Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, zaczynam dopiero zgłębianie się w tematykę rzeczy lepszych niż pierdziawki z rozpoznawalnym logo kierowany głodem mocniejszych doznań i mam kilka pytań.

Generalnie zależało mi na słuchawkach na których będzie dobrze brzmiał sludge, doom, trochę psychodelic rocka i heavy bluesa. Po 2 tygodniach poszukiwań wyszło na to, że najodpowiedniejsze dla celu i budżetu będą wyżej wspomniane Beyerdynamic dt 770. Ale potem okazało się że istnieją ich 3 wersje. Nie jestem żadnym znawcą i wiem tylko że wersje nisko omowe istnieją po to żeby dało się je zasilać ze słabszych źródeł. Czyli jest to zaleta, ale muszą być też tego jakieś wady. I właśnie jakie?

Do tego okazało się że istnieją takie rzeczy jak DAC i wzmacniacze.

Ogólne pytanie brzmiałoby tak: czy coś zyskam na wersji 80 lub 250 omowej, i czy byłoby to warte pieniędzy zważając na cenę samych słuchawek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 80 Ohm ma ponoć najwięcej basu 

Musiał byś lepiej określić swoje wymagania, być może znalazło by  inne słuchawki godne polecenia? 

W tych beyerach jest wąska scena z racji zamkniętej muszli, zależy czy lubisz takie konstrukcje 

DT770 mają potencjał im dasz lepsze źródło tym lepiej zagrają, wiele zależy od twojego budżetu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak właśnie słyszałem, że zamknięta konstrukcja będzie dobra dla bardzo nisko nastrojonych gitar itp. Budżet to nie więcej niż 1000 zł. Same słuchawki to około 600 ale też nie chciałbym wydawać prawie drugiego tyle na sam wzmacniacz jeżeli różnica nie będzie wielka. 

Chyba że ktoś wie gdzie w Krakowie można przetestować ich brzmienie na własne uszy?

Zależy mi na naprawdę mocnym, kolokwialnie mówiąc, pierdolnięciu ale żeby dźwięk był przestrzenny, żeby dało się w nim zanurzyć.

Ogólnie pod rzeczy typu

https://sunnataofficial.bandcamp.com/track/beasts-of-prey

https://egocentrics.bandcamp.com/track/wave

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli pewnie wersja 80 omowa, i do tego jeżeli słuchawki mają pasmo przenoszenia 5Hz-35KHz wzmacniacz też powinien mieć nie mniejszy zakres? 

I co oznacza np w przypadku Magni 2 "Frequency Response: 20Hz-20Khz, -0.1db, 2Hz-200KHz, -3dB
"? Nie zagłębiając się w dokładne szczegóły działania, chodzi o to, że wzmacniacz jest w stanie przenieść dźwięki o jednak większym zakresie częstotliwości ale coś ulega większemu zakłóceniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie słuchawek i wzmacniacza do nich po pasmie przenoszenia niema większego sensu. Należy się kierować raczej synergią brzmieniową i własnymi upodobaniami. 2 zakresy pasma przenoszenia są podane dla niemal płaskiej charakterystyki przy spadkach 0,1dB  i 3 dB , co oznacza dwókrotny spadek głośności ( daleko poza pasmem słyszalnym ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem 32ohm i 250ohm:

 

32ohm:

-o wiele latwiej napedzic telefonem
-ladnie wygladajace pady, czarne, niby skorzane

250ohm:
-telefon musial byc ustawiony na 90% glosnosci, by uzyskac porzadniejszy dzwiek, ponizej polowy nie slucham nigdy na telefonie. W pociagu "wystarczalo" 90%, ale jednak dla niektórych może być za mało (akurat taka granica bezpieczenstwa dla sluchu)
-glebszy bass, nizej schodzi, bardziej mi sie podobal

szkoda, ze gdy kupowałem nie wiedziałem o wersji 80ohm - wtedy zapewne to ją bym wziął lub miał duży dylemat pomiędzy nią a 250ohm (szczegolnie ze wzgledu na prosty kabel 3m)

 

Ogolnie super słuchawki, ogromna scena muzyczna, przyjemnie grają (bardziej je lubię od DT1770, których miałem okazję słuchać). Do gier i filmów także się sprawdzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...