Skocz do zawartości

Subwoofer "pierdzi". O co może chodzić?


Recommended Posts

Cześć,

po pierwsze za mało danych. Napisz jakich nagrań słuchasz, czy są to pliki mp3, czy nagrań z płyt CD, czy jeszcze jakieś inne. Kolejna rzecz czy źródłem jest komputer i pod niego masz podłączony zestaw głośnikowy, czy może masz np klasyczny wzmacniacz stereo i kolumny głośnikowe i do niego podłączony jest komputer? A może masz kino domowe? Napisz jak duży masz pokój i wklej rysunek pokoju z ustawieniem mebli i sprzętów. Najlepiej zrobisz jak zapoznasz się z tematem jak piszemy pierwsze posty i jak najdokładniej opiszesz swój problem. Link poniżej:

https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/

To chyba zły dział w którym piszesz. Ale to powinien wypowiedzieć się moderator lub administrator strony.

 

Ogólnie namawiam Cię do złożenia klasycznego zestawu stereo i słuchania muzyki z płyt CD. Będzie to inna jakość dźwięku, a sub będzie zbędny.

 

"Subufer" zazwyczaj wykorzystywany jest do zestawów kina domowego, ale również występuje w zestawach głośnikowych do komputera.

Dużą rolę przy słuchaniu muzyki odgrywa akustyka. Przy złym ustawieniu kolumn głośnikowych, można zaobserwować dużą ilość niskich tonów, które będą dudnić, czy wydawać odgłosy podobne do tych co pisałeś. Druga rzecz, to źle zrealizowane nagrania.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skeny,

No to jakość plików nie jest rewelacyjna - skoro w opisie jest napisane "Cała nasza konwersja będzie przeprowadzona w wysokiej jakości z minimalnym bitrate 128 kBit/s".

Nie masz zwykłych płyt CD by sprawdzić jak to gra? Albo przynajmniej plików mp3 o jakości 320kB/s? Nie przesadzałeś z głośnością, bo może to była przyczyna?

Pozdrawiam

PS. Przenoszę wątek do działu poświęconego m.in. naprawom sprzętu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sam sobie odpowiedziałeś.

W dalszym ciągu namawiam Cię do złożenia tradycyjnego zestawy stereo. To co teraz masz to zwyczajne "popierdułki". Zobaczyłbyś ogromną różnicę. Oczywiście jak chcesz mieć jakość bo teraz masz jakoś... A jak byś się już zdecydował to wróć - gdzie podawałem Ci link jak się pisze pierwsze posty. Uważnie przeczytaj i napisz wg schematu tego forum. No i załóż wątek tylko tym razem w stereo.

Od czego zacząć od akustyki - to nic nie kosztuje a może wnieść baaardzo wiele. Musiałbyś trochę przemeblować pokój, by ustawić wszystko z zasadami akustyki.

przeczytaj poniższy link

http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

PS. Mam też jakieś głośniczki komputerowe przy pc, ale muzyki słucham na Stereo. Podobało mi się, ba byłem zachwycony... zanim nie złożyłem zestawu stereo... To zupełnie inny świat dźwięku.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microlab FC330 to głośniki aktywne stereo do komputera. Jakość jest w dużej mierze związana z ceną zestawu. Zestaw z dwiema kolumnami wcale nie jest z zasady lepszy od dobrego 2.1. Problemy w takim układzie zwykle są związane z czynnikiem ludzkim i związanym z możliwościami regulacji. Główna zaleta z dwiema kolumnami jest taka że nieco trudniej jest spieprzyć ich ustawienie. Dobrze zestawione 2.1 i dobrze wyregulowane łatwiej jest zintegrować z pomieszczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Prostu go reklamuj, wygląda to jak wada fabryczna. Może kabel w środku dotyka do membrany, albo jakaś inna przyczyna powoduje takie zachowanie suba, ale to nie jest Twój problem i obowiązek, żebyś tam grzebał. Kupiłeś nowy i jest niesprawny, ja bym reklamował, niech naprawiają albo wymienią na nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...