Skocz do zawartości

Jamo d170+Technics su-500


Halucynoleptyk

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. To mój pierwszy post. 

Planuję zmienić sprzęt grający bo czegoś mi brakuje. W chwili obecnej mam jamo d170+Technics su-500+jamo sub210. Gra to fajnie ale bym chciał żeby było lepiej. Zastanawiałem się nad zestawem jamo s628+jamo sub210+Yamaha a-s501. Co myślicie o takim zestawieniu? Pokój w którym miało by to stać ma jakieś 20m2. Muzyki której słucham to głównie szeroko pojęta elektronika z tym że w przekroju od dnb poprzez deepy skończywszy na (nawet nie wiem jak to nazwać więc podam wykonawców) Bonobo, Agnes Obel, London grammar. Bym był bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można lepiej. Dużo zależy od budżetu, którego zresztą nie podałeś. Twoja propozycja, to brzmienie raczej podobne do tego co masz, może trochę większe, mocniejsze, ale i dźwięk trudniejszy do opanowania.

Jeśli jakość ma być lepsza, to po co subwoofer? Ten stosuje się zazwyczaj w kinie domowym. W muzyce rzadko się sprawdza i odpowiednie dobranie suba do zestawu, zgranie go z nim nie jest łatwe. Obawiam się tylko, że możesz mieć już gust spaczony używaniem subwoofera i nawet dobrze grające i głęboko schodzące na niskich tonach kolumny mogą Cię w tym względzie nie zadowolić.

Sądzę, że dwie dobre kolumny zagrają na niskich tonach lepiej, szybciej, barwniej. A stosunkowo niedrogi subwoofer będzie Ci robił tylko duże bbbuuummmm. I to ma być lepiej? Może właśnie jakości, większej finezji grania zestawu Ci brakuje?

Oczywiście bez względu na budżet proponuję sprzęt używany. Da Ci lepszą a nawet dużo lepszą jakość dźwięku za porównywalne pieniądze.

By Ci ktoś pełniej odpowiedział, musiałbyś prawidłowo napisać swój pierwszy post. Czyli zgodnie z poradnikiem ze strony głównej forum "Pierwsze posty..." A także pokazać na rysunku pokój wraz z możliwością ustawienia kolumn, opisem akustyki, wymiarami, odległościami kolumn od ścian, ich rozstawem, odległością od miejsca odsłuchowego itp. Możesz poczytać inne wątki. W linkach poniżej masz dobrze napisane pierwsze posty. Zastanów się, pomyśl.

http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprzet-wzmacniacz-CD-do-kolumn-Celestion-DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nieco mniejszym pomieszczeniu przez lata grałem na zestawie Canton + Myryad, a jako miłośnik muzyki elektronicznej słucham takich brzmień od rozrywkowych po eksperymentalne.

Myślę, że jakbyś złożył taki komplet:

kolumny Canton Ergo SC-S (LINK) + wzmacniacz dzielony Myryad MP100 / MA120 (LINK)

to zjadłby w butach to co masz teraz i zestaw, który chodzi Ci po głowie.

A słuchając np. takiego utworu (LINK) miałbyś wrażenie jakbyś przebywał "wewnątrz" utworu, a sub będzie niepotrzebny.

Edytowano przez Profi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szeroko pojętej muzyce elektronicznej przyda się wzmacniacz o dobrej kontroli, dynamicznie, precyzyjnie i zwinnie grający te wymogi spełnia Yamaha as5001. Co do kolumn Jamo s 626/628 byłbym bardzo ostrożny z kilku powodów bo to seria bardziej kinowa, niskie tony owszem są i to obfite, ale z tych raczej miękkich i nastawionych na efekt ( kino) i ilość niż dobrą kontrolę.  Może razem ( wzmacniacz i kolumny)  jakoś to by się uzupełniło, jednak jest też inna ważna sprawa... To czy masz odpowiednio sporo miejsca w pokoju( z boku kolumn) z racji ich bocznego głośnika niskotonowego, jeśli nie będziesz miał masę odbić dźwięku i sporo dudnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer aktywny mam od niedawna. Wcześniej używałem pasywnego firmy x ale nie zadowalal mnie. Stąd decyzja o zakupie aktywnego. Co do budżetu jest on dosyć ruchomy ale planuje wydać jakieś 3500 zł. Suba mam znacznie wyciszonego więc nie robi on zamieszania przy czym fajnie wyciąga dół czego mi brakowało poprzednio. Odnośnie pokoju jest on pół otwarty w kształcie kwadratu. Głośniki stoja naprzeciw kanapy w odległości +- 4 metry od siebie a sub w rogu pokoju na tej samej ścianie. Głośniki są oddalone od słuchacza na wprost jakieś 5m. Pokoj jest przestrzenny i głośniki by miały czym oddychać. Sprzęt bym wolał nowy bo planuje to jako wydatek na lata. 

No i muzyka której najczęściej słucham to takie klimaty 

Warto dodać że sprzęt będzie podłączony tylko i wyłącznie do komputera

Edytowano przez Halucynoleptyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Halucynoleptyk napisał:

 Sprzęt bym wolał nowy bo planuje to jako wydatek na lata.

 

 

Właśnie jak chcesz sprzęt na lata, to idź w używki. Żywotność nowego sprzętu nie jest tak duża ze względu na bolączki technologii RoHs. A tak z ręką na sercu - to co Ty chcesz kupić za 3,5 tys. z nówek? Rozumiem, że zamierzasz nabyć kolumny i wzmacniacz, ale przy takim budżecie to w zasadzie starczy na podstawowe, przeciętne modele. A DAC do komputera już jakiś masz? Bo tu też trzeba kilka stówek wysupłać
Polecane kolumny Canton Ergo SC-S to poziom grania nowych kolumn z przedziału 10-15 tys zł, poleciłbym Ci jeszcze lepsze Ergo SC-L lub RC-L, ale tu już trochę Cię ogranicza metraż. W kombinacji z Myryadem otrzymasz brzmienie niesłychanie przestrzenne, ze znakomicie rozbudowaną głębią, porządnym drive'em, coś w sam raz żeby wydobyć wszystkie smaczki dobrze nagranej el-muzy. Ciężko się potem oderwać od słuchania, wiem coś o tym... No a Twój kawałek całkiem, całkiem ^_^

Jak masz możliwość, wybierz się do jakiegoś salonu z kolumnami Cantona i posłuchaj takich z okolic 10 tys. zł, będziesz mieć pojęcie, jak grają SC-Ski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam adaptera i szczerze mówiąc dopiero mnie uswiadomiłeś że coś takiego istnieje. Poczytałem sobie trochę o tym i dało mi to trochę do myślenia. Ale tu powstaje pytanie czy zrobi on różnice jeżeli Muzyki głównie słucham z YouTube albo ze Spotify? Spotify mam premium więc jakość dźwięku jest trochę lepsza, ale czy na tyle lepsza żeby słyszeć różnice z DAC i bez niego?

 

Wracając do tematu akustyki i rozkładu sprzętu na szybko w paint narysowałem bardzo obrazowy bez większego zachowania skali szkic. W pokoju są panele podłogowe. Same kolumny stoją po prostu na podłodze. Zastanawiam się czy podbić je filcem. 

układ.png

Edytowano przez Halucynoleptyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich ponownie.

Chciałbym trochę odświeżyć temat i znowu liczę na Wasze sugestie.

Ostatnio byłem w Szczecinie i wybrałem się do salonu @Top Hifi Szczecin. Obsługa mega ogarnięta, ale jeżeli chodzi o nowe kolumny to porażka... Niespodziewałęm się, że kolumny za 4000 zł będą grały gorzej od moich, więc zmieniam swoje nastawienie do wymiany sprzętu. 

Postanowiłem zmienić tyko i wyłącznie wzmacniacz, który jest juz wysłużony na nowego NAD'a 326bee. Wcześniej rozpatrywałem kupno Yamahy a-s501 ale po odsłuchu zmieniam zdanie:P Nie przypadło mi brzmienie tego wzmacniacza do gustu. I teraz pytanie czy kupno DAC'a(dokładnie CA dacmagic 100) wpłynie znacząco na poprawę dźwięku? Głównym źródłem dźwięku jest laptop i telefon a muzyka jest odtwarzana z Spotify. Jeżeli chodzi o akustykę kilka postów wcześniej jest załączony poglądowy obrazek co, gfzie i jak stoi. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany mogę wysłać zdjęcia na priv jak to wygląda w rzeczywistości. 

Dzięki wielkie z góry za każdą odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...