Skocz do zawartości

Gniazdo do słuchawek w głośnikach PC


Recommended Posts

Witam serdecznie, jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem.Rozchodzi mi się o to iż posiadam głośniki creativa 2.1 do PC ale bez wejścia słuchawkowego i chciałbym zapytać czy ktoś pomoże mi w rozwikłaniu podłączenia takiego gniazda (posiadam już takie gniazdo które po podłączeniu słuchawek rozłącza głośniki) Chodzi mi o chociażby jakiś łatwy schemat co z czym (głośniki mają pilota przewodowego) i chciałbym sterować głośnością również słuchawek.Dziękuję za wszelkie pomoce i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta dźwiękowa komputera posiada wyjście na panel przedni w standardzie HD-audio to po podłączeniu do niego wtyki wyjście z tyłu komputera jest odłączane. Ogólny poziom głośności można regulować z poziomu sytemu operacyjnego. Głośniki Creativa, które masz posiadają potencjometr do ściszania dźwięku. Głośność na słuchawki możesz regulować z poziomu oprogramowania komputera. Niektóre głośniki komputerowe nie posiadają takiego potencjometru w który są wyposażone Twoje Creativy. Możesz też kupić słuchawki z taką regulacją głośności. Wiele słuchawek przeznaczonych do komputera posiada coś takiego. Bywają również przedłużacze do komputera do podłączenia słuchawek wyposażone w taki potencjometr i wtedy możesz do niego podłączyć dowolne słuchawki ( najlepiej z krótkim kablem ). Regulację głośności z poziomu komputera zwykle ułatwia klawiatura wyposażona w taka funkcję. Innym jeszcze rozwiązaniem jest użycie wzmacniacza słuchawkowego poprzez który podłączone są słuchawki do komputera, bo taki z reguły posiada własną regulację głośności. Jeśli do tego celu użyłbyś DAC-AMPa to taki może zastąpić kartę dźwiękową. Takie urządzenie posiada z reguły  regulację wyjścia słuchawkowego i jeśli posiada wyjście liniowe ( do podłączenia np. głośników) to na nim poziom wyjściowy będzie stały i możesz wtedy używać regulacji głośności głośników. I to by  było na tyle możliwości.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...