Skocz do zawartości

Indiana Line Diva 262


Marcinzp

Recommended Posts

Zapewne ktoś słuchał:) 45 postów i tak obszernie zadane pytanie hmmm. Panie Marcinie zaszalał Pan. Jest kilka recenzji można tam ogólnej wiedzy o tych kolumnach zasięgnąć. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem. Bardzo fajne kolumny. :D

Zupełnie poważnie, kolega siedzący obok mnie będzie je w najbliższym czasie kupował. Bardzo muzykalne kolumny, grające dokładnie tak, jak powinien grać duży monitor. Trudno ich nie polubić. Duży zapas dynamiki, nie boją się zagrać głośniej, z przytupem, którego brakuje nie jednej mniejszej kolumnie podłogowej. Góra pasma pracuje bardzo dobrze, ale nie pcha się do przodu, nie rzuca się w uszy. Cała kolumienka skierowana jest bardziej w stronę przyjemności odsłuchu, niż wglądu w nagranie, całe szczęście nie zatraca przy tym detalu. Ten balans tonalny po prostu działa. Warto posłuchać samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę: wykonanie kolumn bardzo dobre, grają poprawnie jak na ich cenę - przez chwilę sprawdzałem w warszawskim salonie Top HiFi. Więc mogę napisać, że słuchałem :)

Kolumny te były już testowane w Polsce, m.in. http://www.hifichoice.pl/indiana-line-diva-262-test,77,15

krótka notka na temat Indiana Line Diva 262 była też w AUDIO

http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/22248-monitory-indiana-line-diva-262

Sanwing i Angel mają rację obruszając się na dziwnie (jakby "na odwal się") zadane pytanie!

 

3 godziny temu, 1Ender napisał:

@Angel jak zwykle dowcipny!! xD

I to był powód by napisać ten post??? 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Recenzje oczywiście czytałem, ale chciałem poznać opinie użytkowników. Top Hi-Fi Szczecin i RoRo możecie jeszcze coś napisać o stereofonii tych kolumn? I jak mają się one do Monitor Audio Bronze BR2, ewentualnie BX2. No i może odezwie się ktoś kto je posiada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender, to niestety nie był dowcip. Widzę, że nikt nie zrozumiał o co chodzi, więc tłumaczę.

@Top Hi-Fi Szczecin napisał, że fajnie grają, @RoRo, że poprawnie. A ktoś za chwilę stwierdzi, że mało poprawnie. Ja natomiast napiszę, że słuchałem dwa razy i w ogóle mi się nie podobały, ponieważ są za mało...(i tu następuje opis). Kto będzie miał rację a kto nie będzie miał racji? Myślę, że wszyscy i nikt. Bo każdy ma inny gust, upodobania dźwiękowo/brzmieniowe, każdy słucha innej muzyki, słuchał tych kolumn w innym pomieszczeniu, zestawieniu z elektroniką z innymi kablami.

By odpowiedzieć rzeczowo nawet na tak proste niby pytanie, założyciel wątku musiałby umieścić to w jakimś kontekście. A mianowicie napisać dlaczego o te kolumny pyta, jeśli go interesują, chce kupić, to jakie ma warunki akustyczne w pokoju, poczynając o wielkości, z czym będą te kolumny grały, jaki ma gust brzmieniowy i jakiej muzyki zamierza na nich słuchać. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne warunki i uniwersalny gust, by w takim "umocowaniu" przedstawić te kolumny.

Inaczej, to możemy sobie pisać w cały świat i tak naprawdę nic z tego dla autora tego tematu nie będzie wynikać. Może mu się owszem wydawać, że wynika, ale ktoś świadomy tych wszystkich zależności będzie wiedział, że raczej mało.

Jak chcecie, to możecie sobie w ten sposób pisać. W końcu to forum... .B|

 

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel -masz rację.

A to kolejny wątek napisany chaotycznie. Jak zagrają kolumny to zależy od reszty systemu, pokoju w którym się słucha i rodzaju muzyki - o czym m.in. wspomniałeś.

Marcinzp,

nie porównywałem ich z MA i może byś odpowiedział bardziej szczegółowo na kwestie poruszone przez przedmówcę!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne, że brzmienie całego systemu zależy od różnych elementów. Nie podałem informacji o swoich, ponieważ chciałem się dowiedzieć jak te głośniki grają u innych, tak jak to ma miejsce w recenzjach, na podstawie czego można wyciągać wnioski na temat danego sprzętu. Ja posiadam zestaw Cambridge Audio Sonata, pokój ma 16 m2. Zależałoby mi na w miarę wyrównanej charakterystyce, zwłaszcza bez wyostrzenia, oraz na przestrzeni. Preferuję rock, klasykę i jazz. Czy ktoś jeszcze słuchał te kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jak gra obecny zestaw, z jakimi kolumnami, jakie masz kable głośnikowe, jakie interkonekty. Zrób rysunek pomieszczenia ze wszystkimi meblami i ustawieniem kolumn i wklej.

Opisz dokładnie swój problem, co Ci się podoba w obecnym brzmieniu CA, a co przeszkadza, co chciałbyś zmienić. Może można coś poprawić w ustawieniu kolumn, ogólnie poprawić akustykę pomieszczenia.

Zapoznaj się z tematem jak pisać pierwsze posty. https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie myślę że gra jak na swoją cenę przyzwoicie, ale chciałoby się więcej ;) Przestrzeń ma jakąś głębię, szerokość sceny jest na boki niewiele poza głośnikami i to nie zawsze, przeważnie jest tylko między głośnikami, ale to chyba jest w dużym stopniu wina bliskości bocznych ścian. Chociaż w Amused to Death Watersa "słynny" pies szczeka wyraźnie z boku. W brzmieniu brakuje mi trochę więcej ciepła, teraz w zależności od realizacji nagrań dźwięk odbieram jako neutralny, albo chłodnawy z zaznaczoną górą. To chyba w głównej mierze wina głośników. Chciałbym też więcej przestrzeni i "powietrza", oraz lepszą separację źródeł pozornych. Zestaw gra z Monitor Audio Bronze BR2, kablami głośnikowymi Chord Clearway, interkonektami QED Reference Audio 40. Pokój ma wymiary 5,32 x 3,02 m nie licząc wnęki.

 

Bez tytułu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...