie, choć nie wszystkie tak odstają na boki. Powiedzmy, że wygląd nie gra dla mnie większej roli, ale poza używaniem w domu mam zamiar kilka razy w tygodniu brać je na miasto, więc mimo wszystko dobrze by było gdyby był odrobinę zgrabniejsze. Z drugiej strony szkoda nie brać w takiej cenie (kusi, żeby kupić i przekonać się jak brzmią) i szukać czegoś innego, szczególnie przy takim budżecie. Jeżeli kupowałabym jedne do domu, a drugie na miasto, to wtedy zdecyduję się na nie, ale kupowałabym wtedy dopiero w przyszłym roku. Tak, czy tak - jeżeli uda mi się ich posłuchać bądź zdecyduję się na ich kupno,  dam znać jak wrażenia. : )

Edytowano przez ignis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL2 są niewielkie jak na słuchawki wokółuszne. Nieco mniejsze bywają tylko słuchawki z padami owalnymi. Mnie znacznie bardziej przypadł ich wygląd do gustu dopiero w kontakcie bezpośrednim. W końcu nie bez przyczyny dostały nagrodę za wzornictwo użytkowe red dot. Właśnie dość spora głębokość obudów sprawia ze dają tak przestrzenny dźwięk. Mimo wszystko nie odstają aż tak bardzo jak można by się spodziewać, głównie dzięki temu że pałąk nie wystaje poza obręb muszli. Słuchawki nauszne mogą być znacznie mniejsze. Jednak trudno będzie znaleźć wśród słuchawek tego typu w obidowach zamkniętych coś o podobnie przestrzennym dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...